1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

 1. independent

  independent Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Тој има 3-4 годишна врска, ни самиот не знае колку точно ( но тоа не е битно), се гледаат секој ден со девојката, најверојато само по дома, бидејќи ниденаш не кажал дека биле во град, постојано е со другари во град и сака секој викенд да искача со мене......... што сака од мене......... забава само....... ми врти во 4, 5 наутро да ми каже дека сум му недостигала........ Не сум од тие кои што се надеваат дека утре ќе раскине со девојката за да биде со мене, тоа е толку смешно и невозможно, но зашто ми се јавува мене постојано??? Во таква фаза сум што може да се заљубам во него, а не сакам!
   
 2. in.love

  in.love Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  20
  dolgi vrski mnoooooooooooooogu e tesko da se raskinat zatoa ne zalazuvaj se samata sebesi za da se zastitis od stradanje i placenje zasto i da raskinat minatoto sekogas ke gi vrzuva, a sega neznam dali saka samo zabava zatoa vnimavaj da ne te iskoristi i potoa da ti se izvinuva.
  xoxo
   
  На Brave.Girl и Mili28 им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Еден генерален одговор: девојки, никогаш не дозволувајте да бидете втора виолина!
   
  На thelittle17, arodoet20, iloveyou29 и 17 други им се допаѓа ова.
 4. disturbia

  disturbia Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  прво долга врска е стварно мн тешко да се раскине затоа што мн работи се врзуваат за нив,пример сум јас имав долга врска да се скаравме заради трета меѓутоа секогаш сме сенка еден на друг,утехата ја бара во неа тој е заљубен од страс меѓутоа да ја сака не -тоа е јасно и ќе биде третирана како втора виолина секогаш е така,па затоа кога би била на твое место би си поставила граница и би го откачила затоа што да бидеш причина за да се растури една долга врска е грев кој цел живот ќе го носиш и не очекувај да ти биде верен затоа чим неа така и направил очекувај и дека и тебе ќе ти го направи ,тој сака забава епа сега ако сакаш пробај ама после немој да бидеш со турната цена и тема на дено за оговарање
   
  На Negreva му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
  Pa jas mislam deka ne postoi licnost od zenskiot pol sto bi sakala da bide vtora.
   
  На Ejndzell, srcekrsacka и 9021 им се допаѓа ова.
 6. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58
  Kje bidam se... Ili nishto... Obozavam koda odam od krajnost vo krajnost...:)
   
  На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.440
  Допаѓања:
  146.577
  Прво,роден лидер сум,горда,инаетлива и своеглава воопшто во животот,а па уште да вклучам емоции и да се дадам целосно себе во нешто во кое јас ќе бидам втора,ќе живеам во прашања што има таа,да се споредувам...ма нема шанси бре!Вреќа сол ќе јадам ако треба,ама нема или се или ништо!
   
  На buuuce28, moon1, nezastitena и 5 други им се допаѓа ова.
 8. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  80
  Ма несакам ни да помислам на тоа.
  Кој сака да биде Гиле.. никој!
   
  На arodoet20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  se slozuvam so seto ova. nikoja devojka ne bi sakal da e vtora, a i spored nasiov mentalitet toa i ke ti ostane kako etiketa za cel zivot! a i ako site doznaat za toa, momcinjata nikogas nema da sakat ozbilno nesto so tebe zasto ke kruzat glasini deka si bila vtora na nekoj i sekoj ke te posaka na takov nacin. ne me sfakaj pogreska mila ama taka e! gledaj malku i na tvojot zivot, daj si sansa da ziives srekno i slobodno! ne e docna zasto velis deka ne si seuste zaljubena :? a veruvaj ne bi sakala da se zaljubis vaka na vakov nacin i na kraj da bides povredena ili pak da ostanes votra :?
   
 10. Augustina

  Augustina Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  36
  zivotot e tolku cuden sto mozes da se najdes vo uloga na vtora, a samata da nemas pojma za toa:((( zatoa najdobro e covek da bide ponastarna od dolgite vrski, za da ne stane del od ljubovniot triagolnik...od nego ne se izleguva nepovreden!!!!!
   
  На N.Kety, Bradshaw, Street.chic и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Stom e tolku dolgo vo vrska so nea sigurno cuvctvuva nesto kon nea, mozebi i kon tebe stom tolku ti se javuva, no ako bese toa tolku silno toj nemase da bide so nea, a tolku dolga vrska e tesko da se raskine, a i ako se sluci toa, taa ke mu ostane vo sekavanje i se ona sto go proziveale zaedno... Ne dozvoluvaj da bides vtora, nikako! Ili se ili nisto! ;)
   
  На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  42.503
  Каква втора бре! Имам доволно мозок и квалитети да бидам прва, секогаш.
   
  На arodoet20, iloveyou29, IvanaIvanchica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  slicen slucaj so mojt toj ima zenska veke 3 godini a so nego bev jas 2 meseci i se beshe preubo duri pocna sekoj den da mi se javuva sekoj den izlegvavme,duri pocnaja custva da se pojavuvaat koga ke bev so nego isto ko da letav i dojde den koga trebase se da se rascisti a jas odlozuvav no sepak ne mozi cel zivot da odlozvam i posle muabetot dvata bevme povredeni oti si znaevme sto se slucva zatoa pobrzo rascisti si oti posle ke bidi potesko ;(
   
 14. vaki20

  vaki20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1

  nemora da znaci deka dolgi vrski tesko se raskinuvaat... mojata bese 4 godisna a se urna vo 4 minuti oti od pred nos mi go ukradija..... :(
   
  На buuuce28 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. merlinka

  merlinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Za independent, toa sto go napisa, jas ke kazam, sekogas vo vakvi situacii misli prvo na sebe!Znaci, iskluci emocii ,ne mu veruvaj na se sto ke ti kaze, i ako, i samo ako mislis deka mozes da izdrzis da se gledate samo za vikend i za sex, ok, no ako mislis deka mozes da se zaljubis, pod itno otkaci go! kazi mu da ne ti se javuva, ignoriraj go maksimalno.
   
 16. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Но зошто со тебе да биде само за викенди и само за секс? Ако онаа неговата не му дава често, тој ќе доаѓа кај тебе само за да си го направи ќефот, а на крајот ти ќе бидеш повредена. И не треба да дозволиш да бидеш девојка само за секс...
   
  На anichka94 и 1234girl им се допаѓа ова.
 17. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  76

  Потполно се согласувам со LaFille. Доколку тој би имал се кај девојка/жена му, не би шврљал наоколу, нели? Да му бидете само авантура, а некоја друга "официјална" е тотално лудо, според мене. А што и ако го добиете на крај? Зар нема да ве плаши помислата дека и вие еден ден ќе завршите како неговата бивша? ОСТАВЕНА поради некоја друга која ќе може да му даде нешто што вие не можете?! НЕ НЕ НЕ, ова е многу погрешно според мене, но сепак е само едно мислење плус. Позз***
   
 18. anjuskaa

  anjuskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  8
  POtrebno e vreme dase izgradi nekoja vrska,a dovolen e tren da se istata srusi.spored mene najdobro e dokolku mozes da go izbegnes toa i da ne dozvolis dase vljubis vo nekoj koj e veke vo vrska.a dokolku se toa sluci prasanje e dali bi mozela da zivees so grizata na sovest deka ti si pricinata za negoviot raskid.najdobro da se distanciras od nego,samiot da si resi,ako ne im odi i ako vrskata ne im funkcionira samite si gi resat problemitei da samite odlucat dali ke bidat zaedno ili ne,a koga veke toj kesi rascisti so svojot zivot togas mozes ti da vlezes vo negoviot zivot ,a nikako ne kako vtora
   
  На NightAir и sWeEt.PoiSoN им се допаѓа ова.
 19. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  Потполно се согласувам.На крајот на краиштата разговарај и отворено кажи му.Најлошо што може да се случи е да го изгубиш, а не можеш да изгубиш нешто што немаш :lol:
   
 20. WannaFallInLove

  WannaFallInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Stom se gleda so tebe, ocigledno nesto mu nedostasuva kaj nea: seksualno zadovolstvo, neznost, razbiranje,vnimanie, bilo sto moze da e...

  I jas sum vo ista situacija (bev do pred mesec dena)... samo sto mislam deka jas veke se zaljubiv :( Duri i mislam deka i on vo mene, megutoa ne raskinaa :( Oddaleci se dur mozes te molam...jas ne go napraviv toa so vreme,tuku posle poveke od godina dena (a toa bese minatiot mesec) i sega e mn bolno..napravi go ti toa so vreme...Prekini SEKAKOV kontakt so nego...ni drugarski...

  A ako navistina te saka i mu znacis pojse od nea, ke go doznaes toa koga ke bidete razdeleni, mozebi togas ke se potrudi da prevzeme nesto..Ako vi bilo sudeno da ste zaedno, moze ke se sluci i cudo vo idnina;)

  Razgovarajte ednas ubavo pred da stavis kraj na se:otvoreno kazi mu da izbere, a ako ne saka da raskine-oddaleci se, te molam... I pomisli na toa kolku se sakas sebesi poveke od nego.

  Pozdrav
   
  На Mili28, nekoja85, sonuvacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.