1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу би ви недостигало во вашиот град?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од rak1, 13 март 2014.

 1. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Доколку се иселите или кога сте подолго време надвор од вашето место на живеење што најмногу би ви недостигало? Не мислам на кои личности, туку општо. На пример кои објекти, продавници, места за рекреација, нечии разговори, храна и сл. Нешто што сте се навикнале на него, и не би ви било исто без тоа.

  Ако има слична тема, слободно канта..
   
 2. chips.for.free

  chips.for.free Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  37
  Од моето родно место најмногу ми недостига тишината. Таа мирната атмосфера. Секој со секој си се знаеше, си беше пријател, и во 3-4 часот наутро да се вратиш дома, знаеш ништо нема да ти се случи.
  А тука во Скопје по цело време само кало брмчат! Преку бел ден ми е страв од тоа какви се луѓе има, манијаци да не речам. А да не спомнувам и дека комшиите од зграда уште не си ги знам! :D
   
 3. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Ако некогаш се иселам мада многу тешко тоа ке се оствари од мојот град Скопје ама баш ништо нема да ми недостасува,од личности роднините и моите пријатели највеќе ке ми недостасуваат.
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Не очекувам дека еден ден ќе го напуштам моето родно место.Ако тоа се случи, ќе ми недостасуваат моите пријатели и бавното темпо на живот.
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Кино, како што знам имало еднаш во далечните години сега нема а многу фали :!:
   
 6. rak1

  rak1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  45
  Пошто сум од мало место, моментално сум во Скопје на факултет, ми недостига тишината и чистиот воздух, исто така ипрекрасната пастрмка на рибникот близу нашиот град која си ја јадев скоро секој ден.. Овие работи ми ептееен многу недостигаат и едвај чекам да си отидам само заради нив..
   
 7. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Ако некогаш се отселам од мојот град највеќе ќе ми недостига Кумановскиот диалект.. :)
   
  На jovanovska94 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.445
  Допаѓања:
  32.464
  Пол:
  Женски
  Широк Сокак,битолскиот дијалект,паркот...;)
   
 9. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  437
  Дијалектот!
  :rofl:
  (Кумановците знаат зошто 8) )
   
  На crazylady и jovanovska94 им се допаѓа ова.
 10. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.136
  Допаѓања:
  46.607
  Пол:
  Женски
  Се ми недостига од моето Скопје, се ;( Ми недостига она бесцелно шетање по долгите скопски улици каде што никој не ме знае ни познава, ми недостига секое ќоше кое ме подсетува на моето детство.
  Сега во деновиве пред свадбава сум повторно тука и гледам колку ми фали градов, а и кога не бев тука секој втор ден доаѓав :( едноставно не можам , за мене не е само една урбана џунгла туку многу повеќе. И тешко да се навикнам на животот во помал град :sweat:
   
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Би ми недпстасувале местата на кои сме седеле, сме се смееле, глупирале со другарките :D Иии дијалектот исто :D
   
 12. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  Па бидејќи не стануваа збор за личност,што значи освен блиските искрено,ама баш ништо.Толку сакам да се иселам од градов што воопшто не би се осеќала носталгично.
   
 13. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Се баш се !
  Си го обожавам градот би ми недостигала секоја уличка и секое ќошенце.
   
 14. Beachgirl

  Beachgirl Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  21
  Пријателите и шетањето по чаршија
   
 15. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  еве јас од преголема желба да живеам на друго место..ништо не би ми недостасувало освен блиските и пријателите :)
   
 16. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.286
  Пол:
  Женски
  Повеќе зеленило :D
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.914
  Допаѓања:
  75.431
  Пол:
  Женски
  Мојата куќа во која сум растела и луѓето кои биле покрај мене. Друго ништо.
   
 18. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Чист воздух :)
   
 19. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  723
  Пол:
  Женски
  Шмизлите и Аце на плоштад...не! :!: Незнам, најверојатно седење во некој парк во Аеродром на пример...
   
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Неколку години додека не бев тука ми фалеше бурек.:rofl: Ама многу ми фалеше...толку што, успеав(ме) да најдеме локација каде бар малкуцка ми/ни имаше вкус на бурекот тука.:D Финатата е што, дур бев претходно тука,целиот свој живот пред, а и сега, демек пост моето враќање..не јадев и не јадам бурек.:rofl:
   
  Последна измена: 5 мај 2016