1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за Philips Lumea? Споделете го вашето искуство, коментирајте, прашувајте...

Дискусија во 'Тело' започната од Philips, 10 ноември 2017.

  1. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    И јас го сакам!:)
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Ах вие пусти влакна ...живци ми искинсвте...
    Дај боже влето прв пат да појдам на одмор раат 10 дена..зошто откско паметам секој одмор по неколку дена се депилирам дал со ечектричен..дал со ленти..
    Да ве снема дај боже ...мазна да бидам и јас:) :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    @ceca-1 И @victoria, :) бидејќи од четвртокот кога пишав, доста време никој немаше коментирано во темава, помислив никој и нема да се јави, за жал. :) Па, се договорив веќе со @x.Daisy.x , кај неа да патува Лумеата. :) она ќе биде мазната мома и ќе ја фали после Лумеата.:D Се надевам.:D

    Ме изнасмеа, Викториа:D
    :hug: некој друг пат, друг подарок... ако па испадне да имам нешто за подарување:)
    Хепи, хепи:party:
     
    На ceca-1, Mishela, victoria и 2 други им се допаѓа ова.
  4. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Ајде аирлија..дај боже да се фали :)
    Убо што ме имаш на мукает..таа рака што дава не се суши..браво за тебе ;)
     
    На zhap4e и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  5. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    [​IMG]

    Голема благодарност до Жабата, за овој подарок кој го меркам од првиот "giveaway" на Филипс. За жал, малце поише надвор од моите студентски финансиски способности и мислев дека никогаш нема да го имам.

    Арно ама... не било така. :) Се надевам нема да ме разочара, и ќе постирам апдејт од користењето и состојбата.

    @zhap4e
    [​IMG]
     
    На Antolinaa, duffi, Rose96 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Philips

    Philips Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    35
    Здраво девојки! Дали сакате да станете потенцијален тестер на Philips Lumea?

    Одговорете на неколку ултра лесни прашања од вашето секојдневие и една од вас, по случаен избор, ќе добие можност да се увери во нејзината ефикасност и да ужива во долготрајно мазна кожа без влакна.
    Прашалникот е отворен до 11 март, 23:59.
    Кон истражувањето >>> https://goo.gl/forms/y4GFUW47eNpVQOE72
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Philips

    Philips Истакнат член Верификуван профил

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    35
    Девојки, како членови на форумот кои претходно сте изразиле интерес за Philips Lumea, ви нудиме супер можност самите да ја испробате и да се уверите во нејзината ефикасност! Се што треба да направите е да го пополните прашалникот, а една од вас по случаен избор ќе го тестира Philips Lumea. Прашалникот може да го најдете на линкот погоре и истиот е отворен до 11 март, 23:59.

    Па, девојки? :)

    @Skorpija989 @irena.1 @Mishela @orhideea @Justicija @sanjaeva @Antebellum @LanaSGirl @Lilit @DAngel @Someonespecial @Oxymoron @Gosh @JollyGirl @PaLaVa @Zaljubena26 @Yowannty @buba4e89 @Jane.Birkin @Ariel @Femiforumka @Bitter-Sweet @Baby-bubu @MoonHighlight8 @Anacid @Nigredo Odor @Rebecca_R @Triksy27 @ceca-1 @ALISA0000 @zvecarka @lost123 @vitamina @havai 123 @Irreplaceablee @bella.s @shz @x.Daisy.x @Margott @busavobebe @Matotheja @jasmina00 @Rose96 @CameliaMiller @missy1
     
    На Oxymoron, buba4e89, ALISA0000 и 11 други им се допаѓа ова.
  8. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    @Philips Го пополнив јас прашалникот(y)
     
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    @zhap4e касно палам.. та сега гледам. :doh:
    @x.Daisy.x честитки (fingers) чекаме постче од тебе :lol:.
     
