1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за вашите другари/другарки?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од sara3, 29 септември 2012.

  1. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што добивам потопли зборови од тотален странец, отколку од неа...не знам што да мислам.
     
  2. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Нема најдобра другарка! НЕ верувам во тоа дека ако го кажеш на другарка нема да излезе..Во животот ако една жена била зафркнета во нејзиниот живот тоа било од нејзината најдобра другарка.Една тајна кажана на другарка веќе не е танја..не заборавајте дека и таа има пријатели..како што имате и вие самите. Подобро вашата најдобра другарка нека биде вашата МАЈКА..која сигурно нема да излезе и да зборува за вас во градот и да ги кажува вашите танји.Еднаш лично без изгорена од другарка,во која можеби потајно мислев дека можам да имам најголема доверба..но за жал сум се многу ИЗЛАЖАЛА. Од тогаш кога го сфатив,пред да кажам некоја танја...бројам до 5 за да сфатам дали навистина тоа треба да биде кажано или подбро зачувано далбоко во мене.
     
    На Golden, LittlePinky, sara3 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu
    i ja sam selica pa ih ponekad sretnem u letu
    Da l' je to sudbina il' ko zna sta li je
    kad god se sretnemo uvek se zalije, uvek se zavrsi
    s' nekom od nasih pesama...
    Токму вака.
    Озбилна, Ирена, Боби, Дејан, Цеца , Ането, Бети, Ацка, Горан, Габи и Сашо
    Во воз, на работна акција, на пат низ бивша Југославија, на море, езеро или планина,
    на забава, на пат до војска... .
    Со лада и застава... понекогашне не бркаше тогашната милиција :D
    Боби немаше возачка ... професионално возеше-бегаше од истите...
    Додека Деки се трезнеше :) Млади луди години.
    Колку сме толку сме, колку имаме имаме... абе ќе ни стигнат за сите :)
    Сите за еден еден за сите... Си ветивме.
    Секоја година ќе сме за летниот распуст, Божиќ или Водици на нашето место.
    И така е... И оваа година ќе биде за машала :D Озбилна е кума ^_^
    Со години не сме само ние, тука се и нашите сопрузи и сопруги .
    Пријателство градено со години...што да се мисли :)
     
    На Domino и Gordana10 им се допаѓа ова.
  4. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    Мојата сестра е мојата најдобра другарка и мн си ја сакам нема нешто во животот што не би направила за неа :*
     
  5. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Јас имам две најдобри другарки,со кои сум ептен блиска.Им ги кажувам моите тајни,а тие нивните,бидејќи си веруваме и знаеме дека нема на никого да искажеме.Секојдневно сме заедно и никогаш не ни е досадно.
    НАЈМНОГУ ВЕ САКАМ!!! :inlove:
     
    На l0vE...-love му/ѝ се допаѓа ова.
  6. martina98

    martina98 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Највеке си ја сакам мојата најдобра другарка и секогаш ке бидам со неа без разлика на се.
     
  7. bubu123

    bubu123 Активен член

    Се зачлени на:
    18 август 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Имав 2 најдобри другарки, кои ме заебаа гадно...
    Едната нејќеше да ми прави муабет пошто и кажав искрено што мислам за неа и ме користеше само колку да ја зближам со другар ми...
    Другата раскина со дечко и кој ми беше најдобар другар и додека беше со него бев најокеј а после тоа и не баш... Си фати нов, а тој мене порано ме свиѓаше многу и уште чувствува нешто спрема мене и јас сум за тоа крива...
    Пробуваа да ме скараат со дечко ми со кој што сум во долга врска, ми носеа други машки и сл. и фала богу се тргнав од нив...
    Никогаш немајте 100% доверба во некој, бидејќи живееме во такво време во кое што не се знае искрено кој што ти мисли...
     
  8. Moon.Girl

    Moon.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    156
    Огромното друштво кое го сочинуваат Мун,Борјан,Александар,Симона,Марија,Сара,Елена,Златко,Кристина,Тамара :)
    Порано многу се дружевме ама сега секој по свој пат со дечковци и барем еднаш месечно на кафе :)
    Мун-Членка на форумов и да се надевам идна мајка :)
    Борјан-Лудо момче,плавуш кој кршеше многу женски срца со неговите плави очи.
    Александар-Имаше чуден прекар,беше повлечен ама Борјан го стори своето и го направи како него.
    Симона-Девојка на Александар убава девојка со кафени очи и плава коса од секогаш навивав за нивната љубов :)
    Сара-Мирна девојка посветена на учењето.
    Марија-Од почеток не ја сакавме во друштво но на крај ја прифативме и она ги донесе и Елена и Златко и Кристина и Тамара од тогаш сме огромното друшто и сме неразделни :inlove:
     
