1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  мислам дека секоја девојка сака да зборува за тоа што најмногу кај привлекува кај спротивниот пол...што е тоа што веднаш ни паѓа во очи...common everyone! :)
   
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Prvo sekogas gi zabelezuvam negovite oci i nasmevka (zabite), a potoa vednas mu go 'proveruvam' zadnikot. Sakam maz so ubava nasmevka oci i taka ookruglest zadnik :D Ama neli sekogas karakterot e najbiten pa maz moze da me osvoi samo so dobro odnesuvanje i dokolku postoi megusebno razbiranje, ako ima smisla za humor i taka pozelno e da ima nekoja cel vo zivotot. :D :D tuu ama iznakazav se ;) :D
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  131.322
  На прв поглед дефинитивно очите и насмевката - значи мора да има сини очи и да биде насмеан :D
   
  На Ecii, Barbie-lovee, Marissa24 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  кај мажите секако прво што паѓа во очи се очите насмевката мускулите задникот мммм ама чабе му е лепота ако нема памет однесувањето е важно
  некои машки се вистнски лепотани а се понасат како сељаци :worried:hock: :worried:hock:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Очите и погледот дефинитивно,бидејќи од очите може многу да се прочита :) добриот задник е исто многу битен хахаха :P
   
 6. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  A EVE IMA SINI OCI AMA E NAMURTEN? IDE LI U PREDVID :D :D :lol:
   
 7. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  е сега и вие па..се сакате..совршенство не постои...ама се сложувам со сите мислења..само се прашувам дали и машките гледаат така на нас...дали и на нив им е само битна нашата насмевка или очите... :roll: :)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Прво погледот. Значи бојата на очи не ми е битна, туку начинот на кој ме гледа. Потоа насмевката: не забите, туку начинот на кој се насмевнува. И најбитно, да знае на муабет да ме привлече. Значи неќам цепење романтики и такви ми ти ствари. Сакам здрав машки муабет :D
  Па кај е Марли нека каже :D
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.784
  Допаѓања:
  131.322
  Ако е намуртен нема шанси :lol:
   
 10. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Мислам имам проблем со тоа , не дека не ме привлекуваат убави мажи,
  туку тоа ми е ептен споредна работа.
  Секогаш паѓам на супериорност, харизма и интелегенција :D
  Ако нема нешто од овие наведениве и да најубав џабе,
  ко ќе отвори уста и не знае што да каже, мене ќе ми изгледа го грд.
   
  На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
 11. myself

  myself Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пгледот ми е на прво место,нели очите се поратата на душата! А на второ место рацете,незнам зошто ама погледот после очите ми оде во неговите раце :?: ...Сепак после оваа обиколка околу личноса пресудни се харизмата,неговата енергија,карактерот!
   
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.558
  Чудно,не сакам убави мажи,туку шармантни.Ниеден дечко до сега не ми бил исклучително убав,добро освен овој што го имам,зошто има мачорски,зелен,заводлив поглед! :lol:
  Навистина,шармот ми е важен,но ако нешто забележувам од физички аспект,тоа се очите,не бојата,туку погледот баш,ги сакам оние романтичните.Сакам и мажи со убави дланки.
  Карактерот,интелигенцијата,амбизиозноста ме соборуваат во целост,ама добро тие се веќе на втор поглед! :D
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  teloto.... :lol: ...nesmee da bide debel vo nikoj slucaj :lol: ...sekogas sum sakala i sum imala sportisti...znaci..stomacni, grbni :lol: ...muskulcinja... :lol: ....i zapcinjata...obozuvam ubavi zapcinja :lol: ...IZADOLZITELNO DA E NEPUSAC :lol: :lol: :lol:
   
 14. mimeE

  mimeE Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  pa prvo 6o ke mi padne vo oci e izgledot normalno :P ako e malku poveke od polnicok NO waY :D ... megutoa najbiten mi e karakterot zna4i .. 6o ke mi e nekoj lepotan a 2 zbora nz da povrzi :lol: :lol: ubavinata e prolazna bre :?
   
 15. Fairybell

  Fairybell Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  37
  Ќе се лажеме ако речеме дека не е бажен физичкиот изглед,тој е пресуден ако не се познавате од претходно.За мене од физички изглед најпривлечни ми се усните и задникот,кога ке видам онака убави усни и малку полнички некоја струја поминува низ мене :lol: Ама после тоа мора да се покаже како паметен инаку џабе и усни и газе :lol: И да не е тумрук и инает,и да е романтичен и секако да ми посветува внимание.Е па толку
   
 16. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  od fizicki aspekt,da ima skladni crti na liceto,da e visok,mazestven :D a inaku presudni se sekako karakterot,intelegencijata,razbiranjeto i sl.
   
 17. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Шармантноста дефинитивно, на такви паѓам. Многу ми е важно како ќе се постави во окололина, неговото држење, неговото однесување, потоа очите и телото. Сакам интелегентни, храбри машки со авантуристички дух.
   
 18. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Минатиот викенд го видов "совршениот" што ме привлекува мене :D
  Мнооооооооооогу висок, црн, со кафени очи, згоден-згоден-згоден не можам да опишам ;)
  Вечерта не стапивме во никаква комуникација (освен мнооогу разменети погледи) ама... Ако некого бараш би го нашол каде на друго место ако не на Facebook!! :lol: Сега сме си friends и еднаш се читнавме и верувале или не, одма му беше јасно која сум. :D Не сум била само ја таа што се загледала! Очигледно и он ме запамтил зошто сам праша, случајно да не сум била минатиот викенд на таа и таа журка?! :D
  Хехе а може и ќе бидне нешто!! :lol:
   
 19. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  се надевам дека ќе биде! со среќа со згодниот! :D
   
 20. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  barbiegirl,mene tuka mi mirisa na romansaaa! :D stom i on te zapomnil i prv te prasal dali si bila tamu i tamu,jeeeeeeeeee :D ti stiskam palci!obozavam vakvi raboti :D