1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за секс со вашиот најдобар другар?

Дискусија во 'Секс' започната од legijate, 26 октомври 2012.

  1. legijate

    legijate Активен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ајде да ги видиме девојкиве што мислат на оваа тема...
    Јас сум прилично нов на форумов,а...конкретно за темава,
    ми се има случено еднаш,и до ден денес неможам да поверувам.... :P
     
  2. lindalove

    lindalove Активен член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    25
    Па искрено јас немам најдобар другар, сите мои блиски другари ми се женски. Имав еден многу добар другар со кого дење-ноќе бевме заедно, но тоа беше во детството. Сега дури и не зборуваме воопшто. А за мое мислење во врска "секс со најдобар другар", па да, не е чудно да се случи тоа, дури е доста веројатно, заради тоа што близината си го прави своето, па уште и двајцата ако немаат сексуални партнери тоа е според мене очекувано да се случи, но сепак не мора да значи. Јас лично не го осудувам таквото случување, тоа е , се случува , луѓе сме и имаме природни нагони. Не го осудувам се додека тој чин не претставува неверство гледано од двете страни. :)
     
  3. bubemconia

    bubemconia Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    338
    Никако. Не можам да гледам во другар потенцијален партнер за секс. Другарите ми се мили, блиски и ги сакам многу но никогаш нема да ме привлече другар бидејки него го гледам со други очи.
     
    На hermosa и bart.simpson им се допаѓа ова.
  4. Ana.Jones

    Ana.Jones Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    1.124
    Доколку се двајцата сингл, зошто да не. Само понекогаш (во голем број случаи) едниот завршува повреден. Ќе се појават чувства, ќе се умеша и околината, едниот ќе го избегнува другиот, другиот ќе се повлече и целото другарство ќе се сведе на едно убаво сеќавање и горчливи прекори за нешто што не требало да се случи. :?: Што знам? Можеби и не сум во право. :^)
     
    На mv131993, lindalove и Sherryl им се допаѓа ова.
  5. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Имам најдобар другар, ама го гледам како брат. Тешко е да најдеш најдобар другар затоа чувај го добро...... додека партнер за секс можеш да најдеш кога ќе посакаш.

    Јас не би ги мешала овие две работи :!:
     
  6. trtla

    trtla Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    71
    еве јас сакам да прашам сега кога би имала секс со моето другарче ( не толку близок) не сум имала сеуште ама планираме врска без обврска ..напоменувам нема девојка , јас неам дечко ..ама си имаме потреба башка и фино ни е сега за сега...
    Што мислите искрено!!!
    И да има морална осуда ( што е обичај) ќе ја преживеам не се секирајте :lol: , чисто ме интересира јавно мислење!!!
     
  7. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Најдобар другар и зборот секс се парадокс..
    Најдобар другар е некој кого го гледаш како брат,кој е секогаш тука за тебе,те советува,имате однос полн со почит и взаемна другарска љубов..Притоа,што бара сексот тука?? :puke:
    За мене е незамисливо.
     
    На bart.simpson му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Ако ти е најдобар другар, а после се дешава секс, престанува да ти биде најдобар другар. Можда станува љубовник?? :?:

    Ако помислиш на секс со најдобар другар тогаш тој никогаш не ти ни бил другар, потиснато во себе физички или психички си посакувала да бидеш со него. Штом се минува таа граница, тоа е единствената вистина. За мене другар си е другар и не може повеќе од тоа-никогаш.
    Ако по некоја случајност би дознала дека сака нешто со мене (не мислам на секс) тогаш престанувам да се дружам. До душа ова го кажав како пример, зошто еве повеќе 3 години ми се нема случено такво нешто, откако сум во врска.
     
  9. Princezi4ka95

    Princezi4ka95 Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    дефинитивно, да.
     
    На Desi1991k му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mirindaa

    mirindaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    25
    Нели најдобриот другар е оној на кој највеќе му веруваме?зошто да не,и прв пат да е тој е тука да помогне и притоа нема на никого да каже сепак тоа е меѓу вас...така да мојот одговор на ова прашање погоре напишано е да.
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    нема што да мислам ,самиот назив најдобар другар кажува си самото име што ми е,и што по ѓаволите значи ова да имаш секс со најдобар другар :fubar: .
    може секому да му се случи,ама такво нешто не би било во ред :wasntme:
     
  12. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    лудило :x
    не би се осмелила да го гледам со други очи....
    па да тој можи крија тајни, те брани од околината како брат, не те осудува премногу како брат
    ама за мене тоа е :shake: премногу!!
    ми се случи мојот другар на пијанство да ме заведува и да сака да имаме секс демек ме посакувал отсекогаш, и сабајлето рече дека ништо не се сеќавал, тотално ништо
    се разделивме многу од тоа време :|
     
  13. mihaela.barbi

    mihaela.barbi Нов член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    138
    Јас мислам дека тој секс е фсушност најдобриот бидејки пред другарот можеш да бидеш опуштена и да бидеш сигурна дека утре нема да те озборува и да прераскажува по маало. Но постои 1 услов тоа да биде само секс а да не премине во заљубубање од едната или другата страна. Секако најдобро би било доколку тој веќе би имал девојка така се помали шансите да се заљуби во вас. Јас сум имала такви ситуации од кои една е покарактеристична. Имав еден многу добар другар со кој заедно израснавме никогаш не сме биле во врска а 8 години имавме секс и тоа одличен секс иако за тоа време имавме и врски, подоцна и јас бев во брак но тоа не не спречуаше да имае однос бар 1 до двапати неделно. Преќинавме да имаме односи откако јас останав трудна со првото дете бидејки мислев дека не е во ред да носам дете од мојот тогашен соруг а во исто време во мене да пенетрира друг маж. Морам да кажам дека во тој наш однос со другарми немаше љубомора да се понаша посесивно или да ме гњави да бидеме во врска, туку и понатаму можев да му кажувам за се што ме мачи за проблемите со дечковците за проблемите дома итн. И, што е интересно никогаш не разговаравме за нашиот однос едноставно се случуваше и потоа како да ништо не било. Е, сега ќе ме прашате епа добро ама како започнувате со секас ако воопшто не разговаравте за тоа? Многу едноставно кога некој од нас ќе имаше потреба од секс едноставно ќе му пријдеше на другиот и спонтано се случуваше секс. Плус бидејки со него разговарав за се па така можев на индиректен начин да му кажам што би сакала, како би сакала ... сето тоа со наведување на пример. На пр му викав би сакала дечкоми ова да и прави или она, и потоа сето та тој го спроведуваше во дело. Се согласувам дека е тешко да се најде таков другар кој нема да се заљуби во вас и кој нема да ве спречува да си имате нормален живот, но секако вреди да се ризикува бидејки подобро е да се каеш за ешто што си направила, отколку за нешто што си можела а не си го направила.
     
    На makedon81 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Volsebnicka05

    Volsebnicka05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    90
    браво михаела.барби многу си солидарна :x
    да сум на твое место че ме изеди совеста!!! не би се осмелила да го изневерам мојот маж само за мое задоволство без разлика со кој и да е! не би можела да го погледнам во очи
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тоа е ризик за пријателството. Ако имам јас најдобар другар со кого споделувам многу ствари, да не кажам се, со кој сме тука еден за друг, си помагаме, се советуваме итн, не ми изгледа баш добра идеја да легнам со него. Што ако почне да бара уште? Што ако почне да ве гледа со други очи? Што ако му станете одбивни? Толку од пријателството.
     
    На cresa-jagoda и zlakoo им се допаѓа ова.
  16. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Не,ја сум против,не би уништила другарство
     
  17. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Добро ај отворете уште тема што мислите за секс со вашиот тетин, вујко, татко, водоводџија, професор и не знам уште што таму. |(
     
    На elimkd, cresa-jagoda и Anon им се допаѓа ова.
  18. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Не ме привлекува на тој начин, а згоден е имам очи секако, ама за секс со него ц не штима и плус никогаш не сум размислувала за тоа :?:
     
    На Incule му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Разбирам помеѓу најдобри другари да се роди љубов и да бидат во врска, ама ова не можам да го разберам од една страна најдобар другар, а од друга страна да имаш секс со него без никакви чувства.
    Или ќе ми биде најдобар другар или ќе ми биде дечко, но не и нешто помеѓу.
     
    На elimkd, melnicanecot и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  20. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2017-05-23-22-24-38-1.png
    Позз :rofl:
    Иначе хм ако сте сингл и ако се привлекувате why not.. јас немам ништо против тие така шо прат ама јас лично досега никогаш не сум гледала така на најдобрите другари. Да ги имав многу откако си фатија женски ги снема.

    Поз од другарката со дечко која секогаш ве дружеше ;) ако некогаш прочитате |(
     
    На Desi1991k, Nigredo Odor, nikolija2 и 3 други им се допаѓа ова.