1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за влакнестата револуција на Лорен

Дискусија во 'Тело' започната од mihaela.barbi, 29 мај 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Прашањето е кратко и јасно изјавата на победничката на овогоринешната Евровизија, најверојатно сите ја имате прочитано. Па ме интересира што мислите за тоа да секоја жена има право на избор, дали ќе биде роб, на некои "правила"или ќе има право да си го живее животот како што таа сака.
  И до кога ќе бидеме робови на некои предрасуди дека нормално е Мажот, да има влакна, а Жената, кога е и само неколку дена "не средена" тоа е бљак, одвратно....
  И да не ва гњавам многу на почеток сакам да го кажете вашиот став и ме интереситрА ДАЛИ СПОРЕД ВАС ЖЕНА, КОЈА НЕ БАШ ТОЛКУ ЧЕСТО ГИ ОТСТРАНУВА ВЛАКНАТА, И ПРЛАВА ЖЕНА, бидејќи јас така ги разбрав сите оние написи и коментари по разни сајтови.
   
 2. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  4.336
  Допаѓања:
  151.177
  Секој со своја памет и пазуви!

  Се шегувам, поодбивно нешто од несредени пазуви мислам дека неможе да се види(заедно со влакнести нозе...бљак)
  Исто важи и за машките пазуви....хигиена на тие места треба да има-без разлика дали станува збор за машки или за женски.
   
  На sweet-star, LittleDevil и mihaela.barbi им се допаѓа ова.
 3. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.031
  Општо за Лорен мислам дека е девојка која сакаше и успеа да го привлече вниманието на публиката, новинарите...
  Конкретно за влакнестата револуција јас сум противник, пред се поради фактот што сама себе неможам да се поднесам во такво издание, па со оглед на тоа нормално е да ми смета такво нешто и кај друга жена.
  Сепак е тоа ствар на избор и секој си има свој начин на водење лична хигиена.
   
 4. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Зошто отстранувањето на влакната, го поврзувате со хигиената? Мислам дека то е повеке некое помодарство кое што земало замав пред триесетина години отолку ствар на хигиена. До пред триесетина години било нормално да се види жена, на улица, со влакнести пазуи, а за бричење, на интима не станувало збор. Дали според вас тие жени биле нечисти?
   
 5. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Извини, еве ти еден најконкретен пример. Мишка со влакна смрди 3 пати повеќе од мишка без влакна. проста причина, за влакната се налепува и пот и секаква нечистотија. Миј се ти цел ден ако сакаш, кога ќе се запотиш и да користиш дезодоранс и слично пак ќе мирисаш повеќе.
  Пред 30 и 50 години верувам дека влакнести жени можеле да се видат во руралните средини, каде хигиената и не знам колку била на завидно нив.
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.331
  Tаман за у зимо, материјал има шалови да се плете колку сакаш.
  Mоже и плетенки да си плетите, флизур4е да им правите :) мишка блондинка, мишка ред хед...
  се зависи до вкусот. Jас сум за :)
   
  На sweet-star, Srekicka и tessie им се допаѓа ова.
 7. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.869
  Пол:
  Женски
  Aaa тек сега сваќам зошто на Лорен толку и била голема косата
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.440
  Пол:
  Женски
  Лага е бе тоа, тасма си е Лоренче медиумиве уште не` лажат :D , само бриши ја темава дете додека jasBia не ја видела...е тогаш ќе биде тоа што ќе биде :D нема да имаш шанса ни да и` реплицираш на нападот :D

  На темава, запуштање на влакна ми е крајно нехигиенска работа и нема врска со шовинизам/феминизам, роопство/робовладетелство.
   
 9. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Кратко и јасно, Одвратно!!!!
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
  Одвратноооооо,барем за мене :puke: :puke: :puke:
  Ако сака таа и плетенки нека си плете, ама влакнеста мишка мене ми е одвратно и гадно и тоа многу. Мене ме асоцира на нечистотија, на смрдеа, па макар колку и да се бања се потиме бре луѓе па уште и влакништа :x . Брат ми и дечко депилираат мишка со крема, а не пак јас како женско наместо средена да пуштам влакништа.
   
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.548
  А зошто јас си мислам дека е монтажа :^) ама ич не ми се верува не средена да отиде на евровизија, живи глупости :x

  Инаку да против сум се знае што е женственост, нежност денес мажите се средуваат па камо жените ај замислете си тој среден изманет, а јас му доаѓам целата ушумена уф ми се згади :puke:
   
 12. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Само да појаснам! Не се работи за тотално запуштање бидејќи гледам така ја свативте темава.
  Она на што јас мислев а претпоставувам и поентата на онаа "Револуција" што се случува во Шветска, е во тоа не да се запуштат жените, скроз туку да не бидеме ставени во некој шаблон каде што заради некои "Правила" на однесување мораме ама баш секогаш да бидеме мазни, под пазуви нозе или интима. Да не се гледа со потсмев на жена, доколку да речеме е малку подникната или ете има и такви кои несакаат баш секој 2 ден да се средуаат туку тоа можеби сакаат да го прават 1 месечно или можеби сакаат само да ѓи поткратуваат со машинка итн. Да резимирам поентата е во тоа да не се гледа со потсмев или да не се прават разни фаци, кога ќе забележиме во наша близина особа која е "поразлична" од нас.
  Инаку ако тврдиме дека жените што се несредени под пазуви, нозе, и интима дека се нечисти тогаш ѓи навредуваме и нашите мајќи и баби бидејќи знаеме дека постарите луѓе не се толку ревносни во тој дел а камоли за средување на интима.
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.178
  Пол:
  Женски
  Нехигиенски и единствена цел на таа Лорен од Шведска е само оставање впечаток, нешто по што би се запамтила, повеќе, отколку што самата нејзина песна.А е нешто што воопшто не и требало да го направи како потег на самопромоција.
   
 14. stylishh

  stylishh Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2011
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  уфф :puke: бљак ,кога ја видов ,одма се знае дека е за впечаток да остави,што се не ке направат луѓево за внимание и слава :^)
   
 15. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Има разлика помеѓу шумичка (која не ја одобрувам) и еве да речиме ни се случило да заборавиме и имаме малку влакненца под пазуви или на нозете (што од мое искуство знам дека само со лупа некој друг освен тој што ги има може да ги виде). Според мене секому своето. Ако она сака така да оде нека оде. Јас ќе си ги остранувам влакната.
   
 16. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
  секој со свое мислење и став нејзино право ако го направила тоа за да остави што поголем впечаток тогаш не ја одобрувам,песната и беше супер не верувам дека намерно влакната ги оставила за да победи
  инако влакнеста жена НЕ :x
   
 17. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  Дајте ми линк да ја видам влакнестата :)
   
 18. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Шта речи, коју поруку послати?

  |( :puke:
   
 19. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ClockWorkOrange

  ClockWorkOrange Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Ова за некого е РЕВОЛУЦИЈА!?
  Според мене, некој прочитал погрешна дефиниција за овој термин.
  Ова е назадување, не е револуција.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.