1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Ведар, искрен дух, уметничка душа.... Кога е детинест, а сепак сериозен... 8)
    Интелект, спакувано во складно тело (не мора да е Аполон), смисла за хумор и музикалност! ;)

    Тапа се мажи што немаат чувство за музика, забава и смеа. :mrgreen:
     
  2. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    хахаха како се вика, од твоја уста во Божји уши!!!! :D :D
     
  3. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Најмногу сакам убави заби и да биде така строен,висок ама не многу и со сироки раменици,не сакам кога машкото има такви спуштени раменици,и не сакам набилдани само така да му се отцртани мускулите.Тоа е за физичкиот изглед,ама ако не ме освои со муабет се друго паѓа во вода
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Начинот на кој заведува!!!Убавината е во првиот впечаток :!:
     
  5. suGarBaby

    suGarBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    112
    Хмм.. паа кај мажите :D
    значи прво шо ме привлекува се Забите и Очите :oops:
    Потоа телото && Карактерот исто така !! :)
     
  6. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Да,да! Ништо од него ако нема чувство за ритам и добри комуникациски способности... :Down:
     
  7. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Visok,temen(crn,smedj),Krupen(za mene ne e maz ispod 90 kg),vaterpolo gradi (znaci sifonjer)...
    Sarmanten,sramezliv,sladok,duhovit i pozitiven....
    Domacin,intelegenten,dobar tatko....
    Se ova si imam osven prviot red :lol: maz mi e slab iako e visok,smedj i ima dobro MANEKENSKO telo!
     
  8. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Бејбикети ако најдеш ваков давај го наваму ке ми послуже и тоа ногу :lol: :lol:
     
  9. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    596
    Допаѓања:
    2.024
    Пол:
    Женски
    Најпрво што заприметувам кај машките се рамениците, обожавам мажи со широки раменици, и не сакам баш слабички, сакам кога ке ме гушне да се чуствувам сигурно, мажествен, не ги сакам оние натинтрани што повеке личат на девојки... ма сакам вистински маж :D Во комбинација со шарм, харизма, култура и интелегенција... ПРЕКРАСНО...... ммммммммммм

    Сите викаме дека најважен ни е карактерот и ништо друго...
    А дали би ве привлекол маж што е прмногу добар, интелегентен, културен, а сепак физички воопшто не привлечен, да не речам грд :D ?
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Auuuuuuuu VIDI JA TI NEA...
    Citaj ubavo...se ova gore navedeno e maz mi osven delot so 90 kg i vaterpolo gradi....
    I so sakas maz mi da ti go pustam??????????????Auuuuu toa ne biva!!!!! :lol: :lol:
    Ne za drugo tuku ne nudis nisto za vozvrat! :lol: :lol:
     
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    црн - висок - згоден - неопходен :lol: во одкос на изгледот, ама сега има исклучоци од правилово....аааа да и сакам таква детска фацичка да има мило лице....несакам билдери,келјави глави,тетоважи :mrgreen:
    и за карактер дефинитивно да знае да направи муабет и да ме насмее......и да може да ме свати и издржи затоа што си признавам тежок карактер си имам хахахахаххаха :D
    ииииииииии сакам да знае да игра убаво и да се забавува :up:
    ете што убаво си го опишав...ако се пронајде некој во описов нека ми се јави хахахахахаххахах
     
  12. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    a jas pak za razlika od tebe koleske,odma gi zabelezuvam tie razbacani so kelavi glavi :D pogledot sam mi se lepi za niv :D ama voobicaeno ne sum zapocnuvala vrski so takvi deka mnogu cesto se napadni ili plitki :roll:
     
  13. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Леле,bejbyketi...Ист маж ми овој од описов. :lol: Висок,темен со широко торзо...Ама вака како тргнал да јаде и да се поправа ми е страв да не стане двокрилен(шифоњер) :lol: :lol: :lol:
     
  14. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Ako e ist vakov maz ti...ni pod razno nemoj da em vikas na gosti :lol: :lol: :lol:
    Se zezam!
    Nemoj da mu branis na deckoto da jade kolku sto mu se jade....Na maskite im stoi da se krupni!
     
  15. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Cекако дека си добредојдена кај мене babykety...Ама маж ми кога не е дома... :lol: :lol: :lol:
    Инаку незнам кафето како ќе го испијам!? :lol: :lol: :lol: На штрек цело време.. :worried:hock: :o :worried:hock:

    Да се вратам сега на темава...Најмногу од се ме привлекува топла насмевка,нежно срце и цврста рака...Знаете што сакам да кажам...Да не должам и да не ширам многуууу... ;)
     
  16. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Долга коса кај машко и неодолив шарм ми се прав афродизијак, а плус и ако знае да ми отсвири нешто-тогаш ќе биде ептен интересно :twisted: :lol:
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ми помогна да се изразам на темава. :up: :D
    И нејќам плавуши :)
     
  18. akaterina

    akaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    interesno prasanje..u globala kaj mazite sekogas me privlekuvaat negovite oci i nasmevkata...t.e. zabite...sakam maz so ubavi zabi. Toa e ona sto sakam da go poseduva mojot covek..megutoa se slucuvaat cudni rabota i te privlekuva nesto sosema drugo...na pr.musklulest zgoden tip,sportist koj nikogas en se smee,a e tolku mil i drag koga pravi muabet...:))позз
     
  19. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас црни не сакам , не дека мора да биде плав ама да не е црно ко ноќ, многу сакам високи ама никако слаби, јас сакам кога е над мене да го осетам :D а кога ке ме гушне да се изгубам во него :D :D :D
     
  20. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Па јас ти го барам со се делот од 90 кила :lol: :lol: не сакам слаби мази. Не се секирај :lol: