1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за провоцирањето после раскинување

Дискусија во 'Канта' започната од bibka1, 17 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. bibka1

  bibka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Не приметив ваква тема па затоа сакав да направам.
  Пример јас сакам да знам кога ќе му раскинете на дечкото зошто го провоцирате ако веќе сте прекинале со него или обратно :)
   
  На redridinghood му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bibka1

  bibka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  jas mislam deka dokolku prekinete so nekogo i ako go provocirate deka toa znaci deka posakuvate da bidete so nego :P moe mislenje e toa :D
   
 3. magi.megi

  magi.megi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Ако некој те повредил тогаш желбата за одмазда е таа што тера да враќаш. Не мислам на одмазда во буквална смисла на зборот туку едноставно сакаш да вратиш за се што ти е направено
   
 4. redridinghood

  redridinghood Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  8
  Според мене многу е глупаво да провоцираш ако веќе завршило помеѓу вас.Но тоа најчесто се случува кога партнерот раскине со вас по негова а не ваша желба па се појавува желба за одмазда но сепак тоа нема смисла...не е тоа одмазда можеби ако му покажете дека доволно го почитувате и дека ви значела таа врска ќе го промени мислењето и ќе ви се врати но после провоцирањето заборавете на тоа.. |(
   
 5. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.694
  Допаѓања:
  1.911
  Пол:
  Женски
  Ако си раскинала, тогаш нема провоцирање, ова она. Крај е, и тоа е тоа.
  Завршило, не треба да се замараш :)
   
 6. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.978
  Пол:
  Женски
  Не гледам зошто женската би провоцирала ако ТАА е иницијатор за раскинувањето.
  Тоа единствено ако е некоја тешко искомплексирана личност, тогаш би можела ем да му раскине, ем да го провоцира... :?:
  Ако веќе дечкото и` раскинал, тогаш се знае, чиста љубомора, очај и желба за „одмазда“ демек во стил: „Ке му покажам јас нему што изгубил, има да љубомори, ке се кае, а јас ке се правам не ми е гајле.“
  Во секој случај, ептен долно нешто ми е ова таканаречено провоцирање. |(
   
 7. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  Ако раскинете и ако го провоцирате , тоа ми иде на ум дека е како "Сакам да ми се вратиш"
  е тоа е моето мислење ]:)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.601
  Допаѓања:
  59.538
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.