Што најмногу давате за подарок?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jelena.rozga, 13 октомври 2014.

 1. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.524
  Допаѓања:
  30.948
  Пол:
  Женски
  Колекција , парфем, марама или накит
   
 2. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Гелови за туширање, парфеми, книги (на посебни луѓе)... 8)
   
 3. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  Совет...
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  4.853
  Пол:
  Женски
  Доколку го познавам добро човекот ,тогаш може да поклонам "прикладна книга".
  Обично ,носам вина , мерси, букет, парфеми. На некои настани ,слави или отварање на објекти.
  На другарките обично ,некој накит, парфем или омилено парче облека :)
   
 5. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.609
  Пред да отидам да купам поклон, прво седнувам пијам кафе и размисувам за личноста (онаа на која треба да и подарам) што всушност сака, што ја прави среќна и што изнудува насмевка на нејзиното лице, така добивам идеа, идам и купувам.
  Се сакам да поклонувам без везе поклони колку да не сум со празни раце.
   
  На joy1, Dust и Girl-Rabbit им се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  31.107
  Пол:
  Женски
  Книга со посвета
  Ме бидува
  :lol:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Секогаш носам парфем како поклон бидејќи секој користи.
   
 8. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.576
  Допаѓања:
  142.780
  Зависи..
  Кој е поводот..
  Колку е блиска личноста..
  Каков вкус има..

  Вино, благо, паричник+каиш, нешто за домаќинство (еве сега пријателка моја се вселува во нов стан па и таков е поводот..).. книги ретко, ако сме збореле за некоја книга (најчесто како поклон без повод), накит, чанта (ако сме гледале пред тоа или за оние со кои имаме ист вкус).. итн итн итн
   
  На eliesaab, Aleksandar1212 и joy1 им се допаѓа ова.
 9. augustd

  augustd Популарен член

  Се зачлени на:
  13 март 2017
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  11.136
  Пол:
  Женски
  Pari.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  Зависи до личноста и до нејзинио вкус. Накин, маичка, парфем,новчаник, шминки....
   
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.888
  На секој подарок обрнувам внимание да биде во склоп на личноста на која го подарувам, па често осмислувањето и купувањето на истиот бара повеќе време :D Може да биде и детска играчка на возрасен човек, ако е некој со јака смисла за хумор :D Секогаш нешто невообичаено :wasntme:
  Со подарокот следува картичка на која пишувам или поговорка или наша интерна шала, меѓу мене и оној на кој подарувам :)
  :d::drunk:
   
 12. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  4.383
  Во последниов период на машките им купувам од оние сетовите за отварање шишиња а женските во последниов период ги наполнив со бокалчиња за чај, чашки за чај (оние турските)... Кога доаѓам во Скопје одам на зелено пазарче што нема таму... :lol:
   
 13. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.860
  Допаѓања:
  23.665
  Пол:
  Женски
  Зависи од поводот.
  Најчесто парфем или некоја козметика, вино, природно цвеќе или нешто од домаќинство.
   
 14. snegulkata

  snegulkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  26.743
  Зависно кому подарувам, зависно каков е поводот и зависи колку сум при пари.
  Најлесно ми е ,,поколон во плик,, и цвеќе, ама знам некогаш да подарам и книга некому што убаво му го знам вкусот, сум подарувала и аксесоари, козметика, нешто за домаќинство ...
  Инаку одбегнувам облека да купувам зашто страшно многу промашувам величини!
   
 15. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.761
  Допаѓања:
  40.026
  Пол:
  Женски
  Зависи за кој
  Најчесто подарувам рамки, колекции, парфем, облека, козметика.
   
 16. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.628
  Пол:
  Женски
  Парфем, колекција, козметика, накит, облека и друго.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.359
  Допаѓања:
  134.663
  Пол:
  Женски
  Зависи за кого и за што.
  Најчесто парфеми, накит, чоколадо, облека... Отприлика тие што ми се блиски знам кој број носат и што им треба, па често знам да им земам и облека. До сега гледам се шо сум им дала си го носат често. :angel:
  Може зошто на сите што им подарувам ми се ептен блиски па немам утка. :D
   
  На MrenaRiba му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  14.683
  Пол:
  Женски
  Највеќе парфеми, нешто од шминка, чоколадо, за најблиските најчесто облека. Или пак понекогаш им носам пари па тие што си сакаат нека си купат:)
   
 19. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  26.182
  Пол:
  Женски
  За женскиот пол немам утка најчесто козметика ,накит ,шминки ,ситни работи за во домот ,за во кујна ...
  А за машкиот најчесто новчаник ,пијалок некој ,некоја убава маичка ...
  И за децата се знае од играчки разноразни ,облека па и пари се почесто