1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што може да ги расплаче хороскопските знаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од UnPaso, 6 август 2013.

 1. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Овен
  Многу сте суетни, но и многу емотивни, па вас лесно можат да ве повредат, ако личноста која ви значи и за која сте биле подготвени да направите се ве изневери или напушти. Тогаш плачете, затоа што сте немоќни да и се осветите, затоа што сеуште ја сакате. Чувствителни сте и за деца, па било каков облик на насилство врз нив, раѓа во вас страшен отпор и тага, особено ако неможете да направите нешто околу тоа.

  Бик
  Сите мислат дека сте практични, затоа што цврсто стоите на земја и ништо неможе да ве помрдне, што е во глобала точно. Но, кога ќе почне да ве прогонува споменот за незаборавна љубовна романса која неможела да се оствари, солзите веднаш ви ги полнат очите. Патите во тишина, со омилената музика и пијалок, не се јавувате на телефон, се додека некако сами со себе не се решите од болката, иако знаете дека тоа е практично невозможно.

  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.

  Рак
  Поради нагласената суета, во состојба сте да се расплачете и пред големо друштво, кога некој ќе ве повреди и неможете да го направите тоа што сте го намислиле. Меѓутоа, ако некој од вашите блиски е болен или му е потребна помош, ќе ја ангажирате целата фамилија и ќе ги известите сите оние кои мислите дека можат да помогнат, но вам лично ќе ви биде најтешко да се ангажирате околу таа личност.

  Лав
  Во очај може да ве доведе болест или лоша здравствена состојба на близок член од семејството или ситуација каде неможете да ја заштитите својата фамилија, па имате чувство како да ви се врзани рацете. Се гадите од агресивно однесување, особено кон деца и животни и навистина може да ве растажи. Можеби солзите не ги покажувате на јавно место, но сигурно нема да ви биде лесно да ги задржите, затоа што сте многу чувствителни на болката на неспомошните и незаштитените.

  Девица
  Кога вашето его е повредено, тоа навистина тешко ви паѓа, иако често знаете да се расплачете за судбината на другите, отколку за својата. Многу сте чувствителни кон старите и беспомошни личности, па посетите на старечки домови можат навистина да ве растажат. Кога ќе видите напуштено животинче, целото тело ве тера да го понесете со себе и ако неможете да му помогнете имате огромна грижа на совест.

  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  Скорпија
  Вие можете да заплачете, кога сте навистина фатени во некое значајно случување, било тоа свечен прием на највисоко друштвено ниво, свадба, роденден или крштевање на дете, кога нешто силно ќе ве допре и погоди. Ако сте импресионирани од успесите на вашите пријатели или најблиските роднини во кои сте допринеле нешто, може тешко да ви падне и да заплачете.

  Стрелец
  Ќе ви дојде да заплачете од мака кога ќе останете без пари, затоа што тогаш ве фаќа паника, поради неповолната финансиска ситуација во која едноставно се немоќни, а вие воопшто не го сакате тоа чувство, не ја сакате немоќтта, ни сиромаштијата. Сиромаштијата не ве плаши само вас лично, туку ве погодува и неправдината спрема луѓето кои таму некаде во белиот свет страдаат, поради болести, сиромаштија и беда или поради природни катастрофи, додека некои други, малобројни, профитираат на нивната мака.

  Јарец
  Со сеќавање ги листате семејните албуми со стари фотографии, додека ве обзема необјаснива меланхолија од која само навалуваат солзите. Го затварате албумот и ја отварате дрвената украсна кутија, во која сеуште чувате нечии љубовни писма. Ако сте млади, ги прелистувате пораките од мобилниот телефон или мејловите кои сте ги добиле од некој кој сте го сакале, а сега живее далеку од вас, или е во некоја друга држава.

  Водолија
  Всушност вие плачете кога ќе паднете во „јамата која самите сте ја ископале“, најчесто поради партнерот кој ве оставил, затоа што сте ветувале кули и градови, а ништо не сте исполниле. Сепак, вашиот конструктивен мозок работи „триста на час“ и смислува како да ги запре солзите. И пријателите може да ве натажат, ако ве изневерат, ако немаат човечност во нив, може да ве натажат и вести за оставени бебиња, злоупотребувани деца, бегалци и хуманитарни катастрофи.

  Риби
  Припаѓате на едни од најчувствителните и најсуетните хороскопски знаци, па затоа лесно е да ве расплаче нешто, поготово ако почувствувате дека сте изневерени или манипулирани од личностите кои ги сакате. Солзите веднаш ќе почнат и кога гледате романтичен, љубовен фил или серија, аможе да ве погоди некој ако малтретира животни. За да се заштитите, сакате да понегнете од таквата реалност – така и правите, фантазирајќи или патувајќи.

  Ако темата е дупла во канта :)
   
  На canary, Blue.Ribbon и Pou01 им се допаѓа ова.
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.872
  Допаѓања:
  102.821
  Пол:
  Женски
  Стрелец
  Ќе ви дојде да заплачете од мака кога ќе останете без пари, затоа што тогаш ве фаќа паника, поради неповолната финансиска ситуација во која едноставно се немоќни, а вие воопшто не го сакате тоа чувство, не ја сакате немоќтта, ни сиромаштијата. Сиромаштијата не ве плаши само вас лично, туку ве погодува и неправдината спрема луѓето кои таму некаде во белиот свет страдаат, поради болести, сиромаштија и беда или поради природни катастрофи, додека некои други, малобројни, профитираат на нивната мака.
  :D
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.463
  Пол:
  Женски
  Рак
  Поради нагласената суета, во состојба сте да се расплачете и пред големо друштво, кога некој ќе ве повреди и неможете да го направите тоа што сте го намислиле. Меѓутоа, ако некој од вашите блиски е болен или му е потребна помош, ќе ја ангажирате целата фамилија и ќе ги известите сите оние кои мислите дека можат да помогнат, но вам лично ќе ви биде најтешко да се ангажирате околу таа личност.

  Болдираното не е точно.
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  5.848
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.
   
 5. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Вага па фифти фифти :?:
   
 6. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.467
  Допаѓања:
  39.687
  Пол:
  Женски
  Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.
  Точно
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  точно така е :!:
   
 8. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Девица
  Кога вашето его е повредено, тоа навистина тешко ви паѓа, иако често знаете да се расплачете за судбината на другите, отколку за својата. Многу сте чувствителни кон старите и беспомошни личности, па посетите на старечки домови можат навистина да ве растажат. Кога ќе видите напуштено животинче, целото тело ве тера да го понесете со себе и ако неможете да му помогнете имате огромна грижа на совест.


  Not really :?:
   
 9. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Риби
  Припаѓате на едни од најчувствителните и најсуетните хороскопски знаци, па затоа лесно е да ве расплаче нешто, поготово ако почувствувате дека сте изневерени или манипулирани од личностите кои ги сакате. Солзите веднаш ќе почнат и кога гледате романтичен, љубовен фил или серија, аможе да ве погоди некој ако малтретира животни. За да се заштитите, сакате да понегнете од таквата реалност – така и правите, фантазирајќи или патувајќи.

  мхм. :nod:
   
 10. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Стрелец
  Ќе ви дојде да заплачете од мака кога ќе останете без пари, затоа што тогаш ве фаќа паника, поради неповолната финансиска ситуација во која едноставно се немоќни, а вие воопшто не го сакате тоа чувство, не ја сакате немоќтта, ни сиромаштијата. Сиромаштијата не ве плаши само вас лично, туку ве погодува и неправдината спрема луѓето кои таму некаде во белиот свет страдаат, поради болести, сиромаштија и беда или поради природни катастрофи, додека некои други, малобројни, профитираат на нивната мака.
  хехеееее, точно :lol: :rofl:
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.
  Е до душа така е!!! :lol: :D
   
  На iveflower му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Рак
  Поради нагласената суета, во состојба сте да се расплачете и пред големо друштво, кога некој ќе ве повреди и неможете да го направите тоа што сте го намислиле. Меѓутоа, ако некој од вашите блиски е болен или му е потребна помош, ќе ја ангажирате целата фамилија и ќе ги известите сите оние кои мислите дека можат да помогнат, но вам лично ќе ви биде најтешко да се ангажирате околу таа личност.

  Воопшто не е точно за рак, раковите баш не плачат пред друштво или во јавност, и не му докажува на никој дека е повреден туку си држи во себе :D
   
 13. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  5.745
  Пол:
  Женски
  Бик
  Сите мислат дека сте практични, затоа што цврсто стоите на земја и ништо неможе да ве помрдне, што е во глобала точно. Но, кога ќе почне да ве прогонува споменот за незаборавна љубовна романса која неможела да се оствари, солзите веднаш ви ги полнат очите. Патите во тишина, со омилената музика и пијалок, не се јавувате на телефон, се додека некако сами со себе не се решите од болката, иако знаете дека тоа е практично невозможнo.
  Леле скроз точно ! 8)
   
 14. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.
  Вистина, вистина :D
   
 15. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.205
  Пол:
  Женски
  Вага
  Иако умеете емотивно, многу бурно да реагирате, вас не е лесно некој да ве расплаче, затоа што по природа сте многу издржливи. Се грозите од сцената кога на јавно место, би изразувале чувства пред друг луѓе, но може да ве повредиличноста која ја сакате, ако ве изневерува, лаже. Кога влегувате дома и кога ја тргате маската на ноншалантно однесување и шарм, плачете до изнемоштување, гушнати со перницата и се заколнувате дека нема да дозволите веќе никој така да ве изигра.

  само реченицава не е точна:вас не е лесно некој да ве расплаче..ама сепак како што пишува никогаш во јавност не сум плачела колку што знам.. :lol:
   
 16. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Точно е навистина
   
 17. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.330
  Допаѓања:
  83.541
  Пол:
  Женски
  :D :D точно
   
 18. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Бик
  Сите мислат дека сте практични, затоа што цврсто стоите на земја и ништо неможе да ве помрдне, што е во глобала точно. Но, кога ќе почне да ве прогонува споменот за незаборавна љубовна романса која неможела да се оствари, солзите веднаш ви ги полнат очите. Патите во тишина, со омилената музика и пијалок, не се јавувате на телефон, се додека некако сами со себе не се решите од болката, иако знаете дека тоа е практично невозможно.
   
 19. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  Лав
  Во очај може да ве доведе болест или лоша здравствена состојба на близок член од семејството или ситуација каде неможете да ја заштитите својата фамилија, па имате чувство како да ви се врзани рацете. Се гадите од агресивно однесување, особено кон деца и животни и навистина може да ве растажи. Можеби солзите не ги покажувате на јавно место, но сигурно нема да ви биде лесно да ги задржите, затоа што сте многу чувствителни на болката на неспомошните и незаштитените.

  :D
   
 20. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.732
  Допаѓања:
  32.006
  Пол:
  Женски
  Риби
  Припаѓате на едни од најчувствителните и најсуетните хороскопски знаци, па затоа лесно е да ве расплаче нешто, поготово ако почувствувате дека сте изневерени или манипулирани од личностите кои ги сакате. Солзите веднаш ќе почнат и кога гледате романтичен, љубовен фил или серија, аможе да ве погоди некој ако малтретира животни. За да се заштитите, сакате да понегнете од таквата реалност – така и правите, фантазирајќи или патувајќи.

  Аххх до кога со оваа емотивност :wasntme: