Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  22
  Дааа, да е повисок од мене бар глава, за на штикли тука негде да сме ! Инаку претставителен,среден, нејќам ситни слабички да се губи покрај мене :lol: Убава насмевка, тука се подразбираат бели убави забчиња, така дотеран и весел, насмеан! Кога го решивме надворешниот изглед, повеќе од себе треба да знае да напраи муабет,да не е ограничен во размилувањата ( значи најмногу мразам машки што единствени теми на муабет им се коли и фудбал :puke: ), да ме засмева ... :P
   
 2. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  прво мора да е постар од мене,значи помалите не ме привлекувале никогаш,незнам зошто едноставно не ми прават филм...потоа да биде повисок и покрупен од мене ,не сакам кога машкото е поситно од мене :) а што се однесува докарактер,да знае што сака,да не биде некој безделничар,не сакам „фраери„ послатки ми се посрамежливите и почувствителни машки и .......отприлика тоа :)
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Најмногу ме привлекува интелигенцијата па после другите ствари
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  3.899
  Пол:
  Женски
  Сакам да има убав карактер,да има убаво лице,убава насмевка и убави очи.Исто така многу сакам да е романтичен :)
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  И дечко ми е таков . Насмевка , не знам .. ја обожавам . Темен тен има по природа , зелени очи , црна коса . :)
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  и многу ми е убав ха ха ха.....си го сакам... :inlove:
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  културата, карактероот, забите, секогаш да мириса на екстра парфем :D :D харизматa, внимателенoста... и уште мнооогу работи што ги поседува дечко ми :$ ајде сега да не го опишувам :D
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски

  и јас не би можела да бидам со некој кој не е интелигентен, просто паѓам кога некое машко знае да направи квалитетен муабет.
  исто така, паѓам на топли кафеави очи. :lol:
   
 9. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Очиите & Насмевката на прво место

  а потоа косата ми остава впечатОк бидејки поише ми се допаѓаат плави , шишка на страна но не мора да значи дека ова го има у секој случај :D
   
 10. SashaFierce

  SashaFierce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Прво што ќе забележам е ставата на дечкото. Ако има високо витко тело исправено супер! :rock: Потоа очите :) и насмевката... Тоа е на прв поглед. Али тоа не ми прави мерак колку што ми прави неговото понашање и карактер, неговиот речник. Ако нема речник,култура,воспитање бај бај :devil:
   
 11. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  92
  За среќа најдов све што сум посакувала кај едно машко, па дури и повеќе од тоа. Се разбира, не е све совршено, ама добив многу повеќе од критериумите што си ги имав поставено. Уште да продолжам да се трудам (како до сега) да ја одржам таа убавина-тоа ќе биде вистинска среќа на неодредено време. :inlove:
   
 12. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Ликот ми е битен,телото ми е онака просечно битно.Ама веќе кога иде ред за муабет сакам да слушнам интелектуалец,изначитан човек,да има интересни изрази и смисла за хумор ,без тоа никаде.колку и да е убав ако го нема тоа,одма му давам двојче за дома :D
   
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  фатална насмевка , позитивност
  голем љубовник ..шармер .. :D ..да знае да освои женска
   
 14. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Ех..дефинитивно рацете :)
  просто паѓам на ѕеху hаnds :$
   
 15. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  769
  За надворешниот изглед би сакала да е повисок од мене, да не биде ептен слаб но да нема и +20кг. Боја на очи, коса не е важно иако накако црните ме привлекуваат повеќе. Да не се однесува како дете, да биде искрен, да има познавање од повеќе области (нема за исто да зборуваме цело време :rofl: ), малку романтичен и да не ми се прави мангуп...
   
 16. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.247
  Допаѓања:
  25.091
  Пол:
  Женски
  На прв поглед Sexy Body, длабок продорен поглед, црн тен и црна коса. Мммммммммммммм
   
 17. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  имав еден таков...згора на се фудбалер ...одамна беше ама верувајте ќе паметам засекогаш ... :lol: ;)
   
 18. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  1.149
  Прекрасна заводлива насмевка и сини очиња...аааххххх :inlove:
   
 19. medicinarce18

  medicinarce18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  pa koga kje vidam nekoj neli ocite i nasmevkata me privlekuvaat da go poglednam =] ako e sladok odma ocite mi pagaat na negovite dlanki :D znam cudno ali ako ima ubavi dlanki.... :$ ali posle za neso potoa e vazen i karakterot se razbira.
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.667
  Допаѓања:
  45.933
  И јас исто ги гледам дланките. Не знам зошто :?: Ама ете слаба точка ми се :)