Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  30.021
  Ведар, искрен дух, уметничка душа.... Кога е детинест, а сепак сериозен... 8)
  Интелект, спакувано во складно тело (не мора да е Аполон), смисла за хумор и музикалност! ;)

  Тапа се мажи што немаат чувство за музика, забава и смеа. :mrgreen:
   
 2. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  48
  хахаха како се вика, од твоја уста во Божји уши!!!! :D :D
   
 3. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Најмногу сакам убави заби и да биде така строен,висок ама не многу и со сироки раменици,не сакам кога машкото има такви спуштени раменици,и не сакам набилдани само така да му се отцртани мускулите.Тоа е за физичкиот изглед,ама ако не ме освои со муабет се друго паѓа во вода
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  Начинот на кој заведува!!!Убавината е во првиот впечаток :!:
   
 5. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Хмм.. паа кај мажите :D
  значи прво шо ме привлекува се Забите и Очите :oops:
  Потоа телото && Карактерот исто така !! :)
   
 6. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Да,да! Ништо од него ако нема чувство за ритам и добри комуникациски способности... :Down:
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Visok,temen(crn,smedj),Krupen(za mene ne e maz ispod 90 kg),vaterpolo gradi (znaci sifonjer)...
  Sarmanten,sramezliv,sladok,duhovit i pozitiven....
  Domacin,intelegenten,dobar tatko....
  Se ova si imam osven prviot red :lol: maz mi e slab iako e visok,smedj i ima dobro MANEKENSKO telo!
   
 8. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Бејбикети ако најдеш ваков давај го наваму ке ми послуже и тоа ногу :lol: :lol:
   
 9. kalinaka

  kalinaka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  Најпрво што заприметувам кај машките се рамениците, обожавам мажи со широки раменици, и не сакам баш слабички, сакам кога ке ме гушне да се чуствувам сигурно, мажествен, не ги сакам оние натинтрани што повеке личат на девојки... ма сакам вистински маж :D Во комбинација со шарм, харизма, култура и интелегенција... ПРЕКРАСНО...... ммммммммммм

  Сите викаме дека најважен ни е карактерот и ништо друго...
  А дали би ве привлекол маж што е прмногу добар, интелегентен, културен, а сепак физички воопшто не привлечен, да не речам грд :D ?
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Auuuuuuuu VIDI JA TI NEA...
  Citaj ubavo...se ova gore navedeno e maz mi osven delot so 90 kg i vaterpolo gradi....
  I so sakas maz mi da ti go pustam??????????????Auuuuu toa ne biva!!!!! :lol: :lol:
  Ne za drugo tuku ne nudis nisto za vozvrat! :lol: :lol:
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.969
  црн - висок - згоден - неопходен :lol: во одкос на изгледот, ама сега има исклучоци од правилово....аааа да и сакам таква детска фацичка да има мило лице....несакам билдери,келјави глави,тетоважи :mrgreen:
  и за карактер дефинитивно да знае да направи муабет и да ме насмее......и да може да ме свати и издржи затоа што си признавам тежок карактер си имам хахахахаххаха :D
  ииииииииии сакам да знае да игра убаво и да се забавува :up:
  ете што убаво си го опишав...ако се пронајде некој во описов нека ми се јави хахахахахаххахах
   
 12. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  a jas pak za razlika od tebe koleske,odma gi zabelezuvam tie razbacani so kelavi glavi :D pogledot sam mi se lepi za niv :D ama voobicaeno ne sum zapocnuvala vrski so takvi deka mnogu cesto se napadni ili plitki :roll:
   
 13. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Леле,bejbyketi...Ист маж ми овој од описов. :lol: Висок,темен со широко торзо...Ама вака како тргнал да јаде и да се поправа ми е страв да не стане двокрилен(шифоњер) :lol: :lol: :lol:
   
 14. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  623
  Ako e ist vakov maz ti...ni pod razno nemoj da em vikas na gosti :lol: :lol: :lol:
  Se zezam!
  Nemoj da mu branis na deckoto da jade kolku sto mu se jade....Na maskite im stoi da se krupni!
   
 15. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  114
  Cекако дека си добредојдена кај мене babykety...Ама маж ми кога не е дома... :lol: :lol: :lol:
  Инаку незнам кафето како ќе го испијам!? :lol: :lol: :lol: На штрек цело време.. :worried:hock: :o :worried:hock:

  Да се вратам сега на темава...Најмногу од се ме привлекува топла насмевка,нежно срце и цврста рака...Знаете што сакам да кажам...Да не должам и да не ширам многуууу... ;)
   
 16. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  Долга коса кај машко и неодолив шарм ми се прав афродизијак, а плус и ако знае да ми отсвири нешто-тогаш ќе биде ептен интересно :twisted: :lol:
   
 17. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.481
  Ми помогна да се изразам на темава. :up: :D
  И нејќам плавуши :)
   
 18. akaterina

  akaterina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  interesno prasanje..u globala kaj mazite sekogas me privlekuvaat negovite oci i nasmevkata...t.e. zabite...sakam maz so ubavi zabi. Toa e ona sto sakam da go poseduva mojot covek..megutoa se slucuvaat cudni rabota i te privlekuva nesto sosema drugo...na pr.musklulest zgoden tip,sportist koj nikogas en se smee,a e tolku mil i drag koga pravi muabet...:))позз
   
 19. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.380
  Пол:
  Женски
  Јас црни не сакам , не дека мора да биде плав ама да не е црно ко ноќ, многу сакам високи ама никако слаби, јас сакам кога е над мене да го осетам :D а кога ке ме гушне да се изгубам во него :D :D :D
   
 20. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Па јас ти го барам со се делот од 90 кила :lol: :lol: не сакам слаби мази. Не се секирај :lol: