1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто пиете во кафуле?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од simonaspase, 13 јуни 2011.

 1. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Да видиме што и каде се пие по кафичиве низ Македонија :)
   
 2. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Што најчесто пиете по кафиќи ?

  Не преферирам алкохол,најчесто Швепс,Браво или Кока Кола,а можно е и нескафе кога сум на дневна прошетка
   
  На ana.8 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден кога сум излезена: кока кола, фанта, цедевита, капучино, а за вечерни излегувања најчесто вотка швепс. :D
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Денски џус од портокал или нес а навечер водка швепс :)
   
 5. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  181
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Само фанта и капучино..дури и келнерките знаат што да ми донесат :D (е замислете што ми се дешава кога ќе ми рече некој келнер "не служиме пијалаци од Скопска Пивара, само од Прилепска", и одма ми нуди после тоа за замена 7up :^) 7up може да замени ФАНТА? :fubar: ти се молам

  А навечер коа сакам да се опуштам, водка-боровница и тоа е тоа :)
   
 6. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Нес или кока кола....алкохол ретко-пиво :)
   
 7. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден стандард :lol: цедевита и макијато... а вечер коњак ;)
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Капучино, Нес или џус од портокал.
   
  На Just.you му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден - Нес кафе или Швепс

  Викенд навечер - Швепс!
   
 10. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  или нескафе или браво сок...не пијам алкохол од дамна мада никогаш не сум ни била некој нивни љубител...
   
 11. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Денски ладно макијато, или сок од портокал ако претходната вечер била бурна. :D

  А навечер зависи од расположение, јегер со портокалче, white russian, бејлис...знам да се заредам и со винце, само бело.
   
 12. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  735
  Допаѓања:
  1.212
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  дење сладолед или минерална вода а навечер швепс и само швепс.паметно и умно девојче си сум јас :lol: :lol: :angel: :angel: ..а инаку ретко во последно време пијам алкохол ама кога тоа ќе се случи обично џин тоник или џин швепс а можеби и само џин..
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Ладно макијато или цеден сок од се што има :D
  Зимно време чајче од портокал-цимет или нес.
  Навечер, некој коктел, бело вино, вотка-џус, а во последно време хит ми е вотка-мартини :d: :d: :d:
   
 14. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  макијато топло или џин тоник :tmi:
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Стандардот ми е еспресо со млеко и кока кола.
  Или макијато и кока кола.
  Или топло нес со кока кола.
  Евентуално ладно макијато или ладно нес и швепс битер лемон.

  А навечер? Е тоа веќе си кажав по сите алкохолни теми, да не почнам да набројувам :lol:

  Ама стандардот ми е секако мартини или вотка&мартини.
   
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.121
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Топло нес без шеќер, без млеко.
  Нес фрапе, без шеќер, без млеко.
  Минерална водичка со лимУнче.
  Сок од праска или неко црвено сокче :D
   
 17. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  денски пијам нескафе а навечер коњак со пепси или вотка боровница
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Ладно макијато, ладно еспресо ( сега дека е лето, инаку топло макијато си пијам ) + ладна Роса.
  Алкохол не пијам ;)
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.355
  Допаѓања:
  5.299
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  нескафе преку ден а навечер најчесто пиво :beer: :coffee: :beer:
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден пијам макијато (ладно/топло сеедно).
  Навечер пијам јегер.