Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  124.250
  За такви.. молим..
  Ама оние кои ќе се заљубат и ќе очекуваат 'And they lived happily ever after' е само искуство полно со болка, разучарувања и несреќа..

  Затоа, ако не си од горенаведените, ич не се плеткај кај шо не ти е работа :)
   
  На piksooki, melissa и Biljarkata им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.668
  Допаѓања:
  257.890
  Не се сите како горе наведените т.е. да ги жалаш и плачеш оти втори биле а не биле свесни.
  Еве, пример ти....отворен брак, тоа значи дека на некого си му втора.
  Гајле ти е ?
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  124.250
  То реков и јас де...
  Ако очекуваш љубов, ќе страдаш.
   
  На candy.cane, piksooki, Someday и 3 други им се допаѓа ова.
 4. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  1.119
  Како беше она, на секоја паметна жена, секој маж,после првиот и е втор, зошто па жената да не е втора:rofl:
   
  На Discret_M и honey.11 им се допаѓа ова.
 5. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.038
  Пол:
  Женски
  Зошто дозволувате да сте нечиј втор избор, затоа од оваа тема се шалтате следно до ‘Зашто нема машки у Скопје’.
  Наместо да се посветите на наоѓање квалитетен човек, човек со кој можете да градите и да успеете заедно кроз животот, што одбирате вие?
  И несвесното влегување во ваква врска станува свесно останување во истата кога ќе дознаете за тоа дека сте, втора.

  Мислам дека само профил на човек кој нема доволно самопочит и има екстремно ниска самодоверба би се согласил да остане во ваков зачаран круг.

  Не сакам трошки, сакам СЕ’. А се’ сигурно нема да добијам ако сум втора.
   
  На ku4ence, candy.cane, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
 6. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  700
  Сум личност што се приврзува за партнерот и не сакам некој што седе на 2 стола.
   
 7. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  2.674
  Пол:
  Женски
  Воопшто не ни мислам на тоа. Ниту сакам да сум, ниту јас ставам некој втор..
   
  На minne992 и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  3.675
  Пол:
  Женски
  Знам многу личности кои викаат дека несакаат да бидат втори, ама опростиле неверство 1000 пати. Свесно викаат дека не сакаат никако да се втори ама потсвесно секогап му простуваат на партнерот партнерката.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.238
  Допаѓања:
  132.147
  Пол:
  Женски
  втора или последна?8-|
   
  На candy.cane, honey.11 и theowndemon им се допаѓа ова.
 10. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.024
  Допаѓања:
  5.518
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl:
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainbowButterfly

  RainbowButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Не би била, опасни се тие љубовни триаголници.
   
  На candy.cane, minne992 и Gi.ir.ll192 им се допаѓа ова.
 12. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  760
  Најголемо понижување за една жена е свесно да си дозволи да му биде втора опција на некој...
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martiiinna

  martiiinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  2.137
  Пол:
  Женски
  Мене ми е тешко да му верувам додека сум му единствена, камоли втора :worried:
  Никогаш не би си дозволила самата на себе да се потценам до толку.
   
  На Youknow му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  2.160
  Допаѓања:
  12.330
  Пол:
  Женски
  Не. Просто и едноставно - маж кој што има швалерка за мене е незрел. Не му е добро со жена му? Нека раскине прво со неа пред да бара друга. Не за достоинство или не знам што. Туку затоа што така гледам на тие мажи. Не може да се разведе заради што, заради децата, заради пари, заради што? Било која и да е причината за мене значи немање храброст. А зошто ми е таков :)
   
  На ku4ence, gjoker4e и candy.cane им се допаѓа ова.