1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто гледате на Инстаграм?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од buba4e89, 12 мај 2020.

  1. Kahlua

    Kahlua Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2020
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    328
    Пол:
    Женски
    Рецензии на шминка и препаративна козметика и најнови производи. Креатовни изгледи и профили кои ме инспирираат.

    Фотографии од патувања, уникатни места, како да си нетипичен турист и сл. Кога патувам сакам да искусам сѐ што е локално и барам некои hidden spots за вистинско доживување. Сакам убави фотографии, па зачувувам местенца кои ми се допаѓаат за да ги фотографирам кога ќе ги посетам.

    За време на карантинов ме интересираат постови за уредување на домот и градината.
     
    На buba4e89 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам Маја често и ја следам. Толку е слатко кучево а и полно со љубов.Си симнувам wallpapers за во телефон. Просто уживам кога им ги гледам сторињата. :inlove:
     
    На Maro87 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Најмногу следам страни исполнети со мемиња, затоа коа скролам на почетна се смеам кo чукната.
    Наредно, страни за мода (комбинирање, усогласување бои, разни hacks&tricks).
    Следам готвачи, коктел мајстори и голем број профили кои постираат слики од кампувања (ептен ми е желба).
    Фитнес тренери, профили исполнети со слики од патувања и тако даље и даље..

    Не е ни чудо што можам цел ден да го преседам.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Даааа преслатка е :inlove:
    Си ги обожавам животниките најмногу, посебно оние кои чуваат специфични животни, а и волците како веќе по државите си ги чуваат....милина :l::l:
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    На pubity имаш интересни мемиња,само има повеќе верзии на профилов и не се јавни објавите.
    За љубители на мачки - често ми излегуваат разни стрипови со мачки што во последно време ми станаа омилени. :inlove:
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    Следам дестинации за патување
     
    На Bezimenka90 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  7. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Згодни женски, дестинации, животни, страни за шминкање и мемиња.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.233
    Допаѓања:
    9.984
    Пол:
    Женски
    Видеа со мачиња, мемиња, мажи, видеа со фризури, и тоа.
    Гледам во activity, daliy average ми е 20 минути на инстаграм. Не сум некој инстаграмџија.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    Најчесто тоа се видеа за готвење, за вежбање, туторијали за шминкање, love qoutes, некои научни видеа или слики и слики од животни. Друго, гледам сториња на блиски пријатели и нормално ги гледам новите постови.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Следам профили со мачиња, профили на миленици (омилен ми е Tucker златниот ретривер :inlove: а исто така триото мачки на missnell), смешни видеа, твитови, мемиња, поезија, цитати, повеќе профили поврзани со астрономија и научници, нутриционисти, рецепти, познати личности и обични луѓе. :D

    Инстаграм ми е омилен и дефинитивно поинтересен од Фејсбук. :)
     
    На Bezimenka90, Maro87, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Релативно кратко време поминувам на инстаграм. Дали еднаш или два пати на ден отварам и обично ги гледам сторињата на првите 10 души (после ми здосадуваат), исто и со сликите, или ако јас поставам слика или стори некогаш.

    Следам профили кои имаат корисни информации и од кои нешто може да се научи од медицината, исто така некои профили со смешни видеа, memes, рецепти, профили поврзани со музика, пејсажи од Швајцарија, познати личности (релативно малку, ама во главно спортисти) и некои скромни луѓенца (т.н. инфлуенсери) кои ми го фатиле окото.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Cutiepie1

    Cutiepie1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2018
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    2.898
    Пол:
    Машки
    Може да се провери, колку време се поминува на Инстаграм. :D
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Следам стајлинг за мажи и жени , хорор страна prizivanje , Веселин Владимир Звекиќ ( многу е мрднат позитивно :D ) , оној со Блаженка Цале беше мислам :D , мемиња , страни со најубавите и најпопуларни дестинации во Европа и во светот , National Geographic channel , BBC Earth , Холивудски ѕвезди , неколку јавни фаци од Мк ( Лозано , Мартинијан , Каролина оние што се приземни углавном ) , неколку ѕвезди од Србија и неколку лепотани од Русија :D .
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    9.084
    Пол:
    Женски
    Најчесто гледам видеа за шминка, видеа со мачки, профили посветени на познати личности, одредени блогерки, исто така видеа за готвење и некои смешни memes.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    Фотографии од книги и се поврзано околку книги, гледам што објавиле некои познати личности што ги следам.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. bravemum

    bravemum Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Мислам дека периодов сите можни видеа со дизајн и цртање ги изгледав,гледам кој како црта и си зимам идеи некогаш, следам за музиката што ја слушам, интересни работи за планетата и животните, тоа ми е релакс
     
    На buba4e89 и Maro87 им се допаѓа ова.
  17. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.207
    Допаѓања:
    30.903
    Пол:
    Женски
    Обично ги разгледувам фотографиите на познати инфлусерки кои ми се допаѓаат и оттука црпам идеи за убави модни комбинации. Исто така, следам и објави од производи со онлајн достава или фотографии од облеката во бутици кои често ги посетувам. Гледам што имаат ново и ако нешто ми се допадне одам да си го купам или си го нарачувам.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Најчесто гледам memes, видеа со прасиња или мачки и кучиња.Гледам сториња и постови ко на пример на Дарко Влогс, Роберто Навали, такви некои смешки.
    Гледам дизајни за тетоважи, сториња.
    Поретко гледам храна искрено.Некогаш гледам за идеа некоја да добијам за правење, ама углавном лиги ми се прават па избегнувам некогаш да гледам :$ :rofl:
    Нокти гледам, шминки, манијачам актери :inlove:
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Обично депресивни видеа, асмр видеа кај што јадат пипкаат нешто слајмови едно др, видеа со дечиња бебиња мали, блогерки некои што ги следам,нокти коси и шминка гледам колку да имам идеа за негде како да ме направат, фустани многу сакам да гледам.Тука погоре пишаа за кучиња и тоа засакав заследив.
    Инаку оваа од неодамна почнав да ја следам прави накит обетки многу ефтино продава а стварно убави ако некој е заинтересиран нека и го посети профилот и можеби си нарача некогаш нешто @accessories_rose10 е потп
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.270
    Допаѓања:
    37.882
    Пол:
    Женски
    Го обожавам! Видеото кај што им пее на лавовите не знам колку пати го имам гледано. :inlove:

    На темата, гледам креативни дечиња и мајки, гледам мачки :l:, гледам туторијали со шминка од јутјуберки што ги следам. Го гледам Марлон Алвес. :wasntme: И вежбам зумба со него. :D
     
    На Maro87 и buba4e89 им се допаѓа ова.