Што најчесто пиете во кафуле?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од simonaspase, 13 јуни 2011.

 1. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Да видиме што и каде се пие по кафичиве низ Македонија :)
   
 2. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Што најчесто пиете по кафиќи ?

  Не преферирам алкохол,најчесто Швепс,Браво или Кока Кола,а можно е и нескафе кога сум на дневна прошетка
   
  На ana.8 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден кога сум излезена: кока кола, фанта, цедевита, капучино, а за вечерни излегувања најчесто вотка швепс. :D
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Денски џус од портокал или нес а навечер водка швепс :)
   
 5. Diamond

  Diamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  180
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Само фанта и капучино..дури и келнерките знаат што да ми донесат :D (е замислете што ми се дешава кога ќе ми рече некој келнер "не служиме пијалаци од Скопска Пивара, само од Прилепска", и одма ми нуди после тоа за замена 7up :^) 7up може да замени ФАНТА? :fubar: ти се молам

  А навечер коа сакам да се опуштам, водка-боровница и тоа е тоа :)
   
 6. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Нес или кока кола....алкохол ретко-пиво :)
   
 7. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден стандард :lol: цедевита и макијато... а вечер коњак ;)
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  6.196
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Капучино, Нес или џус од портокал.
   
  На Just.you му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден - Нес кафе или Швепс

  Викенд навечер - Швепс!
   
 10. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  291
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  или нескафе или браво сок...не пијам алкохол од дамна мада никогаш не сум ни била некој нивни љубител...
   
 11. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.535
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Денски ладно макијато, или сок од портокал ако претходната вечер била бурна. :D

  А навечер зависи од расположение, јегер со портокалче, white russian, бејлис...знам да се заредам и со винце, само бело.
   
 12. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  дење сладолед или минерална вода а навечер швепс и само швепс.паметно и умно девојче си сум јас :lol: :lol: :angel: :angel: ..а инаку ретко во последно време пијам алкохол ама кога тоа ќе се случи обично џин тоник или џин швепс а можеби и само џин..
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.315
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Ладно макијато или цеден сок од се што има :D
  Зимно време чајче од портокал-цимет или нес.
  Навечер, некој коктел, бело вино, вотка-џус, а во последно време хит ми е вотка-мартини :d: :d: :d:
   
 14. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.462
  Допаѓања:
  792
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  макијато топло или џин тоник :tmi:
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.771
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Стандардот ми е еспресо со млеко и кока кола.
  Или макијато и кока кола.
  Или топло нес со кока кола.
  Евентуално ладно макијато или ладно нес и швепс битер лемон.

  А навечер? Е тоа веќе си кажав по сите алкохолни теми, да не почнам да набројувам :lol:

  Ама стандардот ми е секако мартини или вотка&мартини.
   
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.104
  Допаѓања:
  97.448
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Топло нес без шеќер, без млеко.
  Нес фрапе, без шеќер, без млеко.
  Минерална водичка со лимУнче.
  Сок од праска или неко црвено сокче :D
   
 17. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  денски пијам нескафе а навечер коњак со пепси или вотка боровница
   
 18. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Ладно макијато, ладно еспресо ( сега дека е лето, инаку топло макијато си пијам ) + ладна Роса.
  Алкохол не пијам ;)
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  4.902
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  нескафе преку ден а навечер најчесто пиво :beer: :coffee: :beer:
   
 20. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.068
  Пол:
  Женски
  Што најчесто пиете во кафиќ ?

  Преку ден пијам макијато (ладно/топло сеедно).
  Навечер пијам јегер.