1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ми се допаѓа, а што не кај одредени форумџики?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од BoaVista, 25 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Релативно сум нова и не сум претерано активна ама нема ден да не го отворам форумот. Ми се допаѓаат Оффи, Лилит, Аннатх, Пирамитка, Озбилна жена, Хипица, и мислам дека е од поновите - ГеорГинна.
    Сакам јасни, конкретни реченици и ставови, а тие ги имаат.

    Не ми се допаѓа кога некои форумџики ќе се фатат за некој збор, ти рече-јас реков, и го претвораат форумот во бојно поле и се караат како тетки. Не ми се допаѓа кога некои пишуваат без точки, запирки, тешко е да се следат. Не сакам неписмени форумџики, па тие постови ги скокам.
    Поздрав!
     
    На GeorGinnA и Hipica им се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Не сум долго на форумот ама веднаш ми паднаа во око оффи, хипица, вајлд чајлд, багуфче, аннатх и уште некои ама овие ми се онака нај :) и баш се зачудив за хипица и јас мислев постара е, ептен е зрела за годините и знае да даде топ совети. супер девојче :) исто многу ми се свиѓа оффи :)
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  3. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    оффи и хипица како што рече и членот над мене веднаш паѓаат во очи. Активни се а и умешни во постувањето.
    Со новите членови не сум многу запознаена затоа што и самата сум нова :rofl:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Trendafilka - омилен форумски лик ми е, секогаш ги читам нејзините мислења. Ми се допаѓа што секогаш знае како да го каже она што го мисли и чувствува, ми се допаѓа што е интелигентна, забавна, и чита одлична литература. Ми се допаѓа нејзината професија, и сакам да стане толку добар лектор што веќе нема да ми се повраќа кога ќе отворам книга и читам превод и (не)лектура на Велика Ширилова. Нема нешто што не ми се допаѓа кај Трендафилка.

    Annath - се’ ми се допаѓа и кај неа. Не се сомневам дека е врвен стручњак во својата професија, судејќи според постовите. И покрај тоа што постојано се надоградува на тоа поле, се грижи за семејството и сигурно е многу зафатена, секогаш има време да помогне тука на форумот и да одговори на прашањата и проблемите во категоријата Здравје. Има време да прочита и добра книга, а има време да биде и модератор и одлично да функционира како таков. Ми остава впечаток на совршено организирана личност. Секоја чест за Annath!

    Lilit - веднаш ја забележав на форумов, девојката знае да привлече внимание. Ми се допаѓа тоа што има свои ставови, цврсто стои на земја, нејзините мислења се совршена комбинација на интелигенција, информираност и хумор. Ми се допаѓа што може да разговара на секоја тема, но не ми се допаѓа тоа што го зема својот став како конечна вистина и не прифаќа мислење од друг.

    Offspring - подеднакво забележителна. Ми се допаѓа што е оригинална, личност со цврст, непоколеблив карактер. Не ми се допаѓа што понекогаш е дрска, но и тоа е дел од нејзината индивидуалност.

    WildChild - многу посебна девојка. Многу зрела за својата возраст, ако продолжи да се развива на тој начин очекувам некогаш да ја видам во списание, во статија од делот за успешни жени. Не ми се допаѓа што понекогаш е во мрачно расположение, но се надевам ќе ги надмине тие фази.
     
    На Wild.Child му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Трендафилка - Ја сакам целата како што е - искрена релана амбизциозна оптимистична вредна интелегентна ма све у свему тип топ цура 8)
    Оффи - И ја сакам ироничноста..поточно и ја обожавам ироничноста :clap: Секогаш кажува што мисли иако некогаш претерува со грубоста и треба да успори малце не треба така песимистична да биде за многу работи и иако секогаш е подобро да го кажуваш тоа што го мислиш ,некогаш треба тоа со ублажена форма да е :) ...Ама таква каква што е - единствена е ;)
     
  6. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Еееее како ми се зголемува стажот на Фемина,така и си земам за право да пофалам уште некој плус.Решив да не критикувам никој зашто сепак ова е форум ,секој треба да си го изрази својот став,своето мислење и ако не се согласувам со тоа сметам дека немам право да го ставам на тапет.Башка сум си и убаво расположена :rofl:
    Значи ова се неколку девојки,кои морам да признаам дека обожавам да ги читам,секогаш се интересни,иновативни ,можеби некогаш и не сум се согласила со некое нивно мислење што е сосема нормално,не можеме сите да бидеме исти,ама во секој случај ми го привлекле вниманието.

    БоаВиста- прва асоцијација се аватарите :up: Сепак тоа и не е она што најмногу ми се допаѓа кај неа,туку тоа што не сака провокации,мозочето и е интелегенто и знае своите ставови да ги изнесе со факти,гордо и цврсто.Најголемиот плус го заслужи поради љубовта кон животните :*

    Пирамитката- што да кажам освен едно големо :clap: Девојката просто ме фасцинира!

