1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што му фали на мојот карактер (самокритика)

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од referentka, 27 август 2015.

 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.010
  Ред е јас да почнам да се само -искритикувам.

  Многу сум незгодна кога некој ме провоцира.Незнам што би можело од уста да ми излезе..
  Често знам да ги повредам тие што најмногу ги сакам...зошто ???... да ме утепаш незнам
   
  На Svetoslava, Glasna, Bezopasna2002 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Премногу одложувам обврски и си наоѓам непотребни изговори за се.
  Избувлива сум.
  Понекогаш сум премногу преокупирана со себе и не забележувам некој очигледен проблем на некој близок.
   
  На flower30, Hipster, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 3. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  Премногу сум брза,избувлива во ситуација каде што треба да се премолчи.Тврдоглава сум,водам инает за се и сешто,и каде што треба и каде што не треба.
  Арогантна сум,доста ладен човек и не искажувам никакви чувства па и кон моите најмили.
   
  На Betty* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.326
  Допаѓања:
  54.092
  Пол:
  Женски
  Голема лутка сум,се лутам за се и сешто и после тоа не зборувам прва ,чекам да ме помолат малку ( е шо да правам такви сме ние ракчињата) :Dим помагам премногу на сите ,се ставам на последно место лично самата себе ради другите, неодлучна сум и мрзлива ,ете ова се моите лоши карактеристики и тоа саглам за критикување се :devil:
   
  На 2212, stiki18, honey.11 и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  6.334
  Пол:
  Женски
  тоа што сум инаетлива многу, воопшто не попуштам, секогаш сакам да е по мое ( и до некаде успевам), се ставам себеси на прво место секогаш, гледам за себе , мрзелива сум понекогаш ..дволична сум, " вртикапа " сум ,
  има многу други..
   
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  28.082
  Пол:
  Женски
  Многу сум опседната. Мислам дека ако се навлечам на нешто, не го оставам да претне и секоја секунда мислам на тоа нешто. Како да речеме некоја серија, книга или ситуација. Среќа што не сум се заљубила досега. :lol:
  Исто така, многу сум инаетлива, а и злопамтило, понекогаш и одмаздољубива. И мојата најголема мана, многу мислам. :drunk: Главата постојано ми е преокупирана со непотребни мисли, затоа сум голем хипохондрик, страшливец и паничар. :|
   
  На Ketchup и presiosaP им се допаѓа ова.
 7. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.730
  Допаѓања:
  3.493
  Пол:
  Женски
  Имам ниска самодоверба и сите ми велат дека треба повеќе да си се почитувам, се ставам секогаш на последно место без разлика за што станува збор, премногу се двоумам и кога неможам да се решам ги оставам така работите, по малку сум тврдоглава и ми смета тоа што сум голем емотивец, преголем.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.930
  Допаѓања:
  79.550
  Пол:
  Женски
  Ми фали малку повеќе дрскост.
  Си дозволувам премногу емпатичност, и претерано многу им прогледувам на луѓето низ прсти. Не од наивност, туку поради емпатија и поради мојата непрекината надеж дека секој заслужува втора шанса и дека можеби сепак другите ги согледуваат своите грешки како што јас ги согледувам моите и во знак на зрелост, нема да ги повторуваат до недоглед.
  Премногу розово за да биде вистинито. :)
   
  Последна измена: 14 април 2017
  На Bezopasna2002, Arwen15, MayDiamonds и 18 други им се допаѓа ова.
 9. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.438
  Пол:
  Женски
  Што му фали на мојот карактер?
  Зависи што се зема како параметар за нормалнос па според тоа да утврдиме дали нешто ни фали и дали и во што отскокнуваме од ,, нормалноста" .
  Факт е дека сите имаме различни критериуми и различно го замислуваме идеалниот карактер ќе се обидам според мое субјективно согледување. Веројатно ми фалат многу работи но она што мислам дека најногу им пречи на другите луге е тоа што имам оштар јазик и знам да кажам понекогаш и некои работи за кои и самите се свесни но ги повредуваа лугето кога ќе им ги кажеш дирекно.
   
