Што најмногу ве привлекува кај мажите?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mysterious, 26 јануари 2010.

 1. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Порано ме привлекуваа згодни машки, а денес ме привлекуваат средени машки :D Под средени мислам да имаат држење и да изгледаат како да се културни. Значи пред се дали ќе ме привлече или не некое машко најмногу зависи од неговото држење. 8)
   
 2. sunshine93

  sunshine93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  37
  Кога се гледа надворешноста побитно ми е лицето а за телото не приметуввам многу. Најмногу секогаш ме привлекуваат очите.. некако се приметува човекот по нив и најмногу можам да го одредам кога го гледам во нив..За внатрешноста сакам кога знае да направи муабет а некој тумрук да не кажам, и да знае да се однесува нежно и пристојно со девојка :) и да има смисла за хумор 8)
   
 3. ubavko

  ubavko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  prvoto nesto sto me privlekuva e definitivni nadvoresniot izgled :tmi: no ponatamu e bitno i kolku e pameten tipot inaku sto ke ti e ako e nekoj lepotan a so e prazna glava ;)
   
 4. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.412
  Допаѓања:
  2.098
  Значи најпрво најпрво гледам дали е згоден ( значи подразбирам висок со добро држење и да има некое мускулче :lol: )
  Другарките ми велат сакаш само некои со фудбалерско тело :D ама што да правам на прво место ми е телото :!: ..... после значи лицето и приметувам очи (по можност сини или зелени) и насмевка и сакам дебели обравчиња :$
  А после пак нормално доаѓа карактерот и ми треба некој што ќе ме насмее и нормално да можам да правам муабет со него за се и свашта, значи да биде интелигентен и паметен ... глупави типци одма ми се одбивни :D :D
  За прв поглед или вака од прв муабет со дечкото тоа би било тоа :)
   
 5. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Прво на прв поглед гледам тело! Потоа кога ќе го запознаам најмногу ми е важен карактерот и неговото однесување. Ама дефинитивно најмногу ме привлекуваат карактерот и телото (посебно ако има стомачни, иако јас практикувам повеќе слаби машки :lol: ).
   
 6. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  уф уф, исто :D :D
   
 7. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Прво го забележувам ликот, сакам машки со мила и нежна фаца. Е на таа фаца прво ги гледам очите-сакам да се црни, потоа устата-сакам да е полна и насмевката која треба да ме шармира. :) Во телото :!: обавезно слаб и со рамен стомак. Карактерно да биде интелегентен и со смисла за хумор :angel:
   
 8. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Очите насмевката телото начинот на облекување карактерот ..
   
 9. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Најмногу ме привлекува длабокиот и продорен поглед со кој веднаш те разоружува и остава без здив. А прво, мажите ги забележувам како фигура - држење (исправен), тело( сакам машки со стомачни и со убаво оформени мускули на телото, не некои набилдани нити пак слаби), лице, па после преоѓам на детали :)
   
 10. Cresni44ka

  Cresni44ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Ustata,zabite,nacinot na oblekuvanje....i nesakam da bide nekoj ''kostur'' sakam podebelki maski.....a pred se karakterot
   
 11. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Секако и карактерот, заборавив да напишам :$
   
 12. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Уста да има јазик да нема ... а да не е нем :lol: Абе да ме слуша...Ај девојки да е згоден да има кого да поведеш по тебе, да е карактерен ,пажлив интелегентен, чуствителен, џентламен, и да знае да ја цени жената Ај јас тоа барав , може и нешто повеќе ...пред многу години :lol: Избирлива нели ;) Е колку нудам толку барам : ;)
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.186
  Допаѓања:
  24.647
  Пол:
  Женски
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Кога го прочитав постот на озбилна жена, ми текна на песнава ( молитва ), па да ја споделам со вас. Многу ‘‘малку’’ бараме од маживе наши :lol:

  Single Woman's Prayer

  Now I lay me down to sleep,
  I pray for a man who's not a creep.

  One who's handsome, smart and strong,
  Who's not afraid to admit when he is wrong.

  One who thinks before he speaks.
  When he promises to call, he doesn't wait six weeks.

  I pray that he is gainfully employed,
  And when I spend his cash, won't be annoyed.

  Pulls out my chair and opens my door,
  Massages my back and begs to do more.

  Oh send me a man who will make love to my mind.
  Know what to say when I ask "How fat is my behind?"

  One who'll make love till my body's a twitchin',
  In the hall, the tub, the garden and kitchen!

  I pray that this man will love me to no end,
  And never compare me to my best friend.

  Thank you in advance and now I'll just wait,
  For I know you will send him before it's too late.

  Amen
   
  На dan1 и julie77 им се допаѓа ова.
 14. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  563
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Неможам да кажам дека не ми е битен физички изглед. Битен ми е но не е и пресуден. Секој човек се менува...ех па не бев јас одсекога толку слаба, згодна(ај да не се фалам). Мене ме привлекув анеговиот карактер, пред се во друштво и како тој се поставува спрема мене. Несакам да ми противречи за нешто што јас го знам (кога станува збор лично за мене). Прост пример коа со иронија ке каже од што сум уморна. Е тука сечам во старт. Се научив да ми сметаат такви прашања и алергична сум на нив. Коа ке кажам дека сум уморна, сакам на тоа да остане бе змногу филозофии
   
 15. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  299
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Најпрво карактерот,потоа телото.Сакам слаби машки со мускулчиња,да немаат стомак.Неќам шишани ептен кратко,сакам со долга плава косичка итн итн итн
   
  На Marissa24 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LaLy

  LaLy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  39
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Насмевката :) Очи сини по можност.Паѓам исто на бебешки фаци и некои слабуњави,високи :lol:
  Харизмата ми е многу важна,смисол за хумор.Слабост:Плавуши.
   
  На Marissa24 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.412
  Допаѓања:
  2.098
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Богами за ова едно големо АМИН ! :D :D
  Ваков тешко да се најде :D :lol:
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Ако збориме само за физичкиот изглед секако паѓам на поглед, насмевка, убави раце - тука пред се мислам на дланките и да му се средени ноктите, г’з и стомаче :)
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.745
  Допаѓања:
  72.363
  Пол:
  Женски
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  поглед, насмевка и шарм :inlove:
   
 20. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Што најмногу ве привлекува кај мажите??

  Јас се заљубив по интернет така да незнам колку сум репер за темава :lol: ама сега од ко сме заедно и во живо, го обожавам неговиот поглед, искрен ко на мало дете :)