Што мислите за емо стилот?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од snowflake1818, 16 април 2010.

 1. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  Не ме нервира емо стилот бидејќи до лани и јас го применував :lol: па се купував алишта во тој стил, ја исфарбав и косата во тој стил т.е. бев позната како ЕМОТО и сега тој стил ми се здосади и криво ми е некако шо сум била емо порано ;( хехехехехехе најпојќе си жалам за црните прамени на косаваа ;( иначе немам ништо против тој стил и не ги осудувам оние кои што се носат така и воопшто не ми пречат во друштвото :)
   
 2. mari4eEe

  mari4eEe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  12
  :D Bez navreda no spored mene toj stil :emo: bas e katastrofa , .... sekoj ima razlicen stil....
  se soglasuvam so Angelche ...............
   
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  769
  Ми се допаѓа тој стил но мислам дека ЕМО многу повеќе одговара на девојчиња бидејки машки со шминка малку ми е глупаво. Доколку си ЕМО мислам дека си чувствителен но незначи дека си дојден до тоа да сечеш вени. Иако кај нас 90 % од емовците само го практикуваат стилот на облекување и ништо повеќе што и донекаде е добро :)
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Не сум баш по емо стилот,имам една другарка која е ептен навлезена во ова.Јас не го сакам баш овој стил :D
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Секој има право на сопствен избор.Се почитувам. ;)
   
  На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  јас ги гледам како да се марсовци :?: се чудам и ги гледам како се однсеуваат,секое нивно движење го пратам,исто мислење имам и за металците,и за ние едни други незнам као се викаа :^)
   
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Не ми сметаат нека си прават што сакаат, ама јас така... никогаш! :D
   
 8. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Немам баш ништо против емовците дури едно време сакав и јас да постанам ама...јас сум си спортцки тип.Баш ми се допаѓа нивниот стил на облекување иако не значи дека треба да се зацрниш нон-стоп да се облекуваш во црно а исто така сум против тоа дека не значи ако си Емо треба да ФБ или на нешто слично да имаш фотографии со исеченици од жилети или нешто слично :n:
   
 9. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.243
  Ич ама Ич не ко сакам овој стил :D .Некако многу ми е глупав :D
   
 10. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  42
  Ми се допага само стилот на облекување али тоа сто го прават .. не .. иначе имам видено емо по улица и некако ми се као скиснати али не сите :)
   
 11. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  мене баш ми се фаца EMOвциве онака интересни ми се а и на ПОЈЌЕТО му стои тој стил :)
   
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  388
  Дефинтивно се согласувам со тебе, дека повеќето од младите воопшто не го разбираат емо стилот.Мене лично не ми се допаѓа, но секој си одговара за себе и знае како најубаво се чуствува.
   
 13. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Не ми сметаат дечките, мислам дека тоа е само период, потоа ке се свестат и ке бидат нормални луѓе.
   
 14. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  3.110
  Нормални луѓе?? Ма ајде ти се молам, ти според облеката одредуваш дали некој е нормален или не f :swear: со тие стереотипи.
  За стилот мислам дека имам многу позери, а истот така и многу личности што мислат дека емо е уствари сечење вени. Според мене тие се креативни луге во поглед на облека, кул боја на коса и емотивен карактер, музика за нив балади.
   
  На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Не да не ми се допаѓа, ужасно е!! Толку ми се одбивни, искрено мене најодбивни ми се емо машките, но сепак секој со својот стил, неможеме сите исто да сакаме.
   
 16. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Со тоа нормални луѓе немој лошо да ме сватиш... замисли ти на твои години да бидеш ЕМО... малку е чудно нели, мислам дека повеќето ЕМО се тинејџери.
   
 17. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  3.110
  Да во право си дека повеќето се тинејџери бидејќи потоа на пример за вработување ти барат кодекс на облекување потоа за било кое работно место луѓето имамаат предрасуди кон стилот на изглед и облекување па едноставно се асимилираш со останатата маса како ти што ги нарече „ нормални„ луѓе, ама тоа е малку несоодветен збор па јас би рекла мнозинството луѓе :)
   
 18. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Не ми се допаѓа овој стил...ептен ми изгледа глупаво и недозреано... :puke:
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  101.042
  Тие не мислат,па што има јас да мислам за нив...
  Патетични се.
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Со еден збор - Бљак!
  Желни за внимание..ми се гади од такви!