1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за тоа да сте втора?

Дискусија во 'Сингл' започната од independent, 22 јануари 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Никогаш не вели никогаш. Со текот на годините се може да ви дувне на памет. Такви работи се случуваат и несакано. Некој ќе потрфли, а некој не. :)
     
    На UbavkaBube му/ѝ се допаѓа ова.
  2. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    јас секогаш го велам ова: НИКОГО НЕ ДЕЛАМ СО НИКОЈА, А НАЈМАЛКУ САКАМ ДА СУМ ВТОРА
     
    На angel92 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    НИКОГАШ.
     
  4. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Никогаш...и можам да кажам НИКОГАШ бидејки премногу се ценам самата себе си за да му бидам на некого втора...само за авантура ( освен во случај да не знам некое време но затоа коа ке дознаам ке си остане без тоа
    мандалото :)
    !
     
  5. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    За мене нема ништо возбудливо да бидам 2ра и нема да бидам. За ова буквално викам НИКОГАШ, без у позадина да ми промрчи ѓаволчето никогаш не вели никогаш. Едноставно толку сум горда, дури искрено и размазена од дечковците кои до сега ми се погодувале ептен мирни, така да ова нема шанси да си го дозволам. Нити па да има друга освен мене, додека не знам ок, кога ќе дознаам без сцени :hai:
     
  6. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно како може некој да се задоволи со тоа да биде втора? Тоа што е мое е само мое, исто и туѓото не го дирам. Не ми е јасно како може еве на пример по градов некои девојки кои цел град знае дека се само играчки, да не речам
    еб*чици
    и секогаш ке останат само тоа на дотичната особа, се занесуваат дека кога тогаш ке ги земе за жена и ке си ја остави онаа која ја има дома?!?! Многу се ретки таквите случаеви, многу многу многу ретки. :)
     
  7. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Воопшто не мислам ! Никогаш нема да бидам втора, ако е мој - го сакам целиот за мене
     
  8. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Тоа е најголемото понижување кое можетеб сами на себе да си го направите. Ако некој ве сака ќе биде само со вас. Не се залажувајте со тоа дека вас ве сака повеќе од девојката. Ако беше така вие ќе му бевте ПРВА девојка, а не некоја друга. Никој не е незаменлив, зошто така кога можете да имате некој кому ќе му сте ПРВА и ЕДИНСТВЕНА
     
  9. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    2-ра ?! Нема шанси ! Постојано би се споредувала со таа првата, би била во дилема дали тој уште ја сака неа, само ќе се измачувам... Сигурна сум во себе и имам доволно квалитети за да бидам прва! И тебе ти препорачувам исто така да не се залажуваш за на крај да не бидеш повредена. :) Штом е врската толку долга, тие постојано ќе бидат поврзани со нивните заеднички спомени. Јас да би била во ваков случај би се осеќала како вишок . :)
     
  10. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Фрст плејс, ор ноу плејс :) Свесно, никогаш не би се ставила на второ место.
     
  11. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    Е која девојка би сакала да биде 2ра? никоја нормално
    Како на пример јас и дечко ми да раскинеме сеа, (недај Боже), јас сум му прва љубов и фала Богу дека никогаш нема да ме заборави, ма колку сака нека биде другата подобра од мене

    А 2ра во смисла, да одам со некој што седи на два стола, нема шанси. Не сум дебилка па ај ќе го делам со некоја. Демек последното машко е на планетава и мора да се дели |( No way!
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Никогаш, никогаш, никогаш. Секој има едно срце, како може да го даде на две? Немам намера да го делам дечко ми со никоја, а ако тој мисли дека може да седи на 2 столчиња, се зезнал... барем едното веднаш ќе го изгуби (мене)
     
  13. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.097
    Пол:
    Женски
    Никогаш не велам никогаш како прво. Со дечкоми кога се запознав, дури после второ трето излегување сфатив дека сум втора! :( најгрдо чувство!
    Но, кога се ми објасни и ми раскажа дека тоа што го има со другото девојче и не е баш некоја врска, јас му кажав дека како и да е јас несакам да бидам втора! Му дадов рок-3 дена најмногу да не се гледаме и да одлучи со која сака да биде. Ако сака да си биде со неа, јас му кажав дека одма ќе се повлечам и никој нема да дознае што се случило помеѓу нас.
    Иии одговорот го добив за нецели 10 минути ( му се сони дури тогаш дека не сум трпелива :lol: :lol: ), ао одговорот беше дека ме одбира мене и ете сме уште сме заедно! Многу причини имаше зашто ме одбра мене, а како прво тоа дека девојката веќе неколку пати го имала изневерено! Така да, јас не сум за тоа да бидам втора. Јас ете на некоја начин да речам станав прва во неговиот живот ама сепак не беше едноставно. Тој не ја ни спомна повеќе неа, ама јас имав грижа на совеста-мислев дека јас уништив се иако ќе повторам дека и тоа што го имале не било кој знае што и не траело многу (само 2 месеци)...
     
  14. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Никогаш не би го дозволила тоа, не би го делела дечко ми со друга. Сепак се ценам себеси, па нормално која би сакала да биде 2ра? Не би сакала да бидам играчка, резерва...
    А најлошото нешто е касно да дознаеш дека си втора. :x
     
  15. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Понижувачки е.Да се биде златна резерва,не, благодарам.Подобро сама,отколку да му бидам утешна награда на некој.

    Но,во ситуација кога сакаш само добар провод,а притоа без да му даваш на значење на фактот дека тој е во врска,затоа што не ти е ни важно,тогаш е ок.Не е понижувачки,се работи за дружење без чувства,но на некој начин пак овде никој не сака да биде таа првата,која иако е прва,сепак е изневерувана. :)

    А да се прифати да се биде со некој,поради тоа што се сака премногу,и покрај тоа што тој има девојка,е тоа,никако.
    Никако не смее да си го дозволи ниту една девојка.Никоја не е толку безвредна за некому да му се понижува.
     
    На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    Втора ? Никогаш ...размисли подобро или нека раскине или одбегнувај го ќе си најдеш подобар на кој ќе му си прва :)
     
  17. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Втора виолина-не благодарам! Кој сака да седи на две столчиња порано или покасно секако ќе падне.
     
  18. kapsa88

    kapsa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Е СЕГА ОВА Е ПОЗНАТА ФРАЗА ИМА ПРВА И СИТЕ ДРУГИ СЕ ВТОРИ .......АКО ЈАС ДОБРО РАЗБРАВ |(
     
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Во никој случај не ми погазила врз моите морални вредности и моето така ценето и негувано его,особено поради некој кој ВЕЌЕ има девојка.
    И да сум заинтересирана само за мување , никогаш не би прифатила, а не пак да се затрескам во него.
    Јас сум една и единствена , како за себе така и за другите!
     
  20. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Не мислам, туку знам дека никогаш нема да дозволам да бидам втора.