1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто гледате на Инстаграм?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од buba4e89, 12 мај 2020.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.032
  Пол:
  Женски
  Во темата “Инстаграм” со девојките дискутиравме што најчесто гледаме на инстаграм.

  Јас обожавам да ги гледам 5 минути на инстаграм навечер така што ми помагаат да заспијам. Преку ден во слободно време гледам слики од животни. Кога треба да правам нокти идеи црпам од инстаграм.

  Вие што гледате најчесто? :)
   
  На bicycle, candy.cane, 1209 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  Еве ја тематаа конечнооо :l:
  На Инстаграм најчесто гледам и што следам се животните и птиците. Тоа ме смирува и релаксира, затоа што и јас самата претежно си ставам слики од моите миленичиња. Гледам природа исто, нешто околу шминка иако не се шминкам премногу не сум таков тип, ама знам да се загледам и тоа.
  Овој си го сакам најмногу и секогаш ми е на прво место на Инстаграм :inlove::inlove:

   
  На kristina.k, candy.cane, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Cutiepie1

  Cutiepie1 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  657
  Допаѓања:
  2.552
  Пол:
  Машки
  Quotes, story.
   
  На candy.cane и buba4e89 им се допаѓа ова.
 4. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.488
  Допаѓања:
  8.849
  Пол:
  Женски
  Луѓево што ги следам повеќето ми се на мјут :lol: али затоа инста ми е препол со слики од Италија и италијански градови, со мачиња, кучиња, по некоја страна за weed, природа и слично.
  Затоа и полабаво се чувствувам на инста одколку на фејс 8)
   
  На Bezimenka90, candy.cane, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.357
  Допаѓања:
  5.396
  Пол:
  Женски
  За оние кои се љубители на животни им препорачувам да си ги следат овие

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Преслатки ми се и уживам со нив :inlove::inlove::inlove:
   
  На candy.cane, *Amethyst*, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  722
  Допаѓања:
  2.492
  Пол:
  Женски
  Во последниот период гледам слики и видеа за невестински мејк ап и фризура, а во глобала видеа со фитнес и вежби за тело, понекогаш некој рецепт за здрави оброци, видеа и слики од омилени филмови, серии, актери, хумористочни слики со иронија :D
   
  На candy.cane, buba4e89, marija305 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  24.857
  Пол:
  Женски
  Инстаграм ми е омилена социјална мрежа,немам фб па поминувам квалитетно време на инста.Многу ми е порелаксиран од фб и затоа веќе подолг период не користам фб и немам намера да почнам пак.
  Најчесто пратам и гледам слики од животни,мода,храна,природа,патувања,згодни момци :rofl::inlove:моите омилени ликови од сериите,некои профили со цитати и мисли.
  И се разбира си разгледувам профили за книги и си правам список за читање.
   
  На candy.cane, *Amethyst*, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  10.899
  Пол:
  Женски
  Гледам : секаква храна, смешни видеа од деца, животни, танцувачки видеа, некои интресни мејкап видеа. Па потоа може да изманјачам некој и така
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.979
  Допаѓања:
  6.396
  Пол:
  Женски
  Мода, што и ма по некои бутици што ме мрзе да одам и често порачувам облека и вака рандом нешто животни шминка, +18 слики итн
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.618
  Пол:
  Женски
  Слики и видеа од мачиња, обожавам мачки, мејк ап туторијали, здрави рецепти, слики од природа, некои видеа со фитнес претежно кардио вежби фокусирана сум на кардио да ослабнам итн.
   
  На buba4e89 и hermosa им се допаѓа ова.
 11. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  7.741
  Пол:
  Женски
  Сториња,слики од животни ,мудри цитати и рецепти за готвење,малку мода
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.189
  Допаѓања:
  35.113
  Пол:
  Женски
  Животни и храна, на прво место, архитектура и ентериери на второ и уметници на трето. Признавам следам и многу еротски профили :$ не безобразни него баш онака фино еротски, ми даваат инспирација за сликање, а у последно време не знам зошто ги гледам оние што јадат храна пред монитор како и да се вика, ем ми е грозно ем упорно гледам:worried:
  Пошто не користам ниту една друга социјална мрежа(никогаш не ни користев) освен инста, знам некогаш со саати да заглавам:tmi:
   
  На *Amethyst*, Maro87, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.279
  Допаѓања:
  30.809
  Глеам деца шо нема кој да ги воспита по дома.
   
  На Ginger^, S.W.A.G, *Amethyst* и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Ladybug2436

  Ladybug2436 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  647
  Пол:
  Женски
  Најчесто гледам слики поврзани со мода, патувања и животни а поретко гледам шминка, рецепти, архитектура, итн.
   
 15. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.018
  Пол:
  Женски
  Заради вакви мислења сакам опција "хаха", да не цитирам :rofl:

  Најчесто гледам видеа од храна (подготовка со некои брзи рецепти) и шминка :inlove:
  Стори воопшто не отворам во последно, ама затоа на почетна гледам memes по цел ден. :D Понекогаш може и некои убави цитати или приказни да најдам и да си читам.
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.656
  Допаѓања:
  45.631
  Видеа каде што козметичарот мери, црта, пусти по фацата на клиентот со цел да му ги исчупа/нацрта веѓите симетрично, за на крај да си ги направи под аглите што он мисли. Или видеа каде што пола саат им ги тинтраат трепките и на крај изгледаат едноставно... мокро.
   
  На Gosh и Izaabella им се допаѓа ова.
 17. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Го манијачам Биковиќ и будна сонувам, модни комбинации глеам, а и coupe goals слики/видеа :rofl:
   
  На Just.do.it му/ѝ се допаѓа ова.
 18. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.205
  Food porn (слики од убава храна, не нешто друго :wasntme:) И слики од некои егзотични дестинации, море, плажа, бел песок и палми, луксузни ресорти :sun:
   
  На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.669
  Допаѓања:
  25.208
  Пол:
  Женски
  Следам некои фитнес инструкторки,страни за вежби,страни со некои цитати у главном тоа што ме интересира.
   
  На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Besmrten

  Besmrten Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  614
  Пол:
  Машки
  Обично следам профили поврзани со уметност, цртање, тоа ми остана уште кога за прв пат направив инстаграм, тогаш и некако поубаво беше на апликацијата, немаше многу луѓе, сега многу станаја безвредни работите, има многу исти профили кои се копираат меѓу себе, луѓе кои те заследуваат за да ги заследиш, па потоа те одследуваат, се бројат колку имаш следачи, лајкови, многу влије на самодоверба, прави да се споредуваш со други и низа негативни работи. Инаку следам и профили за фитнес, мода, по некој за храна и вести. Исто така порано многу следев македонски инфлуенсери и јутубери, но ги одследив, бидејќи некако останаја на исто ниво и цело време се повторуваа или само копираа од други.
   
  На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.