    2468-една мила,позитивна девојка кај која ниту еднаш не осетив напнатост во било кој пост(барем оние што сум ги прочитала),јасна во она што го кажува и секогаш отворена за искрена комуникација.

    Марама-нејзината одсечност и резонација на нештата,исто така нејзиниот јасен и гласен став а никогаш пренаметлив.

    Гоу-абе да го фанеш девојчето и да бегаш :rofl: :rofl: :rofl: Оптимист што сее позитивна енергија насекаде окулу неа,ја сакам што е таква,едноставно ја замислувам како особа исполнета со љубов и со чисто срце.

    Лакримоса-девојка која според тоа што го пишува мислам дека обрнува доста внимание на својот изглед,а тоа е за поздрав кај секоја жена,знае да биде духовита,во она што го кажува е доста отворена и јасна.

    Има уште неколку кои сакам да си ги пофалам ама сепак во друга прилика....ако веќе не испопаѓавте во несвест поради големинава на постот:)))
     
    На Lacrimosa, Go-Girl, marama и 3 други им се допаѓа ова.
  7. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    ми се допаѓаат некои мислења на трендафилка,на лилит и на оффспринг-без влакна на јазикот.
    на гоу ми се допаѓаат исто сите мислења затоа што пишува убави работи добро склопени
    на теди ми се допаѓаат убавите анализи
    на анннни ми се допаѓаат постовите за љубовта
    на бонд ми се допаѓаат сите мислења поврзани со нејзината бременост и сексуална желба
    на багуфче ми се допаѓа толкувањето на соновите
    на сесилија не ми се допаѓаат мислењата кога избрзува и не размислува два три пати пред да каже нешто
    на оффи кога се кара не ми се допаѓаат мислењата,многу навредува

    сега за сега на овие ми текнува,ќе продолжам повеќе следниот пат :?: :?:
     
    На Go-Girl и teddybear им се допаѓа ова.
  8. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Sesilija ми се допаѓа затоа што е директна, и многу реална. Се согласувам со скоро сите нејзини мислења.
    Не ми се допаѓам Go Girl, на почеткот кога се зачленив за неа имав супер мислење, но потоа потполно ми ја смени сликата и мислам дека е големо буцкало.
     
    На Go-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Ми се допаѓаат Бокичка и Пирамид, девојки на место.
    Секој коментар вреди, и двете се реални и позитивни, забавни, подготвени за шега и на своја сметка, блазе си им на нивните другарки, сигурно им е забавно нон стоп.

    И Старфиш е срце, остатокот од омилените си се знаете. ;)

    Е сега, има пар форумџики кои не ми запнале за око, ниту за добро, ниту за лошо.
    Не им ја сфаќам поентата тука, за лајкчиња ли се дојдени или само за специјални поздрави и честитки и коментари со една реченица од типот:
    Ќе спијам.
    Ми се јаде.
    И јас мислам така.
    Се согласувам.
    Бев да си купам Бекутан, вечер излегувам со срцката. |(
    итн итн... |(

    Мислам Боже, која монотонија.
    Форум е место за дискусија и развивање на сопствените мислења, проширување на погледот и забава, а овој бран на форум фацки не изнудува ништо од горенаведеното, освен едно големо зевање :hai: :yawn: , бар во мојот случај...
     
    На pink4ever, Phyramide, 2468 и 6 други им се допаѓа ова.
  10. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    тоа што го кажав во темата кого сакам да запознаам ке го копирам и овде.

    навистина ми се допаѓаат
    Трендафилка - Идол си ми значи... Секое мислење тие така добро и искрено кажано... Едноставно ме оставаш без зборови :$
    Оффи - Многу често те среќавам низ форумот и некако забележителна си. :$
    Хипица - интересни, слатки, корисни мислења .. :$
    Пирамид - едноставно сакам подобро да те запознаам :$

    нема некој кој ми оставил негативен впечаток
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ми се допаѓаат мислењета на сите кои знаат како да ги изнесат (значи не зборувам за граматички правила и правопис туку дека сакам убаво срочени мислења, а не мислења без поента)

    Кај Лилит ми се допаѓа што е реална, има добронамерен пристап (кој за жал не е секогаш сфатен)
    Офи ја сакам бидејќи е многу искрена и нормална
    Ани ја сакам и покрај се :) , бидејќи знае како да ти се навлече под кожа
    Анатх ми е посебно драга бидејќи е една ретко воспитана и паметна личност со манири
    Тренди ми е мила бидејќи е лингвист, и има посебна страст кон сексот, готвењето и книгите ;) :lol:


