1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за влакнестата револуција на Лорен

Дискусија во 'Тело' започната од mihaela.barbi, 29 мај 2012.

  1. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас неможам да замислам некое девојче со влакна под пазуви :puke: .
    А и за машките исто важи немора нозе да депилираат ама пазуви интима барем малку хигиена да одржуваат грозно изгледа жбуњ од пазува :puke:
     
  2. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Мислам дека под итно треба да посети козметичар.Ете тоа.
    Инаку да мислам дека е премногу грдо а и гадно.Машко сепак го личи до некаде со влакна под пазувите,ама женско.Па уште во 21 век? Ало,добро утро.Разбуди се.
    Лошо многу.Па и уште настап на евровизија,сега и веќе победничка.
     
  3. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
  4. An.N

    An.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    Неееееее! Не е хигиенски! :puke:
     
  5. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Одвратно! ме нервира што хигиената во овој случај се споредува и поттикнува феминизам. едното нема врска со другото
     
  6. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Страшно! Освен тоа што е нехигиена и одвратно изгледа..
     
  7. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Сега случајно на фб гледав на некои српски портали дека после оној тренд на објавување фотки со влакнести нозе, доага нов тренд кој е во експанзија во Кина, таканаречен „Self hairy„ или објавување селфи фотки со влакнести пазуви.
    Мене искрено можеби ми е симпатично како враќање кон природата, бидејки мораме да признаеме малку забегавме во последниве 2 децении и станавме робови на козметичката индустрија, која наметна едно темпо кое на долги стази е невозможно да се издржи а да не станеме робови кои ќе бидет нон стоп со жилетот, кремите и восокот во рака.
    Мене ми се допага до некаде тој нивен начин на опуштен живот каде не се замараат многу со тоа дали им се избричени нозете, гениталиите или пазувите, што незначи дека тие не се чисти нели?
    Ги видов и коментарите на српските сајтови кои се сведуваа на тоа дека тоа е нехигиенски, дека е нечисто....
    Но пак од друга страна ако пуштиме постари филмови ќе видиме дека тогаш пред 30-40 години дури ни актерките што биле во врот што биле мен стрим не биле бричени долу, а добар дел од нив и под пазуви.
    Секако дека нетреба да се забегува и во екстремни ситуации, но мислам дека треба малку да живееме по опуштено и да не се оптоваруваме со глупости. Хигиената е нешто по суштинско од самото депилирање.
     
    На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
  8. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Поодвратно нешто од влакнеста не средена жена ми нема. Искрено јас сама себе ако еден ден бар имам мали влакна под пазуви не се поднесувам.
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  9. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Аууу гадно, понечисто нешто нема од влакна кај што не треба- што би рекла јас:)
     
  10. Marijasp

    Marijasp Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2014
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Одвратно и нехигиенски.
     
  11. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    А, зошто би било нехигиенски нешто што е сосема природно, и создадено од природата со своја цел. Ништо што е на човечкото тело не е туку, така ставено таму. Отстрануањето или неотсранувањето на влакната е стил на живење и лична перцепција на работите, и неможе туку, така да се окарактеризира како нехигиенски. Исто како што неможе да се окарактеризира како нечиста жена која не ги отстранува вакната на вагината, или фрлумно ги отстранува. Често слушам од колешките, треба да се депилирам ќе одам на гинеколог. Навистина сум збунета, неодиш на гиниколог да имаш односи па да ја средиш за да му биде убава, туку одиш на лекар.
    Значи едно сакам да сватите, дека бричена жена незначи по дифолт чиста и обратно, кога одите на гинеколог нема потреба да се депилирате само заради гинекологот, се што треба да види тој се наога внатре а таму нема влакна.
    Бидете си свои а не униформирани, правете онака како што вие чувствувате а не како тоа го прават останатите.
    За среќа се повеќе млади девојки забележувам кои се поинакви од останатите и си тераат некој свој стил а не се покоруваат на некоја мода која ја фосираат козметичките компании.
     
    На OmniaVanitas и supertoasty им се допаѓа ова.
  12. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    А која жена се чувствува убаво така влакнеста?И баш грдо изгледа да видиш девојка со влакна под пазуви, на пример..не иде.
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека тоа не беше никаква револуција туку само очаен обид...