1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за емо стилот?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од snowflake1818, 16 април 2010.

  1. PoisonGirl-Valo

    PoisonGirl-Valo Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    35
    ЕМО стил,прво интересен стил кој е од 80-те, како стил се карактеризира со носење на црна облека,слушање на емо музика,и сечење на вени .... Морам да кажам дека како стил од него излегле многу други стилови :како Scene...SCENETO е многу подразлично од емо стилот до максимум се одвојува од него и затоа не го мешајте.
    Во Македонија нема многу емовци зборам за вистински повеќето се позери ....Иначе тапираната коса особено црната е нешто што ми се допаѓа многу ..Иначе секој човек е емоционален,ама емовците да кажам дека го искористиле тоа во градењето на нивниот стил.Како стил е прекрасен,како начин на живеење мислам со сечењето вени е нешто што не е многу убаво...
     
  2. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Емо стилот не ми се свиѓа.Прво, не сакам многу да ја носам црната боја, а ни да слушам емо музика...А сечењето вени веќе ми е претерано...Сето тоа не е за мене, ама секако не ги осудувам луѓето со емо стил :wasntme:
     
    На PoisonGirl-Valo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Го мразам очаен е.
     
  4. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Многу ми се антипатични и нападни вклучувајки го и нивниот стил. Да не збориме за начинот на кој гледаат на работите -- типичен пример : Oh my Gog my boyfriend dumped me/this dog peed on me/i gained weight etc. etc.. what am I gonna do?!?!? (тука паѓаат во очај за набргу потоа да си најдат решение за проблемот) -- Oh, I know! I'm gonna cut my veins 8)
    Патетично.
     
  5. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    I wish my grass was emo..so it could cut itself :D :D :D

    Не ми се допаѓа стилот, машките како глуварчиња ми се во косите а и некои како виножито ја прават косата :rofl: :rofl:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Мене искрено не ми се свиѓа. :emo: Претеризам ми е.. ама ете.. неможам ја на некого да му речам: Не биди емо.
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ќе кажам само Big Dislike! :lol: (со сета почит кон емо девојките и момците) ;)
     
  8. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    приметив дека многу девојки го мешаат емо со scene. Немам ништо против емо стилот и некогаш дури ми е интересен, но повеќе ми се допаѓа scene(повеќе бои, пожив е). А што се однесува до музиката многу ќе се изненадат колку познати бендови се класифицирани како емо бендови, не мора да значи дека ако слушаш емо музика дека си емо :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_emo_artists - линков чисто информативно ако некој го интересира за емо музиката
     
  9. Emma.Sun

    Emma.Sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    62
    Тоа е веке стил и избор.. за стилови не се праи муабет секој шо сака нека си праи ..
    Но ете мое мислење за емовците.. е големо НЕ! Не би му замреила на никого и не би му кажала зашо се облакаш така зашо вака зашо онака сигурно и на нив не им се допага мојот стил.. пошо сме различни
    Но стварно бе да ништо не личат воопшто не ми се допагаат во косите како подвожни грмушки се.. очине црнила.. облеката исто со тие кловновски конуди ногата им изгледа многу многу голема :?:
    Незнам искрено никогш не би се облекла така макар и за 1ви април да е тоа... :|
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Еве некои Емо варијанти од мене :D Пред некои 3 години сигурно... Не ми се смејте :$
    :tmi:

    А да си направам пак Емо шишка :wasntme: :lol: Се шалам :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • 08-09-08_143938.jpg
      Големина на фајлот:
      38,4 KB
      Прегледи:
      189
    • Image0196.jpg
      Image0196.jpg
      Големина на фајлот:
      81,6 KB
      Прегледи:
      193
    • Image0208.jpg
      Image0208.jpg
      Големина на фајлот:
      229,8 KB
      Прегледи:
      191
    • Image0190.jpg
      Image0190.jpg
      Големина на фајлот:
      201 KB
      Прегледи:
      193
    На pamelche, All-that, MarchelineAmaru и 3 други им се допаѓа ова.
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Офи да ти кажам не ти стои лошо. Мене си ми многу поубава вака со шишки отколку без :) нарави си пак, ама блага верзија, не вака емо

