1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

  1. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Благодарам што ме појасни. :D
     
    На Gerbera и BoneMachine им се допаѓа ова.
  2. BoneMachine

    BoneMachine Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2014
    Пораки:
    862
    Допаѓања:
    3.379
    Нема на што, осетив по коментарите. :D Длаболка боја на глас и широки рамена.

    Иначе не би сакал да бидам втора ни под разно!
     
    Последна измена: 30 јануари 2016
    На Gerbera и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  3. Ицолгудбејбе

    Ицолгудбејбе Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2015
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    1.144
    Пол:
    Женски
    Fakt e deka nikogas ne place/zali vtorata..Bas gi zabole onie vtorine za prvite..Na kraj prvite se onie sto.placat,i so se gusat vo solzi..
    Pr;Bev vo dolga vrska me izneveri so edna ulicarka..I veruvajte ne placese/se kaese ona tuku JAS. Mene mi bese tesko ne nejze ! Jas sum se zamarala so tipon so godini NE ONA i taka natamu..Prvite se onie koi se trudele so godini i sakale,dodeka vtorite sekogas si naogale "zanimacija"
     
    На AthenaAsamiya, Rose96, Sv. Nikolka и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Се имам смувано со зафатен дечко каде што тој беше иницијатор. Обично успевам да одолеам на секаков "забранет" шарм, ама овој пат не можев. Плус па знаев дека не би била првата, а богами ни последната со која ја изварал девојката, а ептен ми праеше мерак и се деси. Не се осеќав ко втора зашто бев сингл и нормално се гледав и со други.
    Како што пишаа и погоре, ваквите машки никогаш не би ги гледала како потенцијален дечко за врска. Со нив само авантура. Секако ова не значи дека ги оправдувам или дека и јас така правам на нивно место. :shake:
     
    На Jenniffer, eloves, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Немој така да правиш. Може да ти се случи и на тебе истото. :lol:
     
    На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Па се согласувам со тебе. Фала богу за нешто, но морам да ти кажам ако гледаме од женска страна, женското не е ништо криво ако машкото самото не е свесно дека има прва личност покрај себе. Се е до интелегенцијата.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. italia777

    italia777 Нов член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    da
     
  8. vericaverche

    vericaverche Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Имам измешани чувства во врска со темава.
    Моментално сум втората, многу несвесно влегов и се најдов во ситуацијава која сум, знаев дека има девојка и повеќе годишна врска и бев делумно решена да биде само еден мал сладок флерт од двете страни, кој би завршил за краток период без понатамошни последици.

    ...Поминаа неколку месеци откако се гледаме, флертот кулминираше во нешто повеќе, а јас веќе свесно се впуштам во играта, со огромна грижа на совест, бидејќи времето поминува - и како што поминува дознавам некои работи кои не ни ги претпоставував. Ха, црна јас :)

    Накратко, битноста своја ја изгубив, не сум била ни првата ни последната што се нашла во неговите раце за време на неговата долго годишна врска, а јас мислев дека постои некој критериум, физичка привлечност, допаѓање или како веќе да го речам, кое било взаемно...

    Збунета сум, а некогаш и толку свесна, но немоќна да направам ништо.
    Чувствата се оние што ме сопираат во скоро секоја трезвена одлука...

    Е тоа, сакав да споделам и мое искуство, и да сумирам дека како што поминува времето така се чувствувам и јас се` помалку битно, знаејќи дека утре повторно ,,таа'' ќе биде ,,неговата''... или маска пред луѓето. :)
     
  9. Mare.bm

    Mare.bm Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Da bil so tebe za 1 vecer ili 2 e korist, no minale meseci i uste drzhete kontakt. Deka ne ja saka negovata, ne ja saka i e fakt. No ne mozam da garantiram i za tebe, sepak ne e da ne cuvstvuva nisto.No obidi se da bides ili prva ili odaleci se. Vtora nikako ne dozvoluvaj. Bidejki ke patis i ke se unistis, dokolku se vlubis.
     
    На vericaverche му/ѝ се допаѓа ова.
  10. vericaverche

    vericaverche Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски

    Точно така, емоциите одат кон нагорна линија, допаѓањето не е повеќе само допаѓање од моја страна, слаткоречив тип накратно да не го должам, сакала или не сакала - паѓаш ко крушка.:tmi:

    Инаку, опасен лажго со тапија, истрениран во вакви ситуации.
    Секое мое обидување да се стави крај на ваквата игра, завршува со страствен секс, и утре дента повторно во круг се` што набројав, тешејќи се дека е само авантура и дека не смеам да дозволам емоциите да бидат тие што ќе ме водат низ ова.

    Инаку, фактот е еден - јас нема да бидам никогаш неговата ''прва''.
    Toj секогаш ќе има една прва која ќе му претставува маска и доказ дека нели не е женкар како што се збори, и останати десет ''втори''... :)

    Toa e, ќе морам набрзо да се решам и одлучам пред да дозволам емоциите да достигнат една нова кулминација.. Не сакам...:(
     
    На Mare.bm и Elena69221 им се допаѓа ова.
  11. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    После првата, сите се втори. :D
    Инаку он топик, технички не сум била и не сакам да бидам втора.
    За суштински не сум баш сигурна, не читам мисли.
    А за општо дали е океј, све е ствар на договор, но треба да се држиш до договорот.
    Ако е отворена врска, отворена е и за двајцата, ако е сериозна, сериозна е и за двајцата.
     
  12. Vip83

    Vip83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    240
    Никако втора! А,како би му било нему да е втор? :shake:
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ~Maccc~

    ~Maccc~ Нов член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Има девојка, јас имам дечко (кога почнавме да се гледаме немав), се гледаме само кога сме слободни двајцата и никако не можам да се откачам од него има веќе 8 месеци... а и како да не сакам, ама свесна сум дека не оди вака... ве молам за советт
     
    На Tamatam и BoyL им се допаѓа ова.
  14. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Или една или никоја. Не би сакала да сум втора тоа е гадно чуство значи тој повеќе не те сака штом бара втора.
     
    На AnaBub му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Двајцата си водите двоен живот, што убаво. Ај тој, ама ти. . . Секој си има право на свој живот што да речам.
     
  16. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Немој да дозволиш да те понесат емоциите. со ова што ти го прави, манипулира со тебе, се додека не ти каже чао. Друго е да незнаеш дека има паралелна врска, ( за тоа веќе можеш да го гониш и Кривично). но да знаеш и да поминеш низ сето тоа, пак ти ќе бидеш виновна, ке ти рече, па јас ти кажав, ти прифати. Така да што понастрана од таквите неижживеани.
     
  17. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Апсолутно те разбирам. Во слична ситуација бев и јас. Немаше да ми биде мака, да земеше некоја на место, зеде една, ќе си земам за право да ја наречам Биштија ! Што се не зборуваше за неа, дека одела со разведен со две деца и на крај истиот тој ја зеде за жена. Јас толку се трудев да ја одржам врската, и покрај се, немаше воља од негова страна, ми раскина. Тој е веќе одамна женет, а јас сама на кои години. . .
     
  18. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Nekoj neka mi objasni zosto deckoto te zamenuva so druga?! ti odi po gazot i naednac op se smenuva
     
  19. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Или една или никоја. Никогаш не би била "втора опција" некому.
     
    На melnicanecot и boo3 им се допаѓа ова.
  20. Sv. Nikolka

    Sv. Nikolka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2016
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    411
    Пол:
    Женски
    Токму така. Нема полоша опција од резервна гума. Секогаш ќе те има како привезок. На крајот на краиштата, зошто да го делам со друга? Тоа е според мене непочитување.
     
    На carangigia, melnicanecot и realGirl им се допаѓа ова.