1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што мислите за Philips Lumea? Споделете го вашето искуство, коментирајте, прашувајте...

Дискусија во 'Тело' започната од Philips, 10 ноември 2017.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Која цена е тој најефтиниот?
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Незнам види на Нептун, јас го имам Advanced, тој го земав 18.000. Додаток за лице има и тример. А имаше и без тие додатоци уште еден поевтин, околу 16,17. Најскапиот е накај 33-35 илјади.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Значи вреди за парите има ефекти?
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Немав време да го користам, не сум го користела баш, 7,8м некаде го немав користено, од Јуни паузирав до пред 2 недели... Ама и од тие малку пати што го користев имаше резултати и внатрешните не ми се вратија пак, а ги имав многу. По еден третман пред две нед, имам резз, па ке видам како ке оди. Утре ке правам втор третман.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. afrodita94

    afrodita94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    531
    Би сакала да прашам, бидејќи имам флекички на некои места на нозете од поткожни, не знам дали би имало проблем. Некој со слична ситуација?
     
  6. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Не би требало да имаш проблем со флеки од поткожни. Јас барем немам.

    Мал совет - на флеките почени да ставаш алое гел (јас користам од ЕСИ купен од зегин) побрзо ги избледнува и целосно ја регенерира кожата, плус делува и на несоздавање на поткожни...
     
    На afrodita94 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Може слика од гелот и цена? Јас 10 години барам нешто за флеки од подкожни и ништо не ми помогнало.
     
    На Asana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    https://www.esi.it/en/line/natural-aloe-vera-products/

    Ова е брендот - Зегин 250 мл туба околу 250 мкд.
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Само што побарав во Зегин и ми извадија 3 алое од еси, жолта, зелена и другата не ја загледав и не земав, каква боја е твојата? Извини што те малтретирам, ама сакам да ја пробам бидејќи сум лом со флеки по нозете од поткожни влакна и што немам пробано, ништо не ми помогнало..
     
  10. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Сеедно е која ќе ја користиш - алоето е основната состојка што всушност ми помогна. Зелената е класична, жолтата е со чајно дрво што суши побрзо.... трета немам видено.
     
    На Mforever и Darlingzz им се допаѓа ова.
  11. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.478
    Девојки како е правилно, првите 4 третмани се прават на 2 недели, а следните три на еден месец, после се продолжува со исто темпо на еден месец или?
    Гледав рецензија на јутуб, девојката се правеше константно на недела две ама не со лумеа.
     
  12. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556
    Има апликација за Флипс Лумеа која ти пресметува кога треба да правиш третман... многу е корисна а и супер потсетник....
     
  13. Tearful

    Tearful Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    71
    Може ли да се користи на кожа со витилиго ?
     
  14. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    20.469
    Се исплати ли да го купам?
    Бел тен имам,ептен црни влакна.
    На лицето па подобро да не се објаснувам,како маж сум,со црни,густи и цврсти влакна.
    Кој да го купам,гледам дека има повеќе видови,само по додатоците ли се разликуваат или има и нешто друго?
    Не е мала сумата,па да не се залетувам ако нема некои резултати.

    @mariz како си задоволна и со овој како твојот можам и лице да третирам и бикини зона,така?
     
  15. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Јас го купив и тоа највеќе за лицето, првиот месец дена поспоро ми растеа и ми беа поретки, и се израдував мислев конечно го најдов спасот бидејќи и јас го имам истиот проблем како тебе со лицето, но после месец, два пак почнаа да си растат како порано, да не кажам и бетер .. Исто така и сестра ми цело тело го правеше и она се жали дека пак почнале да и растат влакната (за околу два месеци) така да ЈАС ЛИЧНО не ја препорачувам.
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Па нормално дека ќе растат пак. Третманот треба да се повторува секој месец.
    Упатство нешто, инструкции прочитавте или? Ако не го користите како што е препорачано, ќе ви растат пак влакна.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    664
    Пол:
    Женски
    Не бе јас мислев еднаш и толку ‍(facepalm)
    НОРМАЛНО дека сум прочитала инструкции кога сум фрлила 40.000 за нешто и знам на колку време се прават третманите, не го пишував се тоа, скратив и кажав дека после "прописно" користење влакната се намалија некое време (месец до два) и повторно никнаа како што беа па може и повеќе (иако сеуште го користев) сега веќе не го користам бидејќи се изложувам на сонце и гледам дека не ми помага секако.
     
    На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Seli20

    Seli20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2016
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    417
    Пол:
    Женски
    Помага ли чудово за надусници и брада? Ама за цврсти влакна.
     
  19. bibiK23

    bibiK23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Ја купив, и ја користам од јули, имам одлични резултати, скоро 90% од влакната ми се намалени, а тие што растат се многу тенки, т.е многу потенки од претходно. Имам бела ептен бела кожа и темни влака, ја користев ептен редовно до ден!
     
    На simoncelicius и nadelinka им се допаѓа ова.
  20. X.X

    X.X Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    31
    Ме интересира на кој начин ги одстрануваш влакната пред епилацијата?Со бричење или депилација?Две вработени во Нептун различно ми кажаа кога го земав,едната подобро е со брич другата подобро депилација.Исто ме интересира во периодот од две недели што се чека за повторна епилација дали ги депилираш/бричиш влакната?