1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.212
    Допаѓања:
    5.613
    Пол:
    Женски
    Насмевката, шармот..
    :mm:
     
  2. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Насмевката и очите... :lol:
     
  3. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    очите ,Насмевката и 3дена брада (3tage bart)
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.988
    Пол:
    Женски
    Најпрво ставот шо го зазема, движења и гестикулации ако го посматрам (читај мањачам) од далеку :D
    Лепота ми паѓа во очи ама никад не ми била некој битен фактор.
    Пресудно ми е харизма и интелигенција, (тоа секогаш ги прави луѓето убави) откако веќе сме стигнале до муабет. 8)
     
  5. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Карактер, шарм, очи, насмевка, висина, дланки :lol: спонтаност, стил и то :D
     
  6. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    очите и забите се разбира и да знае да ме насмее
     
  7. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Прво јас глеам дали е плав или црн... црните имаат привилегија, после одиме на насмевката и очите (црни :* ) сакам и тенот да му е темен и по можност да има долга коса :inlove: И гласот е многу битен.....колку глупаво ти доаѓа кога ќе видиш некој мачо мен а женски пискав глас....цел филм се руши !
     
  8. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    Самодовербата и карактерот :)
     
  9. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    Стилот , карактерот ,очите( плави плави :inlove: ) , насмевката (бела бела :rofl: ), косата (плава плава :emo: )
     
  10. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Да го има оној длабок поглед оддалеку, а кога ќе го погледнеш од блиску да е нежен. Плав или не, и не е толку битно ама преферирам кафеави со црни очи. Да има широка вилица и брадича ( поубаво, амин!), да е широк во рамењата и да има тртлесто газенце :lol: Се разбира, да мириса убаво, да е чист, убаво облечен.
     
  11. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Држењето и одот!
    Ако видам таков спој неможам да не го заприметам, за мене е тоа многу секси.
    После следи висината, сакам маж прав, пропорционален и висок, а не кукуле...
    Наредно е фацата, т.е сакам таинствен поглед, убава уста со насмевка и брадичка рамномерна...
    За да помине мора да внимава доволно на себе (во рамките на нормала за едно машко), што подразбира задоволување на хигиенски потреби, убав парфем.
     
  12. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Значи многу сте фини и скромни,карактер,насмевка,убави очи итн,браво бе девојки,но незнам дали е баш така. :wasntme:
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Абе, аман више Витомир, досади и Богу и народу со ова твое мрчење. Претпоставувам по стоти пат низ форумов мислеше на тоа дека повеќето жени трчаат по пари. |( А од друга страна пак, толку често ги спомнуваш низ форумот што не знам колку тебе не те привлекуваат кај девојка. Убаво ти рече XMan еднаш, штом само на нив налетуваш, веројатно е до местото на искачање или пак до твоето однесување кон нив. Ако вака и на состанок им збориш за трчање по пари, ова, она, рачунај од една страна ко магнет ги лепиш тие на кои баш им е тоа намерата до тебе, а ги одбиваш другите кои ги интересираат други работи затоа што жена која цени карактер и личност кај машко, не обожава некој нон стоп да и' збори за пари. Мене ме одбиваат луѓе кои се опседнати со пари, небитно дали ги имале или немале, а не е исклучок да биде богат, но едноставен, т.е. да не се опседнува толку со тоа што го има и да има и други квалитети.
     
    На sadangel и XMaN им се допаѓа ова.
  14. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Реалноста е поинаква од тука на форумов како некои девојки се преставуваат,и лично имам слушна од други девојки дека не им е битна толку убавина на некој дечко,добро сега да не биде некој ропак,ете нека биде просек,туку побитно им е да има кола,пари,за да може да се шета по ресторани,одмори итн,и самите кажуваат секој има пенис,но секој нема пари.поздрав
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Знаеш како викаат „Човек не може да си го одбере семејството, но пријателите може.“ Како во последно време јас не сум слушнала такво нешто ни од машко, ни од женско. Крајно време е да го промениш кругот на пријатели. Тогаш можеби ќе поверуваш дека не сите трчаат по мажи со пари. Еве јас пример, ако сакам пари, ќе се помачам и ќе ги заработам. На печалба ќе одам ако треба. Најмалку ми е привлечно некој мрсулко, од вчера покондирена тиква да се удира во гради дека заради него така се облекувам/таму и таму излегувам и сл.

    Ама постојат многу мажи (тоа е факт) што ја користат изјавава „жените трчаат само по пари“ за да на некој начин, си ја оправдаат скржавоста пред девојката. Тогаш веќе не станува збор за материјализам, туку за невнимание. Пример, јас не би можела да бидам со некој кој ми се фали како си купува најскапи парфеми, гардероба и слично, а за едно кафе од 60 денари шо ме почастил, да ме збори низ Скопје. И тоа не значи дека сум материјалистка.
     
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Ке бидеме оф топик,но не реков јас дека сите се материјалиски,туку ги има многу низ градов,но ова е веќе друга тема,никогаш не сум дозволил да ме части девојка ми ниту пак да зборам за тоа,тоа ми е многу неиживеано,и се согласувам со тебе за доста работи,но факт е дека денес е такво времето све се гледа кон призма на матријалното,не само за дечко и девојка туку општо зборам,све е некаков интерес.поздрав и не се нервирај,нема повеќе да мрчам ова. ;)
     
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    па нормално на прв поглед оЧи,насмевка,коса,тело...
    али она најбитното е после првиот поглед...т..е.....неговото однесување,карактер,и сто всуснот е он... :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. theAristoCat

    theAristoCat Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    384
    Пол:
    Женски
    Држењето, висината и погледот. :angel:
     
  19. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.623
    Погледот, одот, држење , став, очи и понашање
     
  20. mnogu

    mnogu Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    4
    na prv pogled nasmevkata a potoa sekako karakterot najmnogu