Што најмногу ве пали кај мажите ?

Дискусија во 'Секс' започната од Viktorijaaa5, 28 октомври 2013.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.237
  Пол:
  Женски
  Доволно оф топик заминавте. Едноставно прашање е не мора да филозофирате. Еве ќе појаснам кога ќе го видите некој шо ве пали на прв поглед се мисли или на некој гест на партнерот. А не дали е глуп или НЕхумористичен.
  Сите сакаме хумористични, интелегентни и згодни и шармантни. На сите ни е битно то. Барем за долга врска а за најт стенд како шо спомна joy1 не сум искусна, па да зборувам :).
  Нејсе, глупо е да кажиш дека то шо те пали е хумор и интелегенција. ;)
   
  На Lolo5, Dadusicka, Hristov и 2 други им се допаѓа ова.
 2. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.158
  Пол:
  Женски
  Не заминавме оф. На едноставно прашање, дадовме едноставен одговор, не знам кое е филозофирањето.
  И не, не е глупо да кажеш свое мислење.
  Глупо е да омаловажуваш туѓи мислења, само поради тоа што не се поистоветуваат со твоето.
   
  На Lolo5, piglet1, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Blue000

  Blue000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Што? Зошто? Некои едноставно не паѓаат на изглед и тоа е тоа ...реално мене дефинитивно не може некој да ме напали со физички изглед само може да ми се допадне за да ме напали ми треба друго и да, ми треба некој муабет со него па да ме привлече со тоа па после да почнам да размислувам за него на тој начин
   
  На Lolo5, Ladybbc, crazylady и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.938
  Допаѓања:
  159.309
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Постои и утврден поим и дефиниција, сапиосексуалност. Така што, не – воопшто не е глупо да пишеш и дека те привлекува, и дека те пали интелигенција и паметен хумор :wasntme:
  (...не сум офтопик, и јас се пронаоѓам во дефиницијата 8-| :angel: :hai: )
   
  На Lolo5, КикиМаус, piglet1 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Melisa96

  Melisa96 Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Види, ама ВООПШТО не е глупаво да кажеш дека те пали интелигенцијата. Trust me :nod:. Да не ја цитирам Магс, доволно ви објасни се.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Blue000

  Blue000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2017
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  Па те цитирав.. пиша дека е глупо, само кажав дека не се согласувам со тебе тоа е тоа
   
 7. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Милозвучниот глас и заоблено стомаче.
   
  На Aveline и Dust им се допаѓа ова.
 8. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.161
  Допаѓања:
  124.291
  Пол:
  Женски
  Ништо:|
  Како тргнало и на канта бензин и запалка ќе станам имуна а не па на обично палење(facepalm)

  Да не сум почнала да се преориентирам кон жени?:x:D
   
  На Desi1991k, Lolo5, Prijatelot и 8 други им се допаѓа ова.
 9. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  507
  Пол:
  Женски
  Изразена вилица (не знам како другше да ви објаснам:lol:) и газе :lol::lol:
   
  На valton, darkmoon186, marija1907 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Jane.Birkin

  Jane.Birkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2017
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Харизма, смисла за хумор и добар алат :wasntme: Исто така и облекувањето многу го забележувам и како мириса :inlove:
   
  На Lolo5, ADOKI, Kohlensäure и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Desi1991k

  Desi1991k Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2016
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  386
  Пол:
  Женски
  Парфемот
   
  На me again, Lunadeeztac, Herrera и 4 други им се допаѓа ова.
 12. viola28

  viola28 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  30
  искусен да е да си е знае работата тоа е најважно за да те запали

  а и многу ме пали да е среден и убаво да мириса:D
   
  Последна измена од модератор: 21 јануари 2018
  На Dragonfly***, Дискретниот, valton и 7 други им се допаѓа ова.
 13. Kolekcionerka

  Kolekcionerka Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Широки рамена ама пак и не многу таман како за на кошула , темна црна брада , убо газе ,остар поглед, меки раце висок од 1,70 до 1,80 и кога ке отвори уста за да каже нешто да биде паметно смирено и ке му нема спас на дечкото :D:inlove::$:P
   
  На viola28, Lolo5, ADOKI и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Wildlover

  Wildlover Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2017
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Nasmevka usni pogled
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  незнам зашто ама на дечко ми вените на рацете + [​IMG] и газот (обожавам да го шлапам (mooning)) :lol:
   
  На Lolo5, ADOKI и marija1907 им се допаѓа ова.
 16. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Да биде агресивен
   
  На Lolo5, Роберт 7, BoyL и 3 други им се допаѓа ова.
 17. lovestonedd

  lovestonedd Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  За мене се е во очите. Сакам погледи од друг крај на просторијата,кои се продираат низ масата и ме гледаат мене. Поглед кој соблекува.Сакам искра и жар во нив да видам. Каков сака нека е типот,ако го нема тоа нешто,џаба се трудиш друже . :)
   
  На Roli, Dadusicka, КикиМаус и 2 други им се допаѓа ова.
 18. AliciaSilver

  AliciaSilver Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2017
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  некои груби црти на лицето,темниот тен,широки рамења....
   
  На Dadusicka, didisi, marija1907 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. saren_petel

  saren_petel Активен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Машки
  Ako ne e sreden podobro ne pocnuvaj.
  I mene me palat sredeni zeni da mirisaat ubavo i toa najmnogu.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ТинчеДинче

  ТинчеДинче Нов член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Да е среден доле, и алатот да му биде со вени мммм
   
  На valton, Tetrapak, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.