    На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
  10. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
  11. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    Ме нема на списоков, ама си пополнив прашалникот :)
    Ај може закаснет роденденски подарок :lol:
     
  12. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
  13. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    @Philips И јас го пополнив иако ме нема на списокот (fingers)
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Јас жими се најмило, мислев сите се прават на три ипол :Dдека ме бојкотирате и ја бојкотирате Лумеата. :D Таква безвезна атмосфера се створи со темава и се во врска со Лумеата што...:D немаше како а да не го помислам тоа.
    Како и да е, отиде веќе кај Дејзи. Летоска ќе е шц, шц (hollest)
    Пуштам среќа за оваа^_^:$
     
    На x.Daisy.x, duffi и vitamina им се допаѓа ова.
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    @Philips јас сериозно размислувам за лумеа. Не ме загрижува толку мојата кожа, колку кожата на мојата ќерка - тинејџерка. Таа има посветли влакна и нежна кожа и не сум сигурна дали би и одговарал баков тип на отстранување влакна. Од друга страна, депилацијата со восок и е многу болна. Би го купила само ако го може да го користиме двете.
     
    На zhap4e и duffi им се допаѓа ова.
  16. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јас сега гледам.
    За другите не знам. :)
    Секој со маката де..
    Ете јас мака си имам па си пишувам овде чат пат :$
    Да видев ќе пишев ама пројде таа..
    Се надевам Дејзи ќе се радува :inlove:
    @Philips пополнето (y)
     
    На x.Daisy.x и zhap4e им се допаѓа ова.
  17. busavobebe

    busavobebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    833
    Пол:
    Женски
  18. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.423
    Јас Лумеата ја испробав секаде. На раце, на нозе, на лице, пазуви, бикини микини :rofl:
    Многу светол тен имам и посветли влакна на надколениците, ама не ми се јави никаков проблем. На кутијата си пишува дека функционира и на светли влакна, само во зависност на тенот (посветол или потемен) треба да ја прилагодиш јачината (1-5). Колку што ти е посветол тенот толку поголема бројка.
    Самиот третман не боли. На долниот дел од нозете се чувствува само како топлина, а на надколениците како да имаш ластик околку и да го пуштиш да те удри. Што во споредба со депилација е 0.
    Не гледам причина да не може двете да го користите, само што помалку би ви траел.
    Има 250 000 одблесоци, го проценуваат со редовно користење да трае 7-8 години.
    Мене ми се допаѓа бидејќи, многу брзо се завршува целиот процес, ми требаше околу 20 минути да ги поминам нозете. А можеби 10 за рацете, ако не и помалку.

    Само што бидејќи е на батерија треба да се остави да се наполни повторно. Кога ќе ја прерачунаш цената што се плаќа секој месец за депилации, дефинитивно се исплати на долгорочен план.
    А го немаш тоа трпење на болки, замарање да одиш некаде, па да чекаш да ти пораснат влакната повторно за да депилираш. Вака дома си завршуваш работа за помалку од 1 саат за цело тело.

    Лумеава како пратена од боговите на лепотата за олеснување на животот.

    Инаку, дефинитивно ќе ставам слики за 1-2 месеци (иако не се најдобри сликите) и ќе апдејтнам за понатамошното користење.

    @vitamina Со оглед на тоа дека огромен комплекс ми беа влакната на раце, стомак и долниот дел на грбот, (и тоа не случајно, туку ми текнува може 11-12 години имав и една роднина ми рече „Лелеее колку влакна на рацете имаш, никогаш не сум видела толку (facepalm) А ја тогаш поим си немав од ништо, па после цело време носев долги ракави :worried: Ден денес ми е криво што бев дете и не знаев што да и вратам, ама ајде помина тоа) се радував на Лумеата ко мало дете.
     
    Последна измена: 10 март 2018
    На Oxymoron, Doozy, SofiMar_ и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    @x.Daisy.x
    Ти си дoлжнa сегa дa не снaбдувaш сo мнoгу пoвеќе инфoрмaции зa дa јa oтчетиш и жaбaтa :D Дaли требa дa си избриченa или издепилирaнa пред третмaн oти тaкa нештo имaм читaнo? И кoлкaв прoстoр oтприликa зaфaќa светлинaтa oти 20 минути зa две нoзе некaкo брзo ми се чини? И пиши пoсле прв третмaн кaкo ти се чини, пa втoр, пa пoсле месец или двa... Се решив ќе гo купувaм aмa изгледa требa дa пoбрзaм aкo сaкaм летo дa фaтaм.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.948
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека ќе го решам овој долгогодишен проблем со влакната коишто ме измачуваат премногу.

    @Philips Пополнето (highfive)
     
    Последна измена: 10 март 2018