    Мене не ми сметаат, не ми се ни свиѓаат емовците ама гајле ми е, што сакат нека прават. Машките пак со ваков стил ич не ми се маженствени, не би се загледала во некој. Ама ова и не е баш некој стил, повеќе ми е ко преодна тинејџерска бунтовничка фаза.
    А она нивниот стил на живот како се им смета, никој не ги сака, депресивни се бла бла, и незнаш што, не сум баш запозната...ми е само една глупост. Ко еј само нив им е тешко, на сите други рози им цветаат. Слабаци

    п.с колку и да се трудам да бидам либерална, има некои емо фаци и комбинации на кои неможам да останам рамнодушна а да не се прескрстам или изнасмеам
     
  12. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    супер ти се шишките офи вака направи си ги :)
     
  13. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Jaс лично сметам дека музиката која ја слушаш не треба да те ограничува во однос на тоа како да се облекуваш. Од каде тој пропис дека они што слушаат метал мора да се во црно, запуштени, со милион алки на рацете од црна кожа и метални нитни?
    А еве имам видено многу емовци низ град, и најчесто тоа се тинејџери. Навистина немам видено некој моја генерација или пак постар со таква шишка, дречлива боја на коса и слично. За девојчиња ми е симпатично, шишката ја имам носено и јас, само не ми се допаѓаат оние безвезни принтови, кои се карактеристични и за панк или ска музиката. Значи слушам разни типови на музика, па си го терам својот стил.
    Инаку страшно ме иритираат машките емовци, тие нивни фризури ми се одвратни. Иако не знам што значи и емо музика, таа емо шишка за мушка глава е ужас. Младиве мислат дека тоа е убаво, како што јас мислев дека е топ косата да ми паѓа на очи и ништо да не гледам :)
     
  14. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Мене лично не ми се допаѓа, но немам ништо против личности кои се пронаоѓаат во тој стил.
     
  15. Afrodita-M

    Afrodita-M Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    11
    Ни мене не ми се допаѓа, но ете секој си има право на свој стил :)
     
    На HappyOne му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    епа вака да се изјаснам за емо стилот,многу е греотенстварно е страмота за опшеството.Една личност треба да биде нормална карактеристична за самата себеси,а додека емо стилот нема никаква врска со тоа,тоа е некоја пролазна фаза на тинејџерите кои не можат да се пронајдат во овај изгубен свет ;)
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не ми се допаѓа стилот, ни тој начин на облекување, ни облеката, а најмалку шишките. :emo: :puke:
     
  18. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Никад не би се облекла така, срамота е да излезеш од дома, според мене! :puke: :puke: :puke:
     
  19. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Тотално се сложувам, емо стилот треба со закон да се забрани!
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    За поделбатана вистински и фејк емовци - Мислиш дека оние вистинските емовци ,што сечат вени секои две секунди и што си ги касапат и унакажуваат телата изгледаат исто толку привлечно како фејк емовците ?
    И искрено ,дали имаат време да јадат бре тие ,а не пак да се шминкаат и фризури да средуваат по минимум два саати на ден?
    Јас не мислам,логика ми нема . :?:

    Ич не ми сметаат ,интересни ми се ,а тоа фејк или не - мој проблем не е ,кој каков сака нека си биди ,ако нас ни изгледаат како имитатори не можеме со сигурност да знаеме како се чувствуваат тие во себе.

    Ги има ете насекаде околу нас ,претежно се некои дечурлии максимум 17 години ,убаво им е ,и мене ми е убаво кога ќе ги видам такви шаренки папагалести ,мили ми се !

    А тие црните бои се типични за нашиве македонски емовци ( секоја чест на поорогиналните и поразнобојни ,имам сретнато и такви ,тенкс Гад! ) ,настрана се шарени .