  9. mihaela55555

    mihaela55555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    121
    Имам повеке другари и другарки ама само една најдобра другарка и немам никаква забелешка, мислам се најдобро за неа :)
     
  10. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    Големо друштво сме, ама ги сакам сите до даска :l:
     
  11. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    5 сме во друштво сите ги сакам многу и заедно сме поминале низ многу, низ разни проблеми и ситуации, низ многу фази од животот и проблеми, и сега поминуваме низ тежок период ама знам дека ќе помине затоа што сите се сакаме :)
     
  12. Ani.taa

    Ani.taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    3 најдобри другарки и еден најдобар другар :) сите по свои патишта тргнавме и не по наша волја се разделивме. Но секогаш кога имаме можност се среќаваме и го уживаме секој момент поминат заедно. Иако често се гледавме, скоро секој ден, секогаш имавме што да си кажеме. Никогаш не се издадовме и не се лажевме. Сите се разотидовме на различни страни од светот, многу ми недостигаат. Комуницираме понекогаш кога имаме можност. Се надевам ќе се сретнеме во скоро време :)
     
  13. Keti-26

    Keti-26 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Не верував кога викаа дека на секој не се верувало. Знаев дека мојата „најдобра другарка“ е стварно најдобра..ама не веруваш на другите додека не си осетиш на своја кожа..и го видов правото лице, неможев да верувам дека мене ми го направи тоа-мене која мислев дека сум и најблиска..ама ете бидна и тоа..Ама сепак имав голема среќа, па таа и не ми била најдобра другарка. Токму во периодот кога се скаравме т.е кога таа ми се скара без никаква конкретна причина се зближив со едно многу фино девојче, со кое се знаев некаде 6 месеци.. Не дека ете оти немав другарка се зближив со неа..ама многу е поразлична од сите другарки во секоја можна смисла на зборот. Единствена е. Досега никогаш не сум имала најдобра другарка, всушност не сум го знаела значењето на зборот најдобра другарка. Таа знае се за мене, јас за неа исто така. Знае низ што се поминав, и таа ми беше најголема подршка. Ја сакам најмногу. Таа е најпосебна личност на која што можам да и се јавам и во 5 сабајле ако ми е досадно и да не се налути што сум ја разбудила. Не сме совршени, се караме, имаме недоразбирања ама многу се сакаме и почитуваме меѓусебно. Таа е личност од која што сум зависна и мојот живот не бил бил целосен без неа. *** ТЕ САКАМ ДУШО НАЈМНОГУ!!!! :inlove: :inlove: :inlove:

    П.С Најдобрите другарки постојат навистина, само е потребно повеќе време за да ги најдете!
     
  14. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Ние сме си големо друшво, сите многу си ги сакам и ги почитувам, секогаш за се се согласуваме, ретко се караме, едино со едната другарка се закачаме дека она ги мрази Баерн а јас ги неќам многу Челзи ( она за челзи е ). :D По фудбалот сме сите, заедно гледаме, навиваме..се си кажуваме и не се издаваме :D :l:
     
  15. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Мојата најдобра другарка,срце е што можам освен се најдобро да мислам за неа,само добро и добро можам да зборувам за неа...таа ми е како сестра ♥ и уште еден мој другар кој е исто така многу добар :) ...инаку од моето одделение повеќе ги сакам машките затоа што девојчињата (освен другарка ми)се оф.... која од која полоша....(лицемерни,дволични....) |(
     
  16. lady11

    lady11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    72
    НАЈДОБРИ СЕ :*
     
  17. FeminkaDoKraj

    FeminkaDoKraj Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    49
    Ги сакам многу,исто како да ми сестри...сите имаме маани,понекогаш знаат да ме изнервираат со нешто,но секогаш се трудам да го заборавам тоа и да гледам на добрите особини кои тие ги имаат бидејќи никогаш не би сакала да се скарам со нив! Ние сме 5 најдобри другарки,со 3 од нив се знам од мојата 4та година,плус и комшивки сме,а едната ја знам 5 години,таа е братучеда на една од другарките. Сите се супер,ги сакам многу! :inlove:
     
  18. diamondss

    diamondss Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Уфф многу е :D ама ај ке скратам малку...
    Епа вака, другарките ми се супер, откачени, забавни, се најубаво. Но, понекогаш се лицемерни, кога ги замолиш да дојдат со тебе до некое место (пр. продавница, вц..) најчесто одбиваат. Тоа е нешто што највеќе ме нервира. :@ МНОГУ СЕ ЛУДИ, но едноставно кога сум со нив и јас станувам „луда“. Во секој случај супер се... 8)
     
  19. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Јас имав 2 најдобри другаркки ама веќе не ми се најдобри .. :| незнам што се случи
     
  20. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Од корист :)