Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. maserkaTA

  maserkaTA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  4
  Очитеее...дефинитивнооо...и начинот на кој се поставува спрема девојче... ;)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.315
  ubava nasmevka, stav, drzenje, dvizenja....
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.436
  Допаѓања:
  71.817
  Пол:
  Женски
  Според мене најважен е карактерот , па второ ме привлекуваат очите , насмевката , да има мускули :D
   
 4. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Јас надворешно нормално најпрвин забележувам погледот.Некако според тоа можам веднаш да ја скенирам личноста и неговите намери или мисли.А потоа рацете.Обожавам машко со силни цврсти раце,никако големи заоблени мускули.Ах,го обожавам дечко ми совршен е :D :oops:
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Начинот на кој се однесува спрема мене,очите,насмевката,однесувањето,облеката,културата ...
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.171
  Пол:
  Женски
  Очите поготово ако се црни паѓам у транзиција :lol: со други зборови сакам црни машки, насмевка,карактер пред се,како се однесува према женското,во друштво,неговото однесување кон постарите лица,да знае да почитува,да биде културен,паметен.
   
 7. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  Oci, pogled, nasmevka,...
  Muskuli, dovolno, golemi muskulesti race..
  Dobar gz
  Gentlmenstvo - umereno, simpaticno...
  Kultura


  i da crn da e :))
   
 8. faca

  faca Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Кога имав 18 години многу ми беше важен изгледот на дечковците. Да има убава насмевка, убави очи, да биде убаво граден и сите тие пропратни работи. Тоа траеше некаде до 24 - та година кога сфатив дека многу од овие работи не се толку важни. Запознав многу дечковци, многу од нив беа убави, згодни , шармантни ама со никаква култура на однесување и никакви манири. Почнав да размислувам позрело и да барам нешто повеќе кај дечковците. Нормално дека за да ме привлече треба барем малку физички да ми се допадне, ама пред се треба да ми направи добар муабет и да ми го задржи вниманието барем половина час. Мене сега многу ми е важен карактерот на некој дечко, важно ми е и добро да се однесува кон мене, ама и кон сите други без разлика дали ги познава или не. Девојки, физичкиот изглед е минлив, ама карактерот и домашното воспитување си остануваат засекогаш.
   
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  141
  карактерот
  не викам дека изгледот не игра тука улога ама не ми е толку битен :)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.315
  мистериозност..и многу сакам кога гледам дека е друштвен,сакан меѓу луѓе,кога е зафатен,во смисла,не безделничи,туку исполнет му е денот.што се однесува до изглед поубаво да не набројувам,ќе забегам :D
   
 11. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.078
  Прво однесувањето и карактерот.Никако инаетчија !
  Па после надворешниот изглед бели убави заби,зелени или кафени очи (ама ако се кафени светли),тело-да не биде многу слабичок коска и кожа ама да нема ни пивски стомак (спортско тело ама не билдер ). :D
  И да биде амбициозен и никако арогантен ! :)
   
 12. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Дланките, забите убави бели под конец, насмевката, атлетско градено тело, коцки на стомак мммммммм :inlove:
  шармантност, комуникативност, смисла за хумор, вљубен дечко ;)
   
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.725
  Допаѓања:
  61.664
  Пол:
  Женски
  истото освен коцките на стомак :)
   
 14. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  хехе исто...и би додала начинот на која ги движи рацете незнам зошто,и ме привлекува црно(ама не ептен црно-туку онака кафена боичка како штотуку од солариум излезен) момче на тен и зелени очи(како дечко ми),ииииииииииии и секогаш го гледам дечкото какви патики или чевли нозе...незнам и јас да објаснам зошто ама ако видам некоа момче во безвеза патики :puke: БЕГАМ!!!!! :D
   
 15. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.315
  ист вкус ќе да имаме и за машки,а и за облека(заклучив по темите од мода и стил :D )
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  627
  да јас тоа го заклучив по темата “опиши се“како мене да ме опиша...сакав да те цитирам да ти кажам ама не бев тогаш расположена ианку и јас истото го имам забележеано одамна дека имаме неколку заеднички работи :lol:
   
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.504
  Погледот и начинот на кој ме гледа ми се на прво место.
  Убаво обликувани раце.

  Тенки усни не сакам генерално кај луѓето, си имам врзано во крпче дека се злобни. :devil:

  Ама дефинитивно умот и интелигенцијата ми се MUST! Ако е глупав , нека изгледа и како Бред Пит, за мене е џабе....
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Физички изглед, ама сепак најмногу да можиш да си напрајш муабет, како јас со :inlove: моето love до пред малку. :*
   
 19. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Да е повисок барем една глава од мене.Очите ме привлекуваат доста,ама не боја туку начинот на кој што гледа.Убава насмевка т.е. да ми изгледа искрена,а не некоја лицемерност да оддава.Зависи од моментот за тело какво ќе бендисам.Некогаш си сакам подебели машки,некогаш послаби.Претежно покрупни сакам да се стуткам во него и да се стопам :devil: И најмногу од се мразам ко ќе видам некој кошули опнал баткава на него светкави сатени со некој сељачки натписи-фуј,бљак,уффф.Ама за да остане во моја близина не смее да е глуп.Значи мразам батки кои не знаат две реченици да сврзат.И мразам намуртени.Насмеј се бре алооо,не ќе те колам јас :rofl:
   
 20. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.216
  Пред се за да ме привлече маж треба да е пријатен и културен и убаво да се облекува! мн ми се допаѓаат средени машки, секогаш избричени, исчешлани, облечени во нешто модерно и секси, да има вкус за облека! Штета што немам среќа и дечко ми да сака да се облекува како што сакам јас, ама што да правам се заљубив во него и ми останува само да се потрудам колку толку да го убедам! :lol: :lol: