Што мислите за машкиот пол?

Дискусија во 'Сингл' започната од MaceMacee, 23 октомври 2014.

 1. MaceMacee

  MaceMacee Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  зошто и додека имаат девојка повторно ти се додворуваат ?
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Тоа не е машки пол, туку група на машки пол наречен женкари (според мене).
   
 3. MaceMacee

  MaceMacee Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  и што да правиш? значи немал девојка ти пишел. Има девојка и 1 година врска а можеби и повеќе ти пишува хммм.... што мислиш зашто? во дилема сум ://
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Зошто е женкар... :D поентата на женкарите е да имаат повеќе девојки, да кршат срциња и да трчаат по нови. Јас барем вака ги сфаќам. Или пак, му здосадило од таа што ја има, па сега сака да си има авантури со некоја нова.
   
  На Lile_05 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MaceMacee

  MaceMacee Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  а мислиш дека можеби ја сака оваа а со таа што е во врска е само она дека не ја сака?
   
 6. 1slavjanka

  1slavjanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  Не ги сака ни двете :D
  Да ја сака таа што е во врска нема да трчка по други а да ја сака другава што и праќа сигналчиња би се скарал со првата и би и се посветил на неа (ако му даде шанса).
  Сакање е многу длабоко чувство и е многу повеќе од насмевка, допишување или бакнеж. :)
  Зклучок - типот е нестабилен и недораснат. Сака да си игра со девојченца и да се прави фраерче. :lol:
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.683
  Пол:
  Женски
  Па, може да е и така со оглед на тоа дека многу врски немаат љубов во нив... особено денешниве. Но, мислам дека не би требало да се очекува премногу од таквите во врска зошто на крај може исто да направат на тебе како и со претходната.
   
 8. MaceMacee

  MaceMacee Активен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  6
  ех... од тоа е стравот да не го направи истото како неа, во право си.
  1славјанка сеуште нема раскинато со девојката со која е 1 година, но дава знаци како да ќе раскине...