1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за емо стилот?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од snowflake1818, 16 април 2010.

 1. snowflake1818

  snowflake1818 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Во денешно време доста е актуелен ЕМО стилот. Па ме интересира што мислите најпрво за емовците како личности, нивното понашање, стил на облекување, начинот на живеење и начинот на кој тие го гледаат светот?! Дали ви пречат?!Кое е вашето мислење за нив?! :emo: :D
   
 2. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  mene licno ne mi smekjavaat i ne gledam pricina zasto bi mi smekjavale.
  megjutoa poentata e ako sakas da bides emo mora da se custvuvas taka, a ne da se oblakas taka samo zatoa so e moderno, togas ne si emo !!!!!!!
   
 3. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
  Дефинитивно не ми допага воопшто ЕМО стилот. Тие луѓе, ги победува чуствителноста. :)
   
 4. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Мене лично не ми пречат,ама веќе не ни гледам вистински емовци.Туку се се сведува на начинот на облекување.Да бидеш емо значи и така да се чувствуваш и размислуваш.А не само облечи си се во тој стил и ајде сега емо сум.
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.260
  Допаѓања:
  5.720
  Пол:
  Женски
  искрено , ЕМО стилот ми се некои разлигавени,емотивни цури или типци
  кои немаат друга работа и се сечат незнам таму што разни глупости ...
  Извинете ако некој навредив , но тоа е само мое мислење .. ;)
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Секој си фура што сака. ;)
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  хмм... :?: секој си има право нели на свој стил, свое тело, свој живот, па и свој стил :) но да си го одредиш својот стил треба најпрво да се запознаеш убаво себеси, па дури после да го дефинириаш стилот како надворешен изглед кој те претставува за народот.
  е сега истото важи и за емо стилот, значи како што беше кажано и погоре, најпрво треба да се осеќаш како емо па после дури да се облекуваш како емо ;) а јас искрено немам ништо против нив, не ни има вистиснки онакви оригинални емовци кај нас :D како што ги викам и јас, црно бели емовци :D :D
   
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Не ми пречат, баш напротив - интересни ми се :) Само некако како да не се сфаќа вистинската суштина на Емо стилот. Емо не е само да се облекуваш во црно, да имаш таков hair style и да слушаш таква музика. Топло им препорачувам на сите „емовци“ да отворат на интернет и да ја прочитаат дефиницијата за Емо, да се едуцираат малку пред да решат да го сменат нивниот животен стил. Мислам дека е една пролазна фаза, и дека за некое време ќе се изгуби како што поминаа од мода повеќе стилови предходно - на пример хипи стилот кој беше екстремно популарен. (поздрав Хипица :D )
   
  На chocolate.chick и Liebe им се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^^ Фала на поздравот ОрдинериГрл. Јас изглеа малку периодот го имам промашено. Хипито излезено е од мода :lol: :lol:

  За емо-стилот немам ништо против. Секој има право на своја сопствена определба. Но се соглесувам со ЧНМ дека кога веќе се прават ЕМО, нека прочитаат малце што тоа навистина значи.
  Јас мислам дека овие Емовци кај нас тука врска немаат што им значи стилот и тоа се најчесто девојчиња и момчиња во тинејџерските години кои не знаат за што побрзо да се фатат и го земаат она што најмногу им се нуди и се пласира. Многу го имаат искомерцијализирано емо-стилот што е стварно жално пошо сепак и тој си има своја приказна.
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  уф ме нервираат луѓе кои се облекуваат како некои црнила ... јас мислам дека поубаво е да се носи некои светли и весели бои :)
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
  Јас да си кажам дека не познавам емовци и затоа мислам дека за нив како личности не би можела да кажам ништо. А стилот сам за себе не е нешто интересен ниту допадлив...
   
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  се прашувам кој се девојчиња а кој момчиња :^) Не го сакам стилот.

  [​IMG][​IMG] [​IMG]
  [​IMG] :emo: :^)
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 13. snowflake1818

  snowflake1818 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  значи знам многу тинејџери шо мислат дека ако облекле стартки и нешо црни на нив станале ЕМО :rofl: ..која глупост х) а шо е најтрагично СЛУШААТ ТУРБО ФОЛК МУЗИКА х) мислам .. неам коментари колку неедуцирани може да бидат луѓево .. ЕМО стил океј е .. али повеќе мислам дека 99% од емовците кај нас во мк НЕ СЕ ЕМОВЦИ ТУКУ САМО ТИНЕЈЏЕРИ У ФАЗА НА ПРОНАОЃАЊЕ ВИСТИСКИОТ ЈАС .. :)
   
 14. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  *Емо* всушност претставува вид на рок музиката кој пред се произлегува од punk - hardcore во 80-тите години, и тогаш бил познат како emotional hardcore или emocore, но најголем замав зема во периодот на 2000 година. Е сега Емо стилот како подкултура, како што кажа Хипика, има своја приказна, која сепак треба да се познава за да се биде дел од неа, а потоа и да се пронајдеш во неа. Но денешните тинејџери се, во овој случај, Емовци, поради тоа што овој стил привлекува внимание од другите луѓе и сакаат да се упадливи во очи, а не бидејќи така се чувствуваат.
  Но сепак има луѓе кои доследно си го живеат овој начин на живот, и тоа го прават со стил и осет, а не само да трупаме пирсеви, тетоважи, безвезен накит....
  Како и да е, *Емо* стилот го почитувам како и сите останати, а против Емовците немам ништо против. Сепак лесно можеме да ги препзнаеме фолирантите, кои мене лично, ми изглеаат смешно.
  :emo: :D
   
 15. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Еден од по глупите субкултури воопшто измислени во светов, заедно со раперите и оние хипицине...
  Гледам многу емовци, а колку од нив се прави незнам.

  За стилот не коментирам.
  Микс меѓу гот и панк.
  Чиста (зло)употреба на панк и гот стиловите.
   
 16. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ;) Ова е слободен форум и наменет е за да се искаже личното мислење :)
  Ама дека твоето мислење ми немаше добри факти.. морав да вратам.
  Добредојде во женскиов клуб :)
  ***

  И сега... он топик:
  [​IMG][​IMG]

  Ах..... |( На шо личат бреј... :emo:
   
 17. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Папагалчиња...
  Се изгубиле себеси под тој карневалски изглед. :emo:
   
 18. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Скопје -да!
  Колку што сум приметила...
  Ги има со лопата да ги ринеш.
  Ма да не би кажала дека се емоси, туку се само позери и повеќето се негде до 2-3 година. 8)
   
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Па немам ништо против нив, само ме нервира кога некои глумат емо :envy: а не се. Под емо јас подразбирам несреќно дете што сече вени, се обелкува што ќе најде, тажно е секогаш и тако даље а не едни што ги знам.
  Со натапирани коси, шминка 3 кила и ајде емо ќе глумиме :envy: Ајде да летаме е работава. Цуркиве фактички сакаат да бидат со тек на време зошто сега сите се ,,емовци,,.
  ПС: Мајка ми емовците ги вика МАРСОВЦИ хахахха нека не се навреди некој ама...... :lol: :lol: :lol:
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  5.843
  Не ме нервира емо-стилот - немам таков стил но ипак не ги критикувам и оние кои се за :emo:
  Можеби и на некој не му се допаѓа мојот спортски стил но ете негово мислење