1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу ви боде очи кај некои членки/ови во одредени теми?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Daleron, 3 ноември 2014.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.479
    Ми пречат очигледно се уште постоечките интриги и завист.
    Пресмешно е и може да се изведе клиничка слика за овие особи. Особено затоа што мислат дека некој придава значење на форумот и изградување на ликот тука, не баре е РПГ видео игра и како демек може да се измислиш самиот себе си.
    Форумот е реален, луѓето на него се исто така, нереален е престижот кој што си го замислувате, а бога ми и вниманието. Ако по дома не ве сакаат, џабе ќе ви е тука.

    Свашта значи... и убаво би било некои феминки да им се симнат од курац на некои други феминки. Убаво почнав селективно да читам, ама ај ме фати ентузијазам демек ново, па нешто се сменило, оно успеавте веќе да искашкате.
     
    На Gordana10, crimson, senza.parole и 4 други им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Абе секакви не` има. И на секого никад нема да се допаднеме. Ама тука има една златна опција „Игнорирај“, односно бившо „Додади во непријатели“ и мирна ти глава. Но, некогаш љубопитството е посилно од се` и за него дури и се ризикува да се полни човек со негативна енергија.
     
    На Umbrella22, SimonaTino, Gordana10 и 7 други им се допаѓа ова.
  3. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Ми пречи наметнувањето на сопственото мислење по секоја цена, навредите без никаков повод и завидливоста.
     
    На alana95, Dr.Awesome, angelche16 и 18 други им се допаѓа ова.
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Единствено нешто што ми пречи е кога некој ќе влезе во дискусија, и ќе почне да се расправа и да пробува да наметне мислење, за на крај да пише нешто како:
    -ај доста е ме мрзи да пишувам;
    -не можам да се замарам со тебе, имам попаметни работи.

    И ти остануваш ваква :@
     
    На srhsejbsk, AL.MA.EL, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
  5. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Ироничниот и саркастичниот пристап на некои.И онаму каде што нема потреба.
    И некои скопски жаргонизми.
     
    На atala, Bufi, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    - Ми боде очи тоа што не се сретнува скоро никаква нормална и конструктивна дискусија, наместо тоа се отвараат вакви теми;
    - Ми боде очи што Валерија која на времето правеше пустош во Политика и настани сега прави будали од сите членови така што отвори 10.000 профили, а администраторите не преземаат ништо иако понекогаш дури активно шири расизам, ксенофобија и шовинизам;
    - Ми боде очи тоа што Лилит погоре нашла да зборува за завист (oh the irony);
    - Ми боде очи што темата за жени околу 40 ја полнат луѓе кои не се ни приближно таа возраст;
    - Ми боде очи тоа што кога го отворам форумот чувствувам како ми изумираат неврони во потрага по нешто интересно и вредно за реплика ;
    - Ми боде очи новиот дизајн, ама буквално ми боде очи;
    - Ми боде очи тоа што во зима се стемнува во пет и тоа што надвор е ладно, па заталкувам на ваков форум.
     
    На Miss.M5, Umbrella22, Sanjichka007 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.675
    Пол:
    Женски
    Кога ќе видам како 7 одделенка тропа глупости во теми кои ме се за нејзина возраст.И да се пронајде нека го свати ова као совет,пошто ЈАС сум 8 и имам 14 години па не пишувам у теми за ВОЗРАСНИ...банално до крај !! -.-
     
  8. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Ми боде во очи што и на форумот се спомнува завист како да ја нема доволно во реалниот живот.Ме интересира кој на кога би му завидувал и за што?Не ги знам јас форумскиве интриги изгледа или пак за некои членки се фиктивни.
     
    На Gordana10, tessie, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    @Salome Ги има многу. Не можат да се истакнат во реалниот живот па се обидуваат по форуми.
    Ми боде очи кога некој или некоја не прифаќа туѓо мислење туку веднаш рипа очи да им ископа на сите со спротивставени мислења и додека нивното мислење не е последно не се откажуваат.
     
    На Mishela, tessie, zalosna и 7 други им се допаѓа ова.
  10. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Затоа па ти пишуваш во теми за религии и бараш лекови за луѓе кои не ги познаваш, и изиграваш загрижена другарка и си правиш филмови за дроги и чуда, бидејќи тоа ептен за твоја возраст е.

    Да не бидам офтопик, вака директно да си кажам, ме нервира што Бах ја силува темата Специјален поздрав до...

    Знам дека ќе ми го избришете мислењето, ама не можев да се воздржам.
     
    На angelche16, Umbrella22, Captain-Omni и 7 други им се допаѓа ова.
  11. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    Како мајка мене ме неривраат членки кој пишуваат не за советт туку за критика за теми за деца , бебиња или па во сакам да кажам темата за истото за мајките колку се параноични, и не критикуваат колку сме чудни и смешни , како сме се треселе на секое каке на бебето, па дали прднало, па дали заспало, па се насмеало еднаш, или лом прават деца кога идат некаде на гости па тоа им смета, Кога ке родите ке сватите колку е значаен секој гест и секоја реакција на бебето се другото е многу страшно и ако се занемари како што кажуваат може да дојде до голема работа а за нереди како прават да можевме да имаме мемориј како мали деца и сами да знаеме што сме правеле... па да најдете да критикувате 2-3 годишни деца мене тоа ми е чудно .
     
    На НаталиЛили му/ѝ се допаѓа ова.
  12. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    Тотално ме иритира членот Петре Прличко. Која тема да ја отворам, обавезно има негативно мислење од него. Има моменти кога си на нервна база па ќе пишуваш две-три изреволтирани мислења, ама ова е претерано. Изгледа има цел да глуми по форумов кловн со неговите морбидни ,,хумористични'' мислења, или султан изгледа. :?:
     
    На Tanjamm, Hahn, tessie и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Bufi

    Bufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    647
    KOGA nekoja drska feminka posle tvoj post ke te napadne, ke ti dade negativna replika , ke ti se isponasa, bez povod i bez istata da bide spomeneta ili navredena vo postot!!! Porano forumov bese odlicen prijatel sekomu, mesto za slobodno izrazuvanje, no sega treba covek da dribla so mislite pola saat za da najde tocni zborovi kako da se izrazi,za da ne bide napadnat, bez pricina!!! Na kogo mu se dopadja mislenjeto ima opcija da potvrdi, na kogo ne mu se dopadja nemora vednas da sudi i da presuduva so isturacki repliki...Site sme razlicni, site imame razlicni mislenja i stavovi, i treba da ostaneme svoi a ne da ni se dopadja stavot od drugite ili da razmisluvame isto kako drugite!!! Toa se ludje koi mislat deka mora site da sme kako niv!!!
     
    На anel, tessie, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Еве ќе ти кажам од мое искуство-јас во ријл лајф сум премногу саркастична (I speak sarcasm as a second language, буквално) и плус имам многу мрачна, да не речам морбидна смисла за хумор. Едно е како се изразувам меѓу оние кои ми се блиски, кои ме знаат и кои нема да ме сватат погрешно но тука на форумов и премногу внимавам како пишувам, не еднаш туку стопати имам корегирано и редактирано ако помислам дека напишаното звучи премногу брутално. Исто така, кога пишувам некое мислење сакам да пишам јасен, добро обмислен и објаснет став за после да нема три страници дообјаснување што всушност сум сакала да кажам.

    Не знам дали тоа што си го пишала е базирано на твое непријатно искуство или општ впечаток од форумот, но мора да се внимава што и како се пишува, слободен говор- да, но сепак со некоја доза на самоконтрола и себецензура, не што на ум, тоа на друм :)
     
    На tessie, eloves, Bufi и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам,затоа и игнорирав членки, ама тоа е.
     
    На Bah, Bufi и Daleron им се допаѓа ова.
  16. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Sto poedinci vo se se razbiraat. Bilo vo koja tema da gi sretnam tie imaat poznavanje od sekoja oblast i se pravat kako se da znaat i izmisluvat arrgumenti Za muabetot da im drzi voda. Mozebi i ke se prepoznae nekoj.
     
    На LittlePinky и zalosna им се допаѓа ова.
  17. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Vo slucaj koga citas kako nekoj napisal deka mu bode vo oci ona sto toj najcesto go pravi niz temite,togas ne samo so ti 8-| vo oci tuku ti ide i da se :rofl:.
    Inace ne mi bode nisto vo oci.Tristo ljudi,tristo cudi.
    Samo prevrtuvaje na postovi i tolkuvanje na apla kontra od ona sto e napisano mi stvara odbivnost za diskutirasnje.
     
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bah

    Bah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.187
    Ако им придавам значење кажувајки што ми боде во очи само ќе им придавам на важност, вака ќе кажам дека ништо не ми боде очи, туку напротив, да нема будали нема ни да знаеме колку сме ние паметни.
    Такви идиоти има и во приватниот живот не само овде, ако дозволиме тие да ни го креираат нашиот живот тешко нас. За воља на вистината некој и нас не доживува како некој што некому боде очи, едноставно енергетски не се поклопуваме.
    Мене овде неможе никој да ми боде очи затоа што можам едноставно да го игнорирам, да отидам на друга тема или едноставно да се исклучам. Признавам дека некогаш успеваат таквите луге да ме испровоцираат, но како велат, се е школо и секој се учи на грешките, некој на тугите, некој на своите.
     
    На buba4e89 и Daleron им се допаѓа ова.
  19. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    Нешто многу ми боде очи кај одредени членки ама не би можела да се изјаснам како што треба, ем ќе бидам погрешно сфатена ем ќе следат триста коментари и критики, така да во одредени ситуации подобро е да си молчиш..
    А ова што погоре го напишав не ми чини кај форумов, што никогаш неможеш најслободно да се изразиш а потоа да не бидеш (буквално) нападнат.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Што рипате кога некој ќе каже контра мислење и одма почнува доминацијата. Обележана територија и повикување на пријателки за гласање. Учите други да ценат критики, а вие самите сте истите и надвор од форумов.
     
    На Tinushka, Gordana10, mackica1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.