Што најпрво направивте кога дознавте дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од Delevska, 16 март 2010.

 1. xfactor55

  xfactor55 Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  14
  тестот го направив вечерта првиот ден откако ми каснеше...прво мене не ми с е веруваше...мислам декасе расплачив...останав да се смирам,,а поитоа му пишав порака на мм кој беше на работа...ДА ТИ КАЖАМ НЕШТО...ЌЕ СТАНИШ ТАТО,А ЈАС МАМА...тој веднаш се јави,,не му се чекаше да дојди дома,едвај издржал....и него му се насолзија очите...ме изгушка,,,а потоа им кажавме на најблиските...
   
 2. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.259
  Допаѓања:
  14.993
  Пол:
  Женски
  најпрво му пишав на маж ми па му се јавив него не му се веруваше и после тестот му го покажав, па потоа им кажавме на сите :$
   
 3. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  380
  Пол:
  Женски
  Не се ни надевав дека ќе ги видам двете цртички. Го направив тестот со надеж ај белким, ама не ми се верува сепак нека биде како шо Господ рекол. Почекав многу малку оти бев нестрплива, погледнав, видов две цртички но не ми беше верно. Проверував во град, на парк, за чудо некое. :D Од мракот и не ми се догледуваше баш најдобро, а дечко ми седеше во кола. Светнав со телефонот и оп што да видам! Стварно две цртички! Почнав да врискам (во позитивна смисла, секако). Дечко ми очекуваше, но сепак се збуни. Излезе од кола и стоеше како закован може 5 мин. без да изусти збор. Народ што поминуваше почна да се загледува :D
   
 4. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Си направив тест и му кажав на мм дека сум бремена и на никој друг. Откако ми потврди гинекологот дека СУМ бремена е тогаш им кажав на блиските само. ;)
   
 5. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  413
  Јас во саботата дознав дека сум во блажена состојба и бев пресреќна, прво излегов од тоалет и со гримаса расплакана а во исто време насмеана го носам тестот во рака и му го покажувам на љубовта мој, а тој се избезуми, почна да ме гушка да ме бакнува а јас си плачам ли си плачам :lol: Ова го чекавме навистина долго време, но Господ така сакал сега да се случи ;)
   
  На mssuniquee, mal.ecka, eli25 и 5 други им се допаѓа ова.
 6. jasminka-mikus

  jasminka-mikus Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  22
  eh koga ke se setam na toj den presrekna bev.pevme na gosti kaj svekrva mi germanija i maz mi bese izlezen i pojdov da kupam test ne veruvav deka sum bremena i plus malku pred vreme go napraviv testot.se vrativ doma vlegov v kupatilo i go napraviv testot posle nekolku minuti gledam dve crti ne mi se veruvase pocnav da placam od radost i odma pojdov da i kazam na svekrva mi,podocna i na maz mi....
   
 7. Daci07

  Daci07 Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2013
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  21
  Ние многу го посакувавме бебушот значи уште како дечко и девојка како и сите ние имавме планови за еден сладок бебуш...но се во свое време....кога го направив тестот не ми се веруваше па сакав доктор да ми потврди за сигурно...отидов во Плодност и се докажа дека тестот е вистински :D потоа прво му кажав на сопругот кој беше пресрекен...и потоа заедно им соопштивме на сите најблиски...прекрасно чувство :$
   
 8. ladymici

  ladymici Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2010
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  753
  Пол:
  Женски
  Појдов на работа, во wc направив тест, беше позитивен и пишав на фемина, дури и постирав слика од тестот :D
   
  На mariz, ♡BuBaLe♡, Едно Чупе и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Му го покажав на мм ама не бевме 100% сигурни оти беше бледа 2ра црта ама по некој ден се појача и немаше сомнеж8)
   
 10. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.860
  Допаѓања:
  40.560
  Пол:
  Женски
  Ми доцнеше, и за прв пат во живот предосеќав нешто. Купивме тест и го направив утредента сабајле, да бидам 100% сигурна. Не ми се веруваше бидејќи не беше планирано. Го сликав тестот и му ја пратив сликата на фејсбук за да не му се јавувам на работа. Нормално, тој веднаш се јави целиот оклештен :)
  На нашите кажавме после десет дена, после утврдување на гинеколог, а веќе имаше и срцева акција :)
   
  На Bebulleee, ♡BuBaLe♡, Maceto123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.942
  Допаѓања:
  101.648
  Пол:
  Женски
  Колку само непланирана а добредојдена е оваа бременост. Со две деца кои ме исцрпуваат по цели денови и мм кој е од утро до мрак на работа, ретко и да се гледаме, но ете буквално еднаш најдовме време... Кога сум добила, плодни денови и сл .. не знам ни сама. Ама кога почувствував нешто сама знаев дека сум бремена, cпа пресметував кога сум имала, па според тоа денот на однос никако не бил плоден, но ете, тестот = Го правев во присуство на децата, мм на работа, тој не ни знаеше дека ми касни, дека воопшто има шанси за такво нешто. И скоро припаднав, од возбуда, од среќа, од страв што ме чека... Треперев, се чудеа децава што ми е. И го барам мм, саат време не се јавува Конечно се јави, и му викам за минутка ти стигнува сликаe од мене, види ја. И ги зедов тестовите кои ги имам правено за ќерка ми и син ми си ги чувам, ги ставив на лист трите едно до едно и на првиот го напишав името на ќерка ми, вна вториот на син ми, на третиот напишав бебе број 3 и датум за да свати! Го изненадив пријатно! ☺ А после на најблиските принцезата кажа дека мама има во мешето бебе:) И двајцава сега само ме галат на мешето:)) sweet moments
   
  На piksooki, gjoker4e, Trxmx и 10 други им се допаѓа ова.
 12. SelinaKyle

  SelinaKyle Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  250
  Допаѓања:
  2.147
  Пол:
  Женски
  Јас не верував дека сум бремена, а маж ми упорно ме молеше да направам тест.
  Имавме лет за 2 часа јас доставав уште некои работи во куфер, го направив тестот и не го ни погледнав, се се ни сомневав дека сум бремена.
  И маж ми го виде тестот,почнаа да му се тресат раце, ме гледаше и целиот бееше :| не знаеше што да направи,се изуби... му викам што е кажи ми две ли се... он ме гледа, не дише , не трепка.... и јас почнав да плачам од среќа, скокав, трчав околу маса, викав ќе имамееее бебеееееее.. а он ме брка да ме гушне :rofl:
  Многу бевме смешни , брат му седеше со нас у соба ама не знаеше дека имам направено тест, кога не виде такви се згази од смеење.
   
  На Bebulleee, okcenzi, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Baby Baby

  Baby Baby Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2016
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Се изнаплачев не ми се веруваше :D
   
  На Bebulleee и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 14. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.263
  Допаѓања:
  65.782
  Пол:
  Женски
  Kaj mene prvo mm dozna deka sum bremena :D koga go vidov testot so ll mi dojde nekoe mnogu cudno cuvstvo, najgolema srekja i najgolem strav nekako. Ne zborevme so mm edno 10min, gusnati takvi si se galevme i raduvavme :inlove:
   
  На Bebulleee, Lolipop23 и DigY им се допаѓа ова.
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.967
  Пол:
  Женски
  Му кажав на сопругот се разбира :inlove:
   
 16. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.895
  Допаѓања:
  64.606
  Go napraviv testot mi pokaza 3 nedeli bremena prvo go iznaslikav testot, stomakot :l: i postirav slika so testot vo grupata podrska za site sto sakaat da zabremenat se spremiv zaminav na rabota pa posle vo prodavnici kupiv bebeski alista i kutija za poklon so bebe na neze si dojdov doma i vo kutijata gi staviv bebeskite alista testot i napisav poraka ,,za tato, od mene i mama" i go cekav mazot mi da si dojdi od rabota mu gi zatvoriv ocite so racete moj i go sednav pred masa kade sto bese kutijata i mu gi otvoriv ocite i gleda i ne veruva samo me prasuvase dali navistina hahaha preubav moment a telefonot mi bese napraven da snima :inlove::inlove::inlove:
   
  На cresa-jagoda, Cinderella12, vitamina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. victoria

  victoria Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.864
  Допаѓања:
  26.512
  Пол:
  Женски
  Се гушкавме со сопругот :inlove:
   
 18. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Prviot pat testot go napraviv vecerta maz mi do mene :)koga gi vidov dvete crti red solzi red gushkanje:)ovaj vtoriot pat testot go pravev od sabajle i vednas se javiv kaj maz mi da soopstam ,vo sekoj slucaj prviot pat bev po vozbudena:)
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.763
  Допаѓања:
  16.833
  Пол:
  Женски
  Му кажав на мм, мислам дека ќе имаме бебе
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.932
  Се разбудив...:sweat: :whew:
   
  На Acka22, Bebulleee, Cinderella12 и 3 други им се допаѓа ова.