Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.585
  Допаѓања:
  109.643
  За такви.. молим..
  Ама оние кои ќе се заљубат и ќе очекуваат 'And they lived happily ever after' е само искуство полно со болка, разучарувања и несреќа..

  Затоа, ако не си од горенаведените, ич не се плеткај кај шо не ти е работа :)
   
  На piksooki, melissa и Biljarkata им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.029
  Допаѓања:
  242.459
  Не се сите како горе наведените т.е. да ги жалаш и плачеш оти втори биле а не биле свесни.
  Еве, пример ти....отворен брак, тоа значи дека на некого си му втора.
  Гајле ти е ?
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.585
  Допаѓања:
  109.643
  То реков и јас де...
  Ако очекуваш љубов, ќе страдаш.
   
  На piksooki, Someday, melissa и 2 други им се допаѓа ова.
 4. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  1.063
  Како беше она, на секоја паметна жена, секој маж,после првиот и е втор, зошто па жената да не е втора:rofl:
   
  На Discret_M и honey.11 им се допаѓа ова.