1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за вашите другари/другарки?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од sara3, 29 септември 2012.

  1. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Imam 1 drugarka vo makedonija izrasnavme zaedno i sekogash se slushame i 1 drugarka ovde vo Italia koja e super sekogash è ovde za mene i jas da nea.
    Drugi ne mi trebaat da da me ogovaraat i plukaat zad grb :puke:
    Obizavam sama da si gi reshavam problemite ;)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Имам 5 другарки можам да им се доверам за некои работи но не баш за се не се знае утре што може да се случи сите знаеме какви луѓе има на денешно време.Имав и еден најдобар другар ми беше како брат се знаеме од мали ама тој пред 1-2 години си фати девојка и ега едвај здраво ќе ми каже за тоа мнг ми е криво бидејки кога му требало нешто секогаш сум помогнала сум била тука и за совет и за се ама порано или подоцна сите ги го покажуваат своето вистинско лице.Со другарките скоро секој ден сме заедно се собираме во некој бар си пиеме нешто,се смееме,често одиме на пикник си ги кажуваме маките една на друга :D.Но сепак мојата сестра ми е најдобра другарка нејзе можам да и кажам се и да и се доверам буквално за се затоа што знам дека никогаш нема да издаде :l:
     
  3. Passionate23

    Passionate23 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е многу повлечена.Многу е отсутна.Многу занесена.Не збори многу и не дава совет дури не си побараш.Има добра душа.Лојална.
     
  4. Toxicna

    Toxicna Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Имам 3 другарки,што си ги сакам најмногу!Откачени се и никогаш не им е гајле што мислат другите за нив.Можам да им кажам се,никогаш не осудуваат туку даваат совети.:l:
     
  5. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    Прво бевме три другарки, ама како и во повеќето случаи тие повеќе се зближија и јас почнав да се дружам со друга. Мислев дека најдов вистинска другарка, се додека не сфатив дека ние најмногу се дружиме само кога таа има некој проблем и нормално јас тука сум за неа, ја слушам иако истото веќе 2 години го збори, сум одела кај неа и во 3 часот навечер. А, кога ќе се среди, никаде ја нема. Тогаш други другарки и се побитни, позабавни, поинтересни.. Јас сум само онаа кај која оди само кога и е тешко. А од нејзина страна другарство нула, многу пати ми има кажано дека не и е гајле за никого, ни за мене. Со претходните две уште се дружам подеднакво затоа што сме во исто друштво, тоа друштво ни е само за излегување, не е некое вистинско пријателство. Поминавме интересни 4 години и убави моменти имавме, ама не можам да заборавам и кога сум плачела ради нив. Вистинско другарство и така нема денеска...
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Jas i zatoa nemam drugarki ic
     
    На bebuf17 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lana666

    lana666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    55
    Моите другарки се поразлични од мене. Некако тие се затрескани во некои работи, едноставно не можам да ги разбирам. Јас сум и во тој период каде што чувствувам дека никој не може да ме разбере. Сепак се дружиме.
     
    На bebuf17 и meckicka им се допаѓа ова.
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Многу пијат алкохол:lol: а и цигари:smoke:
     
    На kim.k, Aleksandar1212 и meckicka им се допаѓа ова.
  9. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Hahahaha
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  10. lovely97

    lovely97 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2016
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    9.087
    Пол:
    Женски
    Охоо јас за мојте екс ју(така ги вика дечко ми) другарки можам роман да напишам. На времето кога се дружевме океј беа, мирни, повлечени мислеш абе девојчиња за пофалба. Често ми наоѓаа замерки за искачање, оти они сакаа цело време во штикли ама јас и ниски чизми некогаш носев, па зошто тоа, зошто не штикли ама ајде. Не се дружиме веќе 2 години, ама во овие 2 години не да сам ислушала гнасни работи за нив тоа е чудно. Како се е****, како испаѓале со постари од нив, како шетале во другите градови со др, а јас ваква :o, просто неможам да поверувам како за 2 години некои личности се сменат за 360 степени. Едната и кога бевме во др ја криев за некој работи од нејзините али тоа е. Дечко ми арно ми викаше ќе видеш какви ќе станат, а јас цело време во му викаш грешка мислење имаш, али сега сфаќам во право бил човек.
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bebuf17

    bebuf17 Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    445
    Пол:
    Женски
    Имам само две другарки и повеќе од доволни ми се. Со едната сме скроз различни, таа е италија и ретко се гледаме али кога ќе си дојде незнае што да направи побрзо-.- алкохол и цигари никогаш не и се доста, излегуваше со двајца во исто време и нормално со никого не остана. Мажево ми викаше не ти е добро друштво, не е стабилна и во право беше. Ако продолжи вака нашето пријателство ќе заврши наскоро
     
