1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што му недостасува на мојот град?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од tteea55, 15 март 2018.

 1. tteea55

  tteea55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Барав ваква тема и неможев да најдам, ако има некоја иста или слична ве молам преместете ја оваа..
  Нели сега е хит заминвањето во странство оти кај нас е досадно и не се случва ништо посебно, на никој не му е интересно. Би сакала секој да напиши од кој град е и шо му фали на тој град и на луѓето во него.. Каде би оделе, шо би правеле..Незнам пример кино, спортска сала, повеќе работни места..
  Можеби со ова ќе поттикниме и ќе смениме нешто кај нас.. :l:
   
 2. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  238
  На мојот град му недостига хигиена,зеленило,вода за пиење,паркинг,слободни работни места,малку покултурни луѓе,канализација и т.н.
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.214
  Допаѓања:
  139.139
  Пол:
  Женски
  Црпката.
   
 4. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.615
  Чист воздух
  Скопје
   
  На smooch, Someonespecial, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  539
  Пол:
  Женски
  Зеленило
   
  На Someonespecial, BlackAndWhiteSwan и КикиМаус им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.552
  Допаѓања:
  39.659
  Поголема свест кај луѓето.
   
  На Someonespecial, crimson, Lianna Anna и 4 други им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.514
  Пол:
  Женски
  Ништо не му недостасува на мојот град, има само вишок на луѓе, гооолем вишок..:(
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 8. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.240
  Хигиена, зеленило, мекдоналц, голема и современа читална/библиотека, паркинг простор, метро/трамвај, чист воздух...
   
  На Someonespecial, Ники., КикиМаус и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. smb asr

  smb asr Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2016
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  9.558
  Се што е добро му недостига, се лошо веќе имаме . Не за нешто само малку контраст да има 8)
   
  На BlackAndWhiteSwan и zuto им се допаѓа ова.
 10. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.751
  Допаѓања:
  26.010
  Пол:
  Женски
  Паркови и зелени површини, метро, поинтересен ноќен живот и нови места за излегување, паркинзи, хигиена...
   
 11. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.855
  Допаѓања:
  103.652
  Пол:
  Женски
  Му фалат оние камиончиња цистерни-прскалки како и да се викаа кои, секоја вечер коа бевме деца поминуваа во одредено време за да ги измијат улиците. Една добра работа што они правеа беше, ја одмиваа сета прашина што нај се собира по улиците, па за малкуцка бар придонесуваа за подобар воздух. Ги има ли уште тие? Ги видел ли некој?
  И друго.
   
  На BlackAndWhiteSwan и Antolinaa им се допаѓа ова.
 12. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.049
  Допаѓања:
  159.482
  Пол:
  Женски
  Воздух. Чист воздух.
   
  На KuklickaSk и BlackAndWhiteSwan им се допаѓа ова.
 13. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  3.165
  Пол:
  Женски
  @zhap4e Ги имам видено тие камиончиња. Постојат ама сепак се "удавивме" во прашина од многуте градби и рушевини :)
  Воздух, насмевки, човечност.. Барем мене ова ми недостасува во Скопјево.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  52.465
  Пол:
  Машки
  Пријатни и насмеани луѓе...
   
  На Tajnaotrovna, Someonespecial, mazikeen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.421
  Пол:
  Женски
  Повеќе енергија, повеќе живост.... Насекаде намрштени луѓе со поглед во телефон. Сите само брзаат некаде, на сите нешто им пречи. Треба повеќе зеленило и боја, преку глава од монотонијава со сиви згради, сиви споменици, сиви улици и мостови, сив воздух... Дајте повеќе уметност, повеќе журчиња со денсање (а не блеење во телефоните!!), и некое драјв ин кино не е на одмет.
  Мoжеби народот е таков - никаков, поради условиве. Можеби ако се внесе живост во секојдневието, ќе ни се подобри и менталитет и однесување и ќе се поправиме, подобриме.. :?::?:
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  2.844
  Пол:
  Женски
  Ноќен живот. Некоја журкица, некој нов локал...;(;(
   
 17. Ivan4e04

  Ivan4e04 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  7.205
  Пол:
  Женски
  Многу нешта му недостасуваат на мојот град.За мене како млада личност пред се е ноќниот живот,културни настани,зеленило и плоштад.
   
 18. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  43.164
  Пол:
  Женски
  Ноќен живот, повеќе работни места, патека за трчање, културни настани и да се отвори киното.
   
  На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  24.694
  Пол:
  Женски
  Култура, паркинг места, модерно кино, затворен базен, маркет специјализиран за пијалоци, Старбакс, опремена книжара...
   
  На Ники. и violetblue им се допаѓа ова.
 20. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.377
  Допаѓања:
  21.988
  Пол:
  Женски
  Ако почнам да набројувам ке се заборавам 8-|
  Толку многу работи недостасуваат... за жал.
   
  На Ники. му/ѝ се допаѓа ова.