1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за вашите другари/другарки?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од sara3, 29 септември 2012.

  1. Shygirl3456

    Shygirl3456 Активен член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Jas imam dve drugarki. So ednata od mali sme zaedno,no ponekogas mislam deka ne mi e vistinska drugarka.Jas na primer koga si kupam nesto novo i taa saka toa da go ima ili pa i taa odi da si kupi nesto novo.Koga eden decko ja bese svigjal toj i rekol nesto za mene taa vednas pocna da zboruva deka stom mene me zabelezal ,nea nema sansi da ne ja zabeleze itn. A ja koa imav nekoj taa vednas go zasledila na Instagram i mi kaza deka on prv ja zasledil,so ne bese to no.Deckoto mirecee deka taa go zasledila.Hmm...i odvaj ceka nekoj da kaze los zbor za mene za taa da mi prenese -_-Dodeka pak drugata drugarka e mn dobra i mn se pogoduvame...Kazete sto mislite za ova.
     
  2. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    со сите пријателки, познајници и другарки што на некој начин ги чуствував блиски е тие ми се најголемите душмани така да со еден збор немам ниедна другарка ни пријателка
     
    На Limpan, Scooby Doo, AliciaSilver и 2 други им се допаѓа ова.
  3. LudaJakimovska

    LudaJakimovska Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2017
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    мојата единствена другарка (саканааа) мислам дека треба да порасне:lol: и да ме свати по некогаш кога немам време....и мислам дека треба да знае колку многу mи значи без разлика на се :inlove::inlove::inlove: @Glorcheto
    :punch::punch:
     
    На Glorcheto му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Хеххе кој го прочитал она што пишав дека ја изгубив другарката ке знае:P:rofl:Сепак Те сакам хахахах:inlove::hug::l:
     
    На LudaJakimovska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Мојата најдобра другкара е најмилата личност што ја познавам ,некој нејзини карактеристики не ми се доапаѓаа како на пример правење фина пред луѓе што не ги сака но често ја карав и сега не се прави лажно фина :D:D само уште да не се потресува за неважни работи :lol:
     
    На beauty.princess му/ѝ се допаѓа ова.
  6. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Што би рекле за другарка која два дена е добра а третиот те гледа како најлош непријател? Навистина ми е многу драга ама мене таквото однесување психички ме исцрпува и мислам дека некој ден ќе пукнам...Кога е нервозна цел свет и е крив и бидејќи нема на кого на мене ја истура нервозата...знам дека потоа се кае ама ете се случув. Ве молам за совет.
     
  7. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Разговарај со неа и кажи и дека тоа ти смета и дека и ти си човек.:!: Советувај ја како да се смири, да пронајде некаков издувен вентил, да научи како да ја исканализира негативната енергија. Ако не успее тоа тогаш во моментите кога таа ќе биде нервозна дистанцирај се едно 50km од неа, па кога ќе се смири врати си се. :D
     
  8. mar023

    mar023 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2016
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Имав 4 најдобри другарки но со тек на време сфатив уствари дека не ми биле најдобри другарки, со едната одкако завршивме средно многу поретко се гледаме, другата ме бара само кога и треба нешто или и е досадно, третата си фати дечко и 24/7 е со него, и едниствено што останав во добар контакт е со 4тата али пак ни со неа не е тоа тоа многу пати ме има налутено, изневерено и така..
    Сега имам поголем круг на другарки ама само другарки( не најдобри) и така сакам да остане.:)
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ciel

    Ciel Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2019
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    2.128
    Пол:
    Женски
    Мојата другарка ќе заминува од државата незнам како ќе издржам без нејзе ;(
     
    На Anne94 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bonbonçe31

    Bonbonçe31 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Немам другарки..имав ама не биле тоа што се покажувале. И сега подобро без ниедна..по раат главата
     
  11. Liu

    Liu Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2016
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    2.498
    Пол:
    Женски
    Имам две најдобри другарки со кои пораснав вероватно и ќе остарам. Останатите ми се пријателки кои ги сакам искрено и имам добар однос. А без овие двете кози не можам да си го замислам животот. Живееме во иста улица, за детството, тинејџерските години и спомените и реферат ќе биде малку. Врснички сме и се дружиме од 7 години сега имаме 22...години исполнети со радости, солзи, родендени,пијанки,лудории, споменари, дневници, лексикони, летувања, зимувања и уште многу....само си посакувам да ги имам до крајот на мојот живот. :inlove::hug:
     
  12. Elenpelen

    Elenpelen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    825
    Пол:
    Женски
    За мојата нааајдобра другарка, најсериозно, мислам дека е најдобрата личност на планетата земја, веќе 20 години се дружиме. Имам уште 2 блиски, кои многу ги сакам, но сум со доза резерва за жал, не за друго, во минатото ми се има случено да ми сврти грб најдобра другарка. Ко сестри бевме, ама ете некои луѓе знаат да изненадат...
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Stayy W

    Stayy W Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2018
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Немам другарки , а не па другари . Со тие што се дружам , 3 у месец на кафе она ради реда . Само кога нешто им е потребно ме бараат , а вака кој те еб.. Имам една кој се гледа ме почесто , за нејзе немам лоши зборови , баш ми е срце . И така . Другарство во денешно време се нема ретко кој како го има .
     
    На Anne94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.835
    Пол:
    Женски
    Во принцип сум личност која не шири многу познатства, не сум дива или самобендисана, едноставно имам другарки кои на една рака се бројат со една од нив сум од дете другарка. За жал во денешно време не постојат вистински другари, се е од корист и само интерес. Јас од лицемерие неможам едно здраво да кажам а не па да седнам со некој на кафе и да тепам бош муабети рекла казала.

    Со другарките со кои се дружам се доста приземјени, и реално го согледуваат светот, без уфилмани ставови како кај повеќето што ги има.
     
    На Elenpelen и hermosa им се допаѓа ова.
  15. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Ги сакам најмногу и двете. Поминавме низ многу работи, а се држиме сеуште. Факт е дека сме различни и знаеме да се зарчкаме, ама ќе беше нереално да се согласуваме во се. Најблиски ми се, иако имам и други другарки на коишто можам да им се доверам и се случува со нив да поминувам повеќе време ама се знае кои се вистинските.
    На секој му треба пријател, мило ми е што ги имам своите.
     
  16. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    За другарките, фати ја едната, удри ја од другата.
    За другарите, топ ми се, се нај мислење.
     
    На GirlLove и Emma2 им се допаѓа ова.
  17. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Уште се прави лажно фина :worried:
     
    На piksooki и GirlRose им се допаѓа ова.
  18. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.581
    Се додека не е лажно фина кон тебе добро е. Не може да ја смениш. Тоа е што е...
    Мене лажно фина ме асоцира на лицемерие малку :D
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Барем кон мене не е лажно фина , со мене е фина од срце :l: многу си ја сакам само да си гледа малце повеќе за себе си а не да им угодува на сите :worried:
     
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    се разбира дека мислам убаво,дека ги сакам и почитувам затоа сме и другарки