    На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Другарките се еден вид одраз на самите нас.
    Има и исклучоци во друштво.
    На свои 38 год. сеуште неможам да го замислам денот барем без разговор по телефон со некоја од нив,ако се нема време за повеќе.
    Тие што живеат подалеку,може сме одалечени но на секоја домашна веселба се собираме.
    Значи мислењето за другарките за секоја е засебно,но другарка е човек кој е тука до тебе низ тњкот на животот.
    Каков си,такви ке се и они. Затоа изборот е наш кој ке одбетеме за другар за разлика од роднините.
     
    На BlackAndWhiteSwan и evangelina.ina им се допаѓа ова.
  13. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Се најдобро
     
  14. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Па се најј..Според мене имам една најдобра другарка и тоа го знам бидејќи можеме слободно да прдиме една пред друга и да заспиваме една кај друга и да одам кај неа во вц и да не ја затварам вратата и да правиме многу манијачки работи хахах и да разменуваме облека да зборуваме што сакаме а со другите имам некоја граница и секогаш внимавам што зборам пред нив.А за машки пријатели очигледно мислат дека сум перфектна бидејќи на секој гест внимавам и на крај сите се заљубуваат во мене...Ах да знаете какви навикии имам а морам да ги избегнувам
     
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.601
    Допаѓања:
    34.225
    Никој не е совршен, па ни јас.
    Чим се дружам со нив, значи сум ги прифатила такви какви што се. Тоа што мислам за нив, им го иам кажано у фаца, а и они на мене.
    Затоа и се дружиме.
     
    На BlackAndWhiteSwan му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Momichka

    Momichka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    6.428
    Пол:
    Женски
    Со повеќето од другарките се дружам од средно. Денес повеќето сме омажени, деца, обврски... и средбите за жал се повеќе онлајн. многу ми е жал кога пишуваме почесто отколку кога се гледаме во живо ;(
    Не сум нешто силно зависна од некоја. Секаде ги има тие две по две парови, ама јас сум непар :D
     
  17. ЕДНА убавица

    ЕДНА убавица Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2016
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    797
    Имам две најдобри другарки од кој едната малку ме нервира ама супер сме и со нив баш се споделувам. Имам уште една блиска ама понекогаш мислам дека ме користи и нема баш добро мислење за мене. Поширокото друштво девојки ми е ок и муабет да си направиш и се ама не сме блиски и исто имам друштво почесто што излегуваме се повеќе машки ама ме нервираат многу понекогаш и немаат почит. Сепак си ги сакам сите и си тераме
     
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Имам една најдобра другарка со која си споделувам тајни . Знам дека ми е најдобра бидејќи кога ми беше најтешко беше до мене , никогаш не ми сврте грб . Од пелени се знаеме и никогаш ме нема изневерено :l: Те сакам другарке :l: секогаш биди покрај мене , и секогаш барај ме кога имаш потреба за било што :l: знаеш дека сум тука секогаш :l:
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Си имав(или барем мислев дека имам) една блиска пријателка со која до пред 5 месеци престанавме да збориме од глупи причини. Се дружевме уште од забавиште и се беше ок се до пред три год. кога почна да и се менува карактерот, почна да ме лаже мн. стана дволична. Уствари не може да се каже дека ми беше пријателка. Но како и да е. Имам неколку пријатели од основно, од средно и од факс, излегуваме, се дружиме али не сум мн. блиска со нив.
     
    На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Имав другарка за која мислев дека ми е потпора, моја десна рака, мојата сестра која никогаш сум ја немала. Поради различни сплетки и околности нашето пријателство заврши.

    Сега имам една друга блиска која ми е срцка и злато човек, таква каква отсекогаш сум сакала да имам.
    Имам и др.другарки чие однесување ние од почит, чат пат кафе и тоа е тоа.

    За никој не мислам лошо, што било така требало да биде.