1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најмногу давате за подарок?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jelena.rozga, 13 октомври 2014.

 1. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  205
  Побарав и не најдов ваква тема, доколку сум погрешила избришете ја!
  Што најмногу давате на подарок на пријатека, пријател, дечко...
  Мене ми е тешко да изберам подарок посебно кага се работи за машко.
   
 2. elka.timova

  elka.timova Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Мене и не ми е толку тешко, најчесто на роденден кај пријателките некој парфем, марама, книга, шминка, кармин и неѓто слично. А за машки пријатели ќе дадам пари најчесто.
   
 3. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Најчесто некоја рамка или пак некој сет од дезодоранс, гел за туширање... итн.
   
 4. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Парфем и чоколадо, незаменлива комбинација! :lol:

  А, би сакала почесто да подарувам книга, но се погодило да се дружам со не толку големи љубители на пишаниот збор, па се воздржувам. :D
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Колекции најчесто.
   
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.364
  Допаѓања:
  317.421
  Пол:
  Женски
  Зависи за кого станува збор,за каква личност и колку е блиска.
  Татко ми најчесто добива алкохолен пијалок во некое убаво шише или парфем (тоа го обожава)
  Сестра ми добива секогаш козметика,книга или убава долна облека.
  Мајка ми е страствен готвач така да и купувам кујнски работи ,чајник интересен,модли ,кувар
  Другарките сите различно:паричник,бонбоњери,лаш пакетчиња,бижутерија,нотес :)
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Секогаш давам нешто што мислам дека е потребно на таа личност,ако знам дека на некоја другарка и се свиѓал некој парфем или дезодоранс тоа и го купувам,а често знам и пари да давам :)
   
 8. lola90

  lola90 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  9
  Во последно време поклон во плик,пари :D
  а најубав подарок според мене е Книга :)
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Најчесто подарувам козметика, тука мали се шансите да се направи утка колку и да не го познавате човекот. Секој користи препарати за тело па на секој добро му доаѓа некоја колекција на подарок.
  Ретко купувам облека или накит.
  За книга треба ептен да го познавам човекот да знам што сака да чита и дали сака да чита па да барам нешто. За луѓето кои добро ги познавам знам што сакаат и знам до каде можам да одам па да одберам подарок од било која категорија.
  Вака најуниверзално ми е некој козметички сет. :)
   
 10. LovedGirl

  LovedGirl Активен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  2
  Дефинитивно, најмногу пари :)
   
 11. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.858
  Допаѓања:
  133.174
  Пол:
  Женски
  На блиските секогаш знам што им треба па тоа и им поклонувам
   
 12. Loveee17

  Loveee17 Нов член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  И јас :D
   
  На LovedGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  342
  Се почесто книга подарувам,според мене најубав поклон :)
   
 14. GlitterInTheAir

  GlitterInTheAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Порано не водев многу грижа околу поклонот (искрено немав многу идеи и го бирав во последен момент), но во поседно време, сакам да подарам нешто што асоцира многу на личоста за која е наменет поклонот :)
   
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Па дезодоранс, парфем тоа најмногу. :D
   
 16. Vertigo TJ

  Vertigo TJ Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Зависи по кој повод и кому подарувам нешто. За секого бирам различен подарок, немам универзален шаблон но ако размислам подетално има некои работи што сум ги подарила повеќе од еднаш: паричник, книга, постелнина..не сакам подароци што се трошат.
   
 17. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.555
  Пол:
  Женски
  Книга,марама, облека, паричник, колекција...
  Ако не можам да се одлучам тогаш - пари.
   
 18. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.530
  Чоколадо.
  :D
   
 19. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.307
  Пол:
  Женски
  Книги и лосиони за тело. :)
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  9.360
  Пол:
  Женски
  Книга или парфем :)