1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто носите на вечерно излегување !?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lovely-girl, 6 јули 2012.

 1. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Јас вечерва ке излегувам, и денес немам никаква престава што да облечам ?! Имам некој филинг дека ке облечам фармерки, ама нагоре :?: , незнам што да искомбинирам, времето е никакво ....а со дечкоми се договоривме да одиме на некое фино место, ресторанче и слично, несакам да носам некое фустанче бидејќи ги чувам моите влакнести нози за козметичар :devil: ...... Дајте некоја идеја ?
  Па што вие преферирате да носите кога излегувате.
   
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Баш сеа ќе одам да се спремам за излегување, ќе носам фустан (жешко е) :)
   
 3. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Најчесто кратки палталони и блуза но понекогаш и фустан :D
   
 4. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759

  Што ги чуваш влакната за козметичар.Тогаш фармерки со некоја кошула или пак корсет со нежно ланче.Прекрасно би било.
   
  На lovely-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Па обично,фустанче,сукњичка,фармерки :D Во тоа што се чуствувам најудобно тоа носам :D
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Па најмногу носам фармерки и некоја мајца..
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Пижами или износена маица некоја.Бидејќни ноќните клубови и журки, начинот на кој се забавуваат ретко присутните луѓе во мојот живот ми се непознати, шетам во двор навечер.Го фрлам ѓубрето, плачам или кукам тука.Во секој случај депресивни ми се викендите па се олеснувам тука.Барем има кој да прочита.И да ми се случило во делириум да излезам и по ѓаќи на балкон ама никој не ме приметил.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetyy1

  sweetyy1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  66
  суќна фармерки кратки панталонки некогаш и фустанче :)
   
 9. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Фармерки најчесто или пак некои кратки панталони и маица
   
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Сукничка со маичка или шорцеви,понекогаш и фустанче лесно..
   
 11. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  некое фустанче
   
 12. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Зашто не сум некој голем обожавател на сукњи така да кога и да искачам сум или во шорцеви или до колена некои си панталони или евентуално ама многу ретко фустан :)
   
 13. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Фармерки,маица и старки :D
   
 14. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  Фармерки или кратки панталони и маица :)
   
 15. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Па најчесто или фустан или пак сукна со маичка или кошулка. :D
   
 16. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Фустанчиња и сукњи , ретко излегувам во панталони или фармерк за вечерно излегување , некако по ми се за преку ден :D И задолжително високи потпетици :lol:
   
 17. axl-babe

  axl-babe Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  577
  фармерки, било каква боја, блузиче некое, доле мартинки или старки :rofl:
   
 18. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Обожавам кошули во комбинација со кратки панолончиња или фармерки, или долги пантолони кога е поладно... :D
  Фустани само за некои посвечени пригоди... :)
   
 19. Beezus

  Beezus Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Па зависи каде одам. Понекогаш носам фустан со балетанки, понекогаш фармерки и некоја интересна блуза со патики бидејки јас не носам штикли :)
   
 20. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  819
  Пол:
  Женски
  Зависи каде одам.
  Ако е дискотека: Фустанче или сукња со мајца.
  Ако е така на шетање: Фармерки кратки/долги .. со мајца, и патики :)