1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто правите кога ќе станете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LOmikol, 11 ноември 2012.

  1. LOmikol

    LOmikol Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    20
    Што најчесто правите кога ќе станете?
     
  2. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Ммм имам чест да бидам прва :clap: Не најчесто туку секојдневно,веднаш штом ќе станам,се разбира ќе се измијам,си правам кафенце и си седнувам пред компјутер.Тоа ми е како ритуал :rofl:
     
  3. nonenceee

    nonenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    1.016
    Мочам , пијам вода 1 чаша , мијам заби и очи ...одам во кујна и ЈААДАААААААААААААМММ .. :D
     
  4. gabbylove

    gabbylove Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Се мијам, се облекувам седнуувам на Фемина за да си проверам хороскоп па на училиште! ;)
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
  6. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Си се излежавам додека да се расонам :)
    Па ајде - одење во ВЦ, миење... Си се облекувам, си местам кревет, доручкувам, варам кафенце, компјутер... И после ако си учам, си гледам ТВ, итн. итн.

    ...за викенди ми е ова :!:
     
  7. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    се мијам,шминкам,спремам за на работа...пијам таму кафенце и во луфта време пред да дојдат пензионерчињата се дружам со вас и уживам :lol:
     
  8. tipce22

    tipce22 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2012
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    16
    hejjj nemoze poraki da ti se isprakaat
     
  9. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Па кога сум рано на факултет, на брзина се спремам, облекувам, шминкам и тргнувам со брзина на светлина кон вратата.
    А кога не сум па денот ми почнува со капучино, без тоа во последно време не можам. Потоа седење малку на интернет, и така натаму...
     
  10. digitron

    digitron Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    5
    Го исклучувам алармот,и си велам до кога јас вака секогаш ли ке мора да одам на работа,си варам кафе се спремам и поспано заминувам накај работа :(
     
  11. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Го исклучувам алармот,одам во WC,влегувам на фемина да го видам хороскопт и тргам од дома :)
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Borjana

    Borjana Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    си го мијам лицето
     
  13. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Си го мијам лицето,мочкам,се пресоблекувам и ставам да се вари кафе или чај.
     
  14. Roxanne

    Roxanne Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    120
    Епа вака, тоалет, па кафе, па храна, па книги, па школо :D
     
  15. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Тоа што ми се прави во моментов :P :rofl:
     
  16. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Се будам,се лепам за ѕидот(го гушкам :lol: ),се мијам,мочам,се облекувам...
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Седам најмалку 3 минути во кревет додека се расонам, после одам во вц , мијам лице,заби се облекувам , јадам итн..итн.. :