Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  25.065
  И раскинавте оти не можела да сврши насред лето.:rofl:
   
  На kikkki, lovestoneddd, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Stargazer

  Stargazer Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Машки
  Тазе во врска. Почнавме да се упознаваме и опуштаме еден пред друг со своите мани. Седиме еден ден кај мене. Таа лежи на стомак, а јас одозгора ја масирам, ама едно време ме фати крчење на стомакот. Таа се врти кон мене и ми вика:

  Ебати дали ти тоа на мене ми се испрде на грбот!

  Кој фрик беше типката :D
   
  На kikkki, cresa-jagoda, Miss.A. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.312
  Пол:
  Женски
  Ставот, држењето на телото.
  Сакам кога машко може да емитира сексуална енергија преку одот, преку зборот. Ужасно многу ме привлекува кога знае да ти сврти два-три реда муабет и да држи ниво на конверзација.
  Ако збориме за физички изглед, онда брада на добра фаца ;), силни дланки, големи (Не ради тоа ако се дланките големи, ќе биде и она другото), висината исто, сразмерноста на телото, косата .
  Ма бре, мене све ме привлекуе кај машко(facepalm)
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.818
  Пол:
  Женски
  Интелигенција!
   
  На Pretty Woman, Notorious-B, kikkki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  849
  Пол:
  Женски
  Косата,очите,висината,добро оформено тело.ммм
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Emma2

  Emma2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  2.185
  Допаѓања:
  5.380
  Пол:
  Женски
  Пред се осет за саглам хумор...ама и надворешност секако, да не се лажеме битно е!
   
 7. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  8.323
  Пол:
  Женски
  Karakterot e najvazen !
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  15.890
  Малите работи и ситниците многу ми значат. Тоа ми го задржува вниманието и ме интригира. Сето зачинето со интелект и харизма.
  Физичкиот изглед воопшто не го коментирам (не дека не е важен, сите сме со различни вкусови, но тоа е секундарно и пролазно, јас се држам до перманентноста).
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.964
  Допаѓања:
  124.609
  Пол:
  Женски
  Висина, градба, осмех, раце (да нема помали дланки од мене ), и најбитно од се - харизма. :mm:
  На говор да е посилен од мене да знае да ми одговори на се.
  Еднаш да чујам - не знам, пиши пропало. Да не знаеш на 19, 20 ајде де. Ама 30+ ако не знаеш стој на страна од мене..
   
  На Notorious-B, gjoker4e, DAngel и 4 други им се допаѓа ова.
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Машки
  Купи си робот од Јапонија. Тие никогаш нема да ти одговорат со "не знам". А од маж, тоа секогаш и од секој ќе го слушнеш.

  Не знам какви ти се овие барања од нас...многу го преценуваш машкиот род. Не сме толку многу паметни колку што имаш замислено.
   
 11. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.964
  Допаѓања:
  124.609
  Пол:
  Женски
  Не ми треба робот, имам човек кој што не знам не му е секој втор збор кога се работи за битни прашања во животот.
  И јас не знам какви сте ВИЕ тоа мажи што го користите тој збор..
  Може за вас треба жена од Јапонија :)
   
  На cresa-jagoda, Dust, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.198
  Пол:
  Машки
  Такви сме. Не сме совршени ние другите. Можеби твојот е совршен.
  И ние од жените очекуваме многу работи, па не ги добиваме. Нема совршени според мене, ама ете, се нашол некој што бил.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.230
  Допаѓања:
  42.796
  Збориш со жени кои веќе нашле маж. Значи ваљда им ги исполнил критериумите. Сѐ си мислам дека вие не сте спремни да работите на себе и после жените ви се криви што многу пребирале и го преценувале машкиот род. :?:
   
  На Notorious-B, cresa-jagoda, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.964
  Допаѓања:
  124.609
  Пол:
  Женски
  Не знам што за гуша ме фати, секој има право да го бара тоа што го сака :)
   
  На cresa-jagoda, Alisa22 и DAngel им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.230
  Допаѓања:
  42.796
  На пример, да не чека на мама да му зготви. :lol:
   
  На cresa-jagoda, Alisa22 и LiliBoz им се допаѓа ова.
 16. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.524
  Допаѓања:
  18.207
  Пол:
  Женски
  Силни раце, цврст карактер, став, 35+.
   
  На Deni87, Dadusicka, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.