Што мислите за нашите модни дизајнери?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lolitaa, 28 февруари 2010.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  Да и одговорам на
  @sesilija да ниска е многу, метар 55 максимум. Од мене беше пониска цела глава ако не и повеќе во средно кога беше. А по се изгледа не пораснала многу. Небитна е де.

  За Еленица, не знам како може да си допушти таков модел на фустан. Подобро вреќа да облекла. Одвратно. Каков пример дава она баш како професионалец ако себе си не знае да облече тоа што и стои а што не, како ќе крои облека за нас обичните немодни смртници?

  И не големите гради не се изговор, извинете нема само она корпа дабл Д во државава.
  Од кого сака нека го копирала дизајнот, ужасно и стои.
  Никогаш не би ни стапнала во нејизин дуќан уште помалку би и платила пари да ме дотера.
  Од македонските дизајнери мене само Росица Мршич ме има фасцинирано, од однос до квалитет на тоа што го работи.
   
  На Rose96, MissDior, Sexybaby86 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  Фустанов на Елка .. немам речи..home maid services :D.. уште табака у рука и фали со колачиња и пијалаци :D
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.723
  Допаѓања:
  72.260
  Пол:
  Женски
  Барем можела за пригодава да го среди коренот. Највеќе се грозам од подникнат корен кај жени со темна основа, фарбани во посветла боја.
  Инаку, тоа се нафурани тинејџерки во филм. Дури Лајла како појава е поинтересна од нив.
   
 4. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.017
  Мислам дека се очајни, барем од тие неколку што сум им видела по некоја креација.
  Не ги пратам, онака ако видам некоја фотографија низ интернетов, а и немам желба да купам нешто „дизајнерско„ од нашиве дизајнери освен венчаница да речеме. Кога и беше студиото на Кокев на бул. Климент Охридски, на излогот имаше прекрасни фустани (барем од далеку ми изгледаа така), би купила венчаница од неа. :)
   
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  Jas ja sledam poslednive dve godini rabotata na mladata dizajnerka EZ eve nekoj nejzini dela devojcevo mislam ke rasturi modna_sola36.jpg watermarked-dsc_0445.jpg 3E34B4B57A5FEF4D8326099FDABC2663.jpg
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 6. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  47.683
  Пол:
  Женски
  И мене ептен ми се допаѓа.
  Девојката заврши со мене во основно, ептен се радувам дека е успешна.

  Мене ми се допаѓа многу Ирина Тошева, со задоволство би носела куп нејзини креации.
   
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  Treba da se potiknuvaat vaka mladite i uspesni luge vo nasevo opstestvo. Megutoa se nadevam deka navistina ke ima sto da pokaze zatoa sto nejzinite modeli se stvarno unikatni a unikatnosta se ceni. Se nadevam nema da propadne vo sekojdnevnoto klise na modata. Mene navistina mi e vpecatliva
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.452
  А дали некој има шиено во Модното Атеље на плоштад?
   
 9. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  немам коментар има некои кои ми се сивѓаат а некои не
   
 10. b.o.n.i

  b.o.n.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  991
  Дечки, а зошто никоја не ги спомнавте Кокев, Кадриу, Корубин...имате ли искуство со нив?
  Елена Лука според мене е кич без вкус и квалитет на материјал. Моделите од една колекција толку се различни, неспоиви...нема нота што ги врзува за да се колекција..
  Ивана Кнез има некои добри идеи..ама од тоа што ма слика имам видено некако ми изгледа како лоша изработка (на пр лошо и грубо сошиени рабови..) исто и Ирина тошева...некако неискусно ми делува во изработката. Идеја добра а реализација послабо. Некако како лоши материјали лошо сошиени...штознам..
   
 11. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Devojki sakam da ve prasam dali nekoj znae dali nekoj od nasite dizajnerski komapnii nudat intership i dali nekoj ima iskustvo so niv :)
   
 12. mari4e.19oo

  mari4e.19oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2014
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  9
 13. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
  Премногу ми се допаѓаат фустаните на Ива Спасовска..Многу би сакала да имам еден фустан,се подобри и подобри креации има :) Ја следам на Инста
   
 14. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  може линк?
   
 15. Primadonna

  Primadonna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  2.156
  Пол:
  Женски
 16. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски