1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

  1. maserkaTA

    maserkaTA Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    7
    Очитеее...дефинитивнооо...и начинот на кој се поставува спрема девојче... ;)
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ubava nasmevka, stav, drzenje, dvizenja....
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Според мене најважен е карактерот , па второ ме привлекуваат очите , насмевката , да има мускули :D
     
  4. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Јас надворешно нормално најпрвин забележувам погледот.Некако според тоа можам веднаш да ја скенирам личноста и неговите намери или мисли.А потоа рацете.Обожавам машко со силни цврсти раце,никако големи заоблени мускули.Ах,го обожавам дечко ми совршен е :D :oops:
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Начинот на кој се однесува спрема мене,очите,насмевката,однесувањето,облеката,културата ...
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Очите поготово ако се црни паѓам у транзиција :lol: со други зборови сакам црни машки, насмевка,карактер пред се,како се однесува према женското,во друштво,неговото однесување кон постарите лица,да знае да почитува,да биде културен,паметен.
     
  7. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Oci, pogled, nasmevka,...
    Muskuli, dovolno, golemi muskulesti race..
    Dobar gz
    Gentlmenstvo - umereno, simpaticno...
    Kultura


    i da crn da e :))
     
  8. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Кога имав 18 години многу ми беше важен изгледот на дечковците. Да има убава насмевка, убави очи, да биде убаво граден и сите тие пропратни работи. Тоа траеше некаде до 24 - та година кога сфатив дека многу од овие работи не се толку важни. Запознав многу дечковци, многу од нив беа убави, згодни , шармантни ама со никаква култура на однесување и никакви манири. Почнав да размислувам позрело и да барам нешто повеќе кај дечковците. Нормално дека за да ме привлече треба барем малку физички да ми се допадне, ама пред се треба да ми направи добар муабет и да ми го задржи вниманието барем половина час. Мене сега многу ми е важен карактерот на некој дечко, важно ми е и добро да се однесува кон мене, ама и кон сите други без разлика дали ги познава или не. Девојки, физичкиот изглед е минлив, ама карактерот и домашното воспитување си остануваат засекогаш.
     
  9. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    карактерот
    не викам дека изгледот не игра тука улога ама не ми е толку битен :)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    мистериозност..и многу сакам кога гледам дека е друштвен,сакан меѓу луѓе,кога е зафатен,во смисла,не безделничи,туку исполнет му е денот.што се однесува до изглед поубаво да не набројувам,ќе забегам :D
     
  11. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Прво однесувањето и карактерот.Никако инаетчија !
    Па после надворешниот изглед бели убави заби,зелени или кафени очи (ама ако се кафени светли),тело-да не биде многу слабичок коска и кожа ама да нема ни пивски стомак (спортско тело ама не билдер ). :D
    И да биде амбициозен и никако арогантен ! :)
     
  12. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Дланките, забите убави бели под конец, насмевката, атлетско градено тело, коцки на стомак мммммммм :inlove:
    шармантност, комуникативност, смисла за хумор, вљубен дечко ;)
     
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.423
    Пол:
    Женски
    истото освен коцките на стомак :)
     
  14. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    хехе исто...и би додала начинот на која ги движи рацете незнам зошто,и ме привлекува црно(ама не ептен црно-туку онака кафена боичка како штотуку од солариум излезен) момче на тен и зелени очи(како дечко ми),ииииииииииии и секогаш го гледам дечкото какви патики или чевли нозе...незнам и јас да објаснам зошто ама ако видам некоа момче во безвеза патики :puke: БЕГАМ!!!!! :D
     
  15. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ист вкус ќе да имаме и за машки,а и за облека(заклучив по темите од мода и стил :D )
     
  16. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    да јас тоа го заклучив по темата “опиши се“како мене да ме опиша...сакав да те цитирам да ти кажам ама не бев тогаш расположена ианку и јас истото го имам забележеано одамна дека имаме неколку заеднички работи :lol:
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Погледот и начинот на кој ме гледа ми се на прво место.
    Убаво обликувани раце.

    Тенки усни не сакам генерално кај луѓето, си имам врзано во крпче дека се злобни. :devil:

    Ама дефинитивно умот и интелигенцијата ми се MUST! Ако е глупав , нека изгледа и како Бред Пит, за мене е џабе....
     
    На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Физички изглед, ама сепак најмногу да можиш да си напрајш муабет, како јас со :inlove: моето love до пред малку. :*
     
  19. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Да е повисок барем една глава од мене.Очите ме привлекуваат доста,ама не боја туку начинот на кој што гледа.Убава насмевка т.е. да ми изгледа искрена,а не некоја лицемерност да оддава.Зависи од моментот за тело какво ќе бендисам.Некогаш си сакам подебели машки,некогаш послаби.Претежно покрупни сакам да се стуткам во него и да се стопам :devil: И најмногу од се мразам ко ќе видам некој кошули опнал баткава на него светкави сатени со некој сељачки натписи-фуј,бљак,уффф.Ама за да остане во моја близина не смее да е глуп.Значи мразам батки кои не знаат две реченици да сврзат.И мразам намуртени.Насмеј се бре алооо,не ќе те колам јас :rofl:
     
  20. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Пред се за да ме привлече маж треба да е пријатен и културен и убаво да се облекува! мн ми се допаѓаат средени машки, секогаш избричени, исчешлани, облечени во нешто модерно и секси, да има вкус за облека! Штета што немам среќа и дечко ми да сака да се облекува како што сакам јас, ама што да правам се заљубив во него и ми останува само да се потрудам колку толку да го убедам! :lol: :lol: