Што најпрво направивте кога дознавте дека сте бремена?

Дискусија во 'Бременост' започната од Delevska, 16 март 2010.

 1. Aneta92

  Aneta92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2016
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  2.800
  Пол:
  Женски
  Се изгушкавме со мм , затоа што со него го правев тестот и им кажавме на родителите "изгледа за некое време ќе имаме нов член во семејството" .:D:D
   
  На fina erika и Acka22 им се допаѓа ова.
 2. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  7.672
  Допаѓања:
  198.824
  Пол:
  Женски
  Правев тест пред работа.
  Кога се измив да се свестам од спиење и кога погледнав втора црта буквално мислев дека тестот се зафркава со мене.
  Не верував.
  Отпосле кога проверив со клир блу се уверив и пак не ми се веруваше.
  Не ни се веруваше со маж ми.. ама ни се проверува со тек на време па ништо друго не правевме освен што го галеевме мешко.:)
   
  На 1209 и piglet1 им се допаѓа ова.
 3. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  7.569
  Допаѓања:
  42.217
  Пол:
  Женски
  Па сама го направив тестот и гледам две цртки .... КОООООЛКУ само се израдував нозете мислев дека ми се пресечени а рацете неконтролирано ми се тресеа :rofl: му го покажав тестот на мм се гушкавме долго долго.... на родителите им соопштивме од кога направив тест преку крв и ехо на гинеколог :inlove::inlove::inlove:
   
  На Bebulleee, Acka22 и Melinda85 им се допаѓа ова.