Што мислите за емо стилот?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од snowflake1818, 16 април 2010.

 1. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  2.337
  Пол:
  Женски
  Нашава младина дефинитивно не знае што значи да се биде ЕМО...ајде ке се облечам и јас така и емо сум?? мислам дека тоа е изигравање лудило...секоја чест на исклучоци....мене лично не ми се допаѓаат но не ми сметаат...секој си има свој живот и нека си прави што сака со него така? :D
   
 2. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  66
  Не ми смета, но воопшто не ми се допаѓа. Се уништуваат самите со такви стилови, а коа ке помине модата на истите, ќе се чукаат по глава што правеле :)
  природно си е природно брате, што има да се правам нешто што не сум ?!
   
 3. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  503
  Пол:
  Женски
  Да..
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.757
  Допаѓања:
  4.613
  Пол:
  Женски
  Не го сакам емо стилот, а овде децава всушност и не се емо туку изиграваат лудило.
  Да имаше од вистинските емо тука не би ми сметале.
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  За овие не знам ни дури што да мислам. Не ми се допаѓа воопшто "стилов" и нивната "чувствителност" :)
  Но во оваа демократија, секој си прави што сака :)
   
 6. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  301
  воопшто не ми се допаѓа емо стилот, но и не ми сметаат луѓето кои го ностат што сакаат нека си прават
   
 7. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.533
  Пол:
  Женски
  ЕМО стилот е моментална, мода и некако многу од младите се свртени кон некои такви безвезни андерграунд стилови од типот, рокери, металци, скејтери, хипици, рапери итн итн, и се берат по парковите и се пијанат, се дрогираат, односно се изложени на такви пороци повеќе од оние, „нормалните“, што излегуваат по кафулиња, и ноќни клубови, бидејќи за да оди во кафич кога ке му дадат од дома, пари колку за една-2 пијачки, се колку толку ограничени , и помалку имаат шанси да се пијанат, кога излегуваат по паркови берат по 10-20 или 50 денари од човек и имааат доволно за цела вечер да се пијанат. Добро, сега во парк можи да оди кој сака,не мора да се облекува нешто посебно, доволно е да има шангајки, некоја црна или шарена маица, некој интересен детал, блегзија,обетка, пирс или не знам ти што друго за даизлези в парк и да биди припадник на некој од горенаведените.За да оди в кафич пак треба поубаво да се облечи. сепак се е до карактерот и размислувањето на поединецот.

  Е сега за да не бидам,мн оф топил, емовците, ми се интересни, интересни фризури, модни детали, и не знам што друго, ама гоилем процент од емовците, да ги прашаш, што е емо, што значи поимот, од каде потекнуваат, што сакаат да искажат со тој стил итн, ќе не знаат да одговорат, ама важно тие се во шема :D :D
   
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Емоционални личности нешто изводат хахахаха се смеам. Стил си е на онај кој му се допаѓа си го носи на тој што не му се допаѓа не. Мене не ми се допаѓа многу :)
   
 9. Sunlight

  Sunlight Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  39
  Немам ништо против емо стилот но не ми се допаѓа таквиот начин на облекување, средување на косата и сл. поготово што кај нас обично никој не е емо во вистинската смисла на зборот.
   
 10. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа воопшто!
  Изгледа премногу депресивно, цело лице им е покриено со коса а да не зборам за оние кои со жилети си ги „красат“ рацете и други делови од телото па остануваат цел живот со лузни, искинати фармерки, ланци обесени на фармерките, тесна мајчка, цртани и испишани патики на кои гумата им е полу одлепена..Како да шетале по улица и што нашле облекле на нив.(без навреда доколку има такви тука бидејќи само искажувам мислења) :)
   
 11. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  53
  И јас ќе го пишев истото :) Абе кога ќе видам некои такви денот ми се расипува. :lol: Премногу се мрачни некако.
   
  На Cynthia му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Angie.97

  Angie.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  14
  Да, мрачни се. и мене не ми се допаѓа. ;)

  Но секој има различен вкус. така?

  Така да тебе ако ти се допаѓа...:P
   
 13. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Не сум против , што сакаат нека праат , а и изгледот ми е сладок така убав ..
   
 14. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  Абе, океј, секој си има свои размислувања, на некого му се свиѓа, на некого не. Мене не ми се свиѓа, но немам право и намера да напаѓам некого, да му викам: Ај не биди емо. :?:
  Мене искрено не ми е убав стилот, како што кажавте, целото лице им е „заградено“ со коса, јас така уште повеќе ќе оќоравам. А тек па тоа со жилетите. :puke:
   
 15. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Мене и ми се допаѓа и не :lol: не знам немам ништо против емо стилот некако ми се слатки косите кога ќе ги направат во некои откачени бои тоа онака ми е убавко иначе другото ми е онака ок |(
   
 16. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Премногу ми се допаѓа нивниот стил на облекување,а посебно кај женските :*
   
 17. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  Мене лично, не ми се допаѓа многу!
   
 18. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  833
  Не ми смета, и не ми се допаѓа ни малку. Плус овде се све позери децата, така шо... Не знам, очај ми е лично, тажен, уличарски (патиките ко шо спомнаа погоре изнашкртани и одлепени), депресивен... Ич не ме бендисува.
   
 19. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Според мене, емо не е стил. Емо е начинот на кој се чувствуваш, нешто што доаѓа од внатре. Самата кратеница доаѓа од зборот emotional, но веќе почнаа да го изразуваат тоа преку облека, преку физички изглед. Мене ми е океј, но :!: никогаш не би се облекувала така.
   
 20. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.047
  Пол:
  Женски
  Наводните емовци , барем оние кои јас ги познавам..благо речено појма немаат што е емо.Ама баш.Само ја исфарбале косата црна и пуштиле кркма од мака.Имам неколку такви на школо.Едната од нив почнала така да се облекува и чешла затоа што видела на телевизија.Црна хулахопка и патика,црн (запази) САТЕНСКИ шорц и секако-црна маичка.Емо е и ништо не и можеш :emo: |(