1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за емо стилот?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од snowflake1818, 16 април 2010.

  1. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Воопшто не ми сметаат, но оние прави емо личности. Оние кои навистина знаат што е емо, а не деца од 13-14 години кои го прифаќаат тој стил само затоа што мислат дека тое е 'ин' или затоа што за прв пат го откриле црниот креон и темната облека.
    Не дека го оправдувам тоа сечење и повредување себеси но сепак сметам дека и тие имаат право на свој избор. Сепак тоа е нивен живот.
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Зошто бре народе? Баш интересно изгледа, но нели во границите на нормалата :) Сега секако дека не би шетала со шарена коса, но малку натапирана коса и настрана шишка не изгледа лошо. Плус има некои што си негуваат стил ШТо се мене тиче, подобро нека имаат емо стил, него да одат во широки металски маици црни од рандом бенд. Ова за женските зборувам. Инаку, и јас едно време се облекував така, не ради што сум била емо или сум сечела вени, но ете, во склоп на музиката што ја слушам(в) повеќе ми одговараше да се облекувам така, отколку во маиците што погоре ги кажав. А и тие се годините кога не прифаќаат лудила, па сакаме се да пробаме, да се разликуваме од другите или пак да си ги лечиме комплексите. Еве една слика од мене, од тоа време :) Лето 2008ма :)
     

    Прикачени фајлови:

    На HeidiDiWalt и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
  3. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Не дека ми се допаѓа нешто премногу, но да. Не ми сметаат воопшто. Нивни живот, нивни стил. Барем имаат некаков стил, за разлика од широката маса униформирани. :|
     
    На Alanna и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
  4. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Леле сликиве се страшни,ја па уште идам надодоле,ги вртам ги гледам,ми се згрози. И после ова било некојси стил,море ова е тешка болест :puke:
     
  5. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Мислев дека нема ваква тема, па ке отварав... Јас мислам дека тоа не е некој стил и мене ми се грози од такви емовци... ГИ обоиле косите во сите бои, покажуваат многу емоции, целите испирсирани... Глупости....
    Редактирам: Ми затрепери срцето од овие фотографии погоре, прво го пишав постот после ги гледав... ТОа веќе не е стил тоа е луда работа, неможев да ги догледам сликите а и несакам... ЕМОВЦИ... ГЛУПОСТИ...
     
  6. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Леле сликите не можев да ги гледам до крај......... Ццццц луди работии лелелееее.... Ми дојде мака на стомакот :puke: Емо стилот инаку ако не оди во вакви крајности баш ми е смешен, пубертетлии што мислат дека сите ги мразат се фураат колку е светот против нив и колку се тие несватени.. срцки :) Братучет ми кога беше осмо, прва му текна да биде емо ама мислам дека тоа му траеше еден месец само :D :D
     
  7. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Што има ние да зборуваме за некој кој како ќе се облекува и ќе прави секакви експерименти со косата.. Мене лично не ми сметаат ми се допаѓаат дури, нивниот стил на облекување и како ја прават косата средена.. Немам ништо против нив.. Сепак не се мешам во животот на никој кој како сака така нека се носи јас не сум никоја да му судам... Нивни живот нивни стил ;)
     
  8. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    :envy: ми се згрози животот, кога го гледав ова :puke:
     
  9. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски

    Сакам да ви кажам дека НЕ МОРА ДА ГИ ГЛЕДАТЕ СЛИКИТЕ! Напоменето е дека содржи неубави и гадни слики. Ве молам, ако сметате дека неможете да ги гледате - не ги гледајде. Не сакам да бидам опоменувана. :worried: :angel:

    Извинете за Офтопик! :worried:
     
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми сметаат, сепак тоа е нивни стил и тоа е нивно право каков поглед имаат кон светот.Емо во суштина се луѓе кој што се емотивни, па некој не можат да го искажат тоа па го искажуваат преку стилот :emo: .Како и да е тоа е нивни стил, барем пробуваат да се уникатни и се истакнуваат од останатите, но не ми се допаѓа делот со сечењето :worried: .
     
  11. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Искрено воопшто не ми се допаѓа стилов многу ми е некако морничав :^) но како и да е секој ќе си се облака како што сака и ќе прави што сака
     
  12. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Scene да, ми делува уникатно и интересно за гледање, иако јас не би го преферирала тој стил.
    Добар е за да разбие монотонија.
    Емо не.
    Јес да немаат некои огромни разлики,освен изборот на боите кои кај емовците ми изгледа страшно мрачен, па и кога ќе видиш ти шета 14 годишно дете намуртено,скиснато,во црно облечено како да му потонале сите бродови, а не видело ни ж од живот, е тогаш ми доаѓа да го земам и главата од ѕид да му ја удрам.
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856

     
  14. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    На една моја другарка што беше најнормално девојче, не знам што и текна но одеднаш се прогласи себеси за емо, почна да носи жилети на себе, се облекуваше кич, косата секогаш и беше натапирана...После некое време се нервираше кога некој ќе ја нарече емо, па пак му се врати на стилот...Еднаш ја видов-си собирала крв во чашка :o додуша 3-4 капки имаше собрано, ама сепак...страшно е!!! Е сеа веќе стана шмизла... :^)
    Со ова сакав да кажам дека емовците ми се смешни...Барем оние на 13-16 години кои си прават некои филмови во главата како тоа се е против нив, никој не ги сака, осамени се на светот...Ок, знам тоа е неизбежен период, но и јас имав многу тешко детство, па не се занесував со некакви си испади...Според мене тоа се недефинирани луѓе кои очајно сакаат да привлечат внимание на светот...
     
    На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Иако ме нервираат емовци-поради сечење вени ли незнам кои др глупости, ми се свиѓа како се облакаат и инересни фризури прават
    Сепак тоа е уште еден стил и сите си имаат право да изберат што ќе носат

    п.с.
    Ме нервираат такви денес емовец утре шмизла па хипик па рокер-ФЕЈКЕРИ :)
     
  16. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Па начинот на облекување баш и не ми се допаѓа(но секој си има свој различен вкус)а ми се допаѓаат фризурите :)
     
  17. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Вака.. самото име кажува се..

    ЕМО потекнува од EМОtional, што значи дека тоа е емоција, внатрешно чувство, а сите знаеме како се чуствуваат Емо-вците.. :emo: |(

    Мислам дека темава би требало да гласи "Што мислите за SCENE стилот?" бидејќи стилот кои го коментиравте во предходните мислења е всушност Scene ;) :)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  18. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ми лазат по нерви. Особено кога ќе видам како позираат со очите и устите. Не можам да ви објаснам колкуууууу!
    Значи од здраво право дете, се правиш шарен кловн. ЈБТ и емо и све. Не дај Боже ваков стил да ми има детето :^)
     
    На Phyramide и mima83 им се допаѓа ова.
  19. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    ^Стилот што е коментиран претходно е Емо стил, Scene се познатите емовци т.н. Scene emo ;)
     
  20. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не не можам не ги сфаќам не се ни трудам нема ни да ги сфатам. Сите ние сме емотивни, ама они претеризам патетични суштества, не се толку емотивни ко шо се трудат да бидат забегани работи праат ко Култ некој се понашаат не живеат во реалноста.Нека се опраат!