    А не ми се допаѓаат сликите што ги става Хипица :lol: , не ми се допаѓа тоа што Докторката мисли дека сум против неа а јас сакам само добронамерно да и дадам по некој совет :tmi: :$ :)
    не ми се допаѓаат оние кои удараат со просто оружје бидејќи немаат арсенал и така... :)
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Забележувам во последно време новите форумџики што ќе дојдат пишуваат само во СДК, што би му кажале, како се чувствувате денес и другите такви теми... Како што рече Трендафилка предизвикуваат зевање и ништо друго. Мислам дека форум не е место каде што треба да си го прераскажуваш денот. Една од таквите за кои зборувам е Trendy! Искрено вчера ме напна |(

    И не ми се допаѓа кај пинк4евр дека се меша во теми каде не и е местото, ама гледам во последно време се воздржува ;) Напредуваме...
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  13. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Кај Офи ми се допаѓа искреноста и оптимистичките мислења
    Кај Тренди целокупно искажаните ставови и буквално доловена ситуација
    Кај Хипи интересните, занимливи, ведри , весели мислења
    Сесилија, Вајлд и докторката ми се видоа интересни.

    Во листата на оние што не ми се допаѓаат ке си се ставам самата себеси
    затоа што
    - Пак отворив дупла тема, како можев да не забележам дека ја има??? :o
    - Премногу слики ставам :$
    - Се умешав во тоа со А1 :|
    - мислењата не ми се баш паметни :( и немам фонт на зборови :(
     
    На x.Daisy.x и Offspring им се допаѓа ова.
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Нешто што не ми се допаѓа на форумов е кога во темата за специјални поздрави ќе видам список од набројани стотина души |( Значи темава е за специјални поздрави, или со еден збор поздрави ги сите (ако не сакаш да ги делиш) или две - три за кои поздравот ќе биде стварно специјален. Секако ова е мое мислење и не се однесува за сите форумџики. :)
     
    На Offspring и Lolipop23 им се допаѓа ова.
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Не ми се допаѓа тоа што некои ветуваат помош (не сакам да именувам), а по само кратко време откако си ја прифатил помошта - упсссс не може баш во тој момент да ти помогне, можеби за некоја недела |(
    И некако она сликањето специјално за темата Модни критики за храбри феминки доби исто значење со ставањето слики на ФБ и лајкнување. Сепак мое мислење.
     
    На De-lovely и black-angel им се допаѓа ова.
  16. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    Ве следам некое време, т.е. неколку месеци и посебен впечаток ми остави трендафилка :)
    Мислењата и` се јасни, зазама свој став кон нештата, се изјаснува за се што не и` е како што треба. Кога ги читам нејзините мислења не можам а да не се насмеам поради онаа симпатична и умерена доза на хумор. :)
     
  17. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Без навреда,за второто не се согласувам :) Зошто да не поставиме некоја слика па некоја комбинација ако е погрешно склопена да не советуваат повеќе да не ја носиме или како да ја преправиме.Мене искрено многу пати ми има помогнато таа тема и воопшто не ја гледам како тема за лајкнување слики.Што е до мене воопшто не ги ни гледам лајковите туку коментарите.
     
    На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
  18. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    ^ Бац, секој со своето мислење. Некако сликањето на секој детал специјално за таа тема ми делува така.
    И нема зш да се навредуваме, секој си има свое мислење.
     
  19. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    Ми се допаѓа кај одредени форумџики што се искрени тука би ги вбројала блонд која е супер личност, хипица која секогаш има што да каже, лилит која со задоволство ја читам, мечето кое секогаш знае да разнежни и да испочитува нечие мислење......
    Сакам да ги читам сите постари членови со издржано мислење. ми се допаѓа што се врати енца 69 на форумов ми фалеа нејзините постови.
    Не ми се допаѓаат сите оние кој ќе фатат да се караат во одредени теми како политика или ќе ти се протистават на одредено мислење кое за нив не е исправно (а факт е дека сите си имаме различни ставови за живот) сите овие си се знаат и ќе си се пронајдат кој си се. Стварно немам намера да ги набројувам и ставам на тапет. Сепак кај мене важи павилото само да се пофалат најдобрите и квалитетните ;)
     
    На blond и teddybear им се допаѓа ова.
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа што има некои девојки кои секогаш се тука да помогнат. Да дадат совет, мислење. Ми се допаѓа кај одредени форумџики што имаат изграден став и не потклекнуваат пред туѓи мислења, туку си се држат за своето. Ми се допаѓа искреноста... Туак ги ставам Теди, Бројче, Трендафилка, Лилитка, Сеси, Офи...
    Не ми се допаѓа што некои се обидуваат да се прикажат како нешто што не се, провидно е, мислат дека така ќе стекнат некаква популарност на форумов, а всушност се многу провидни...
    И морам да наведам за лајковите нешто. Ме нервира кога некој ќе рече, па што се замарате глупости кој колку имал. Прво, да беа глупости немаше да бидат ставени на форумов, јас лично сакам кога некоја форумџика можам да ја проценам според бројот на ѕвездичките, да се истакнува од другите со квалитетни постови, а не со лајкови во СП или Модни критики... И тоа е мое мислење :)
     
    На Lilit, Lux, Annath и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.