1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за вашите другари/другарки?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од sara3, 29 септември 2012.

  1. LusySkyDiamonds

    LusySkyDiamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2013
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    822
    Ја сакам другарка ми и нејзините деца многу, добра другарка е и прекрасна мајка, се дружиме веќе 27 год. но мислам дека направи голема грешка што се омажи за него, требаше да подразмисли поубаво. Што е тука е сега, се слушаме скоро секој ден и барем еднаш во неделата обавезно се гледаме.
     
  2. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    380
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    три сме и супер ни е :)
     
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.518
    Пол:
    Женски
    На никого не верувам.На никого.Сум имала такво искуство,перфектното друштво,најголемата верност - ама ете и тие ме оставија.Моменталните другарки што ги имам ми се тие,на кои највеќе им верувам и знаат доволно за мене,ама сепак во целост да се доверам-нема шанси.Од многу искуства не верувам,и можам да живеам така.Не ми е до доверување,до забава ми е :D
     
    На Limpan му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    имам најверна и другарка и другар и невидена 3ка сме :lol:
    супер ни е ;)
     
  5. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Имам една најдобра другарка која ја сакам многу,многу е добра едноставно се надополнуваме двете,ме разбира,кога сум тажна прави се да ме насмее,едноставно со неа и ништо ми е СЕ....Ја сакам многу,не како другарка туку како сестра ♥♥
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.037
    Пол:
    Женски
    5 сме во друштвото,супер е....понекогаш не се согласуваме со мислењата,но сепак многу сме блиски и секогаш сме заедно каде и да одиме. :)
     
  7. wtff

    wtff Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    533
    Ние бевме 7 другарки. 3 сме веќе мажени, 4 не се. Со овие што не се, само со една сум баш ок, нон- стоп комуницираме. За жал таа студира во Ск, и на 1-2 месеци се враќа во нашиот град, така да ретко се гледаме, но за среќа тука е фб ^_^ Од двете што се во брак, едната е во странство па многу ретко комуницираме, а со другата сум другарка од како знам за мене.
    Е баш за оваа последната сакам да ви кажам :) Со неа сум од забавиште заедно, сега сме и на исти факултет..... Луѓе мислам дека ептен ми е љубоморна. Значи за се... Првата година од факултет бевме заедно во странство (преку факултетот за работа во лето). Послем тоа, во втора година јас се омажив, а таа остана бремена и се омажи. Јас продолжив и наредните две години со маж ми да одам во странство преку факултет, а таа ќе пукни зошто не може да оди со нас. Секој ден ми пишуваше: колку работите, што работите, колку плата зедовте.... значи нон стоп ме испитува.
    Сега со маж ми дојдовме да живееме во странство, а таа неможе да го поднесе тоа. Повторно секој ден пишува: а маж ти по колку работи, колку плата, колку од саат, ти не работиш уште? колку плаќате стан? си купуваш ли облека? (господе, не гола одам, или во стара облека), ќе се враќаш ли за факултет? аман бе! аман! Па со маж ми правиме куќа во Мк, и таа пак: кога ќе продолжувате со куќата оффффффффффффф Моите родители и сестра ми толку не ме испрашуваат како таа.. :envy:

    Значи океј е да се праша еднаш- два пати но таа постојано. И не е само ова, има и други пример, но да не должам ;)
    Имам комшика кај маж ми со која многу добро се сложувам, за среќа!

    Имате ли и вие ваква „другарка“?
     
  8. sweetgirl77

    sweetgirl77 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2014
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    12
    Во друштво сме 12 ама нема ниту една вистинска.
    Само една ми е блиска на која можам да и кажам се а другите се само од корист и дволични.
    Се прават како многу да те сакат а позади грб зборуваат секако за тебе.
     
  9. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Ги имам 3 од кои две се само за излегувања а една ми е многу блиска но сепак потполна доверба немам во никого,ма колку и да го познавам некој и колку и време да сме заедно, едноставно тоа е така. И еден близок другар, кој не ми е баш за кажување тајни и такви работи ама со него ептен сме ускладени за помагање еден на друг во некои ситуации. И тоа е можда нашата тајна... :)
     
  10. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Тие се една од причините да се смеам и живеам, една од најдобрите работи што ми се случиле! Со нив се пронајдов, се сменив, изградив карактер, преживеав и добро и лошо! Вечно ќе бидам благодарна затоа што ги имам. Тие не се совршени, а не сум ни јас, ама никогаш ми немаат судено заради ништо, ниту пак ми кажале дека им сметаат моите ставови или верувања (што за некој се и прилично чудни), никогаш ме немаат издадено, секогаш ме подржуваат! Фала ви што постоете, вашиот freak!! :*
     
  11. NineTailedFox

    NineTailedFox Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    157
    Една другарка на која можам најмногу да и верувам и која ми е најблиска. :lol: Иако имам уште еден другар со кој можам да направам нормален муабет. :)
     
  12. Srckence22

    Srckence22 Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    6
    Институцијата најдобра другарка не постои, во моментов ти е најдобра, а следниот момент може се што знае да искористи против вас. Убаво е да се има другарка на која можеш да и кажеш многу работа, но не заборавајте дека и таа ваша најдобра другарка може да има своја најдобра другарка и се така во недоглед, па се што сте и довериле како тајна да отиде предалеку.
    П.С Она што мислите дека е тајна и нека си остане тајна, ниту една тајна не останала тајна ако ја знаат повеке од двајца.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.317
    Пол:
    Женски
    Машко- женско пријателство нема во тоа сум сигурна ...
    А другарки имам мн. Но само на една и кажувам се ... Доста се од корист во денешно време па почнувам да одбегнувам некои и да одбегнувам нови пријателства
    :tmi:
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Имам две другарки во кои имам потполна доверба. И некои за искачање ништо посебно.
    А машко женско пријателство верувам дека има само е многу ретко.
     
  15. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Имам 4 другарки. Сите сме со различни карактери, ама се трпиме :lol: Можеме се да си кажеме и мноооогу си се сакаме :D Пу пу да не серат кокошките :D
     
    На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
  16. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Јас на кој што мислам во лице му кажувам.
    Инаку да не се одалечувам од темата. Имам една другарка со која заедно учевме до 8 одд после различно се запишавме ама таа знам каква е од мува прави слон ако и кажам една работа таа ќе направи 3 ке си измисли и ќе озборува наоколу. Затоа не и кажувам ништо што не треба да знае, избегнувам такви работи.
    Имам друга другарка со која учевме заедно до 8 и ете сеуште учиме заедно и ОК се согласуваме, знае да чува тајни ме нема издадено девојчето е супер секад е со мене ме подржува за се и така.
    Имам трета другарка која ми е ептен блиска комшика ама карактерот и е една голема 0. Само од корист е цело време се потсмева на некој, сите лоши само таа добра, и секој муабет на тепање го тера и знае да озборува некогаш ама незнае баш да чува тајни.
    Имам други 2 другарки кои се турчинки и си се согласуваме супер знаат да чуваат тајни, ми помагаат, се им кажувам знам дека не би ме издале и така ...
    Имам уште една другарка да кажам на која можам да и кажам се оваа година сме посебно блиски. Пред мене не озборува други затоа мислам и мене не би ме озборувала. Доста паметно девојче и на секоја тема има да даде совет и тоа во моментот. За неа се најдобро секако.
    И има една ромка е ама ок си е девојчето знае да чува тајни да те сослуша и се ама некогаш е малку несериозна. Инаку другарка на место.
    И има една друга која е најмирна во класот цело време си ќути на фб постојано си пишуваме ама во живо слабо кумуницираме оти е таква повлечена. Инаку само ан нејзе и имам кажано 100% се за мене на друг никој.
    И тоа е тоа какви се такви се во добро во лошо со мене се :) Ги сакам :inlove:
     
  17. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Немам другарки или другари.
    Имам само еден ВИСТИНСКИ другар кој ми е доволен и ништо повеќе не ми треба .
    Го сакам , како брат..го чувствувам.
    На него можам да му кажам се , ама баш СЕ.
    секогаш бил тука за мене цели 3 години , и јас сум била тука за него.
    Што и да се случи , тоа ке остане така. :)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stojchevska

    Stojchevska Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    11
    Имам една најдобра другарка и неколку други добри другарки. Таа буквално се знае за мене и јас за неа. Заедно учевме во основно а еве и во средно. Секогаш била тука за мене кога сум плачела и кога ми било најтешко. Таа ме брани од сите и ме сака кога сум и најодвратна. Никогаш не ми прави да се чувствувам непријатно. Кога ќе размислам за другите другарки сфаќам дека имало моменти кога ми направиле да се чувствувам чудно. Тоа било непријатна тишина или некои глупави коментари...Ама таа не го прави тоа. Со неа секогаш е интересно и секогаш има смисла. Никогаш не си љубомориме една на друга. И кога се немаме видено некое време или не комуницираме,тоа не ни го нарушува односот. Можи да смени навики, да се облекува поразлично, но тоа нема да ме спречи да ја чувствувам исто блиска како и претходно. Нас не ни треба заеднички интереси да се поврзиме бидејќи ние сме различни. Не ни треба да ја сакаме истата музика или што и да е за да останиме другарки. Знам дека секогаш касниш за излегување и двете се плашиме од бубачки :lol: . Не можам да се помирам со фактот дека МОЖЕБИ некогаш нема да бидам со неа.. И да ги спомнам сите глупости што ги имаме правено заедно затоа што тие ни го красат пријателството :P
     
  19. nikol97

    nikol97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    587
    Пол:
    Женски
    имам една на која можам се да и кажам се знаеме уште од основно заедно продолживме средно па изгледа и заедно ќе студираме :) постојат и други кои многу ги ценам и многу ги сакам но мојата роза не можат да ја заменат :D
     
  20. CutieWithABeauty

    CutieWithABeauty Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    1.075
    Допаѓања:
    1.248
    Пол:
    Женски
    Си имам 2 најјјдобри другарки на кои можам се да му кажам..И имам една така маната малце како мене и многу си ја сакам и неа :lol:
    Има некои кои ме нервираат бидејќи се лигават и се дволични :puke: |( Ама сите се ОК и на крај краева сите си ги сакам :D