  На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.883
  Допаѓања:
  76.003
  Пол:
  Женски
  Многу сум емотивна и се си редам на срце.Многу брзо се лутам и сум голем инает,некогаш и кога сум крива не признавам.И често знам да бидам многу избувлива и да не дослушам до крај.И многу сум променлива,денес знам за истата работа да сменам мислење два пати :wasntme:
   
  На joy1 и Rama им се допаѓа ова.
 11. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  12.211
  Пол:
  Женски
  Малку повеќе храброст, за да не се плашам да ги кажам работите кои ми сметат. Исто така многу често сум неодлучна,многу често го менувам мислењето и мислам дека тоа мојата најголема мана.
  И многу брзо се лутам ама ептен за некој глупости и ситници што на другите на крај памет не би им паднале, јас за тоа се лутам. Ама пак од друга страна и брзо се одлутувам.
  И можеби мојата најголема мана е што многу брзо им простувам на луѓето,не можам долго да им останам лута..им давам втора шанса, а потоа пак јас сум повредената.
   
  На crazylady и Rama им се допаѓа ова.
 12. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.438
  Пол:
  Женски
  Само уште да додадам дека многу од вас а богами и луге од реалниот живот би рекле дека она што најмногу му фали на мојот карактер е ниското ниво на морал, но јас би рекла дека сум само девојка која ужива во животот и не дозволува некои наметнати морални норми да ми одредуваат што треба а што не да правам. Многу од вас размислуваат како мене но стегите кои се претвориле во пранги не им дозволуваат да се ослободат од наметнатите норми, побитно им е што ќе речат комшиите отколку она што самите лично го мислат и чувствуваат.
   
  На Passionate23 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.117
  Допаѓања:
  34.083
  Пол:
  Женски
  Премногу сум емотивна и чувствителна, ме повредуваат дури и некои ситници.
  Имам голем инает, особено кога сум 100% сигурна дека јас сум во право.
  Понекогаш ме фаќа голема мрза.
  Премногу седам на интернет, понекогаш дуру стварно претерувам.
   
  На Bezopasna2002, BoyL, ceca-1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.010
  Sto e na forumov bitno komsiite sto ke kazat ..??
  Ziveeme vo opstestvo kade se pocituvaat nekoi normi i nepisani pravila,koi ako ne se pocituvaat sredinata te isfrla i te obelezuva..
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Na mojov - apsolutno nishto. Okolinata ne chini.
   
  На Gerbera, Arwen15 и galapce им се допаѓа ова.
 16. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  13.388
  Јас би рекла дека сум многу голема мрза. Можам цел ден да се излежавам, не ми смета ни нередот од алишта, ни на земја ташните што сум ги фрлала, ниту пат 300 глупости и ситници на бирото што ми стојат. Ретко ми доаѓа инспирација да зачистам нешто.
  Некогаш многу сум „дрска“, кажувам некои работи што може требало да ги преќутам. Мислам дека е лошо зошто можеби некогаш некој ќе го навредам сакајќи да ја кажам вистината и тоа што ми е на памет и мислејќи дека истото би го направиле и за мене.
  И најглупото од сите - кога ќе ме удри некој или закача со боцкање скокотање од не знам која причина веројатно да се „заебава“ кога сум нервозна не можам да се контролирам и мавам без осет. Имам многу тешка рака и после ми е жал ама.. рефлексно е.
   
  На Bezopasna2002 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.010
  Допаѓања:
  43.242
  Пол:
  Женски
  Инаетлива сум,избувлива,а често во лутина знам да кажам и некои работи што не треба да бидат кажани,па после се каам и трескам од земја зошто сум ги кажала.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.438
  Пол:
  Женски
  Јас не реков дека на форумот е битно туку зборував за реалниот живот.
  Незнам на што се должи таквиот вокабулар од твоја страна отфрла, обезглавува .. но ок тоа е твое право. Не би ја сведувала дискусијата на лична конверзација и полемика но баш ме интересира дали ти секогаш си се придржувала до дадените норми пишани и непишани кои ги наметнало општеството? Ако одговорот е не, дали се чувствуваш отфрлена од општеството и дали мислиш дека некој има право да те осудува и да ти суди затоа што си се однесувала спроривно на тоа што општеството го налага?
   
 19. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Isto samo mrzeliva ne i ne se lutam mn ama ko se lutam ne popustam prva isto ko tebe rak isto sum :D :P
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.589
  Допаѓања:
  321.010
  Ovde se raboti za samokritija i neznam zosto postojano naglasvas deka nekoj nesaka da priznae nemoral
  Toa ne e tema ovde
   
  На Glasna и butterfly* им се допаѓа ова.