1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто играте надвор?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Flower27, 9 декември 2012.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Како што кажува и насловот што играте надвор во маало или што сте играле како мали опишете некоја игра тука !
  Сестра ми е помала од мене и секогаш кога ќе ја прашам што правевте ми вика се досадувавме и тепавме време ништо не правевме некогаш играат криенка кога имаат друштво и прават нешто торти со кал ама потоа рацете цели испукани.
  ајде објаснете некоја игра па да им ја предложам :D
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Па како мала со децата на улицата сме играле криенка на план и секогаш сме се карале за нешто!
   
 3. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Како помали игравме со топка,криенка и сл.:)
   
 4. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Плочка,Народна,Помеѓу две ватри....
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Mоже да ми ја објасниш играта што ја имаш споменато ''Помеѓу две ватри''
   
 6. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Криенка(мижитатара по наше),одбојка,понекогаш фудбал и не ми текнуваа друго :?: :D
   
 7. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  567
  Па најчесто кога врне дожд скокам по вирови,со цел да се избегне најлошото-а тоа е да пропаднам во некој вир и да се удавам.
  Исто и уметничко лизгање кога има снег.
  Забавно е :)
   
 8. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ле и јас хихи :lol: 8)
   
  На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  камај-камај, грабни стапче,граница,крадци-полицајци,ластик,од косена трева и картони бункери правевме.....лудории.
   
 10. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Пример неколку деца се во едно поле..A на горната страна има едно дете а на долната друго.И сега се зема топка и се погодуваат децата што се во плето од страна на двете деца(горе и доле)...незнам дали ти објаснив убаво :)
   
 11. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Криенка, плочка, бриши план, а најинтересно ни беше граница. :)


  А денес кај нас во огромниот двор (заеднички е од цела зграда) или играме ватерполо (имаме и голем базен и лежалки) или играме одбојка (имаме мрежа и песок) :) .
   
 12. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Ко бевме помали играве криенка,плочка,со топка,гледавме со лајци :lol: и др..
   
 13. A.Fenty

  A.Fenty Нов член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  124
  па жмурка во лето, во зима- ништо , ладно е :Р
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Ехх колку ми фалат времињта кога надвор се собиравме по 20 деца и никој не знае кој што прави :D
  инаку најчесто сме играле жмурка,јаже,ластик,мижи баба,штркот бара боја,црно ѕвонче,народна, и ред други работи понекогаш и сами си измислувавме игри да не ни биде досадно. :D
   
 15. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
  топка топка топка :D :D :D :D
   
 16. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.047
  Допаѓања:
  42.378
  Пол:
  Женски
  Па како мала со другите деца од маало игравме мижитатара со план, пајаче, ластик, се лажевме со топка, лепчина, штркот бара боја, народна и уште мн др игриии :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Nate.Shadows му/ѝ се допаѓа ова.
 17. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Како мали сме играла жмурка, народна, ластик, штркот бара боја..
  Ахх времињаа :)
   
 18. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  536
  Пол:
  Женски
  Сум играла жмурка,брканица,штркот бара боја,војна
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски
  Играв: криенка, брканица, сакате ли војна, народна, ластик, штркот бара боја, и др. Убави времиња беа. Штета што сега се се сведува на игри на компјутер.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.