Што може да ги расплаче хороскопските знаци?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од UnPaso, 6 август 2013.

 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Се е точно
   
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  32.322
  Пол:
  Женски
  Овен
  Многу сте суетни, но и многу емотивни, па вас лесно можат да ве повредат, ако личноста која ви значи и за која сте биле подготвени да направите се ве изневери или напушти. Тогаш плачете, затоа што сте немоќни да и се осветите, затоа што сеуште ја сакате. Чувствителни сте и за деца, па било каков облик на насилство врз нив, раѓа во вас страшен отпор и тага, особено ако неможете да направите нешто околу тоа.

  Mхм,точно е.
   
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Не поднесувам неправда и злоба.. посебно кон послабите. Точно е, точно..
   
 4. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Рак
  Значи пред се раковите се можеби најемотивните од хороскопските знаци.И е многу лесно да ги онерасположите па и расплачете. Јас сум рак и сум многу емотивна и за глупости плачам,можеби тоа е и мојата најнеубав дел од карактерот мој. :?: :| :tmi:
   
 5. bemmy

  bemmy Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  Близнаци
  Бидејќи сте најголемото зодијачко дете, вие обично плачете кога нешто ви е скратено, а сте немоќни да превземете нешто. Поради вашите каприциозни испади, во состојба сте да се расплачете поради работи кои на вашата околина и изгледаат тотално неважни. Недостатокот на љубезност и почит кон постарите личности и грижата за нив, може да ве растажи, затоа што сочувствувате со нивната состојба.

  Па 70% е точно. :$
   
 6. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Бик
  Сите мислат дека сте практични, затоа што цврсто стоите на земја и ништо неможе да ве помрдне, што е во глобала точно. Но, кога ќе почне да ве прогонува споменот за незаборавна љубовна романса која неможела да се оствари, солзите веднаш ви ги полнат очите. Патите во тишина, со омилената музика и пијалок, не се јавувате на телефон, се додека некако сами со себе не се решите од болката, иако знаете дека тоа е практично невозможно.

  Се. Буквално се е точно. Од збор до збор :)
  btw си го обожавам знаков 8)
   
 7. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  9.091
  Пол:
  Женски
  Значи брат ми е риба во хороскоп ама воопшто не е емотивен.Секогаш е намуртен за ништо не му е жал, јас сум ладна ама тој гледа само да живее лефтерно и ништо неможе да го расплаче :)

  Скорпија: Вие можете да заплачете, кога сте навистина фатени во некое значајно случување, било тоа свечен прием на највисоко друштвено ниво, свадба, роденден или крштевање на дете, кога нешто силно ќе ве допре и погоди. Ако сте импресионирани од успесите на вашите пријатели или најблиските роднини во кои сте допринеле нешто, може тешко да ви падне и да заплачете.

  Јас и мајками сме шкорпии но ова не важи за мене за мајками да.Јас можам да заплачам на премногу тажен фил ама она премногу или кога гледав еднаш Работна акција со 7 члено семејство кога децата 3-4-5 год. кажуваа како им помагаат на родителите и кога после ја видоа куќата почнаа да плачат и тогаш мене ми се пушти по некоја солза :)
   
 8. DarkAngelOfLove

  DarkAngelOfLove Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  Близнаци.... Незнам што да кажам не е баш така
   
 9. SweetGirl234

  SweetGirl234 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Јас сум Водолија и за се нешто плачам особено навечер :lol:
   
 10. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Не е баш се` точно, но тоа на крајот е најточно од се што сум прочитала за Вага досега. :)
   
 11. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  102
  За вага се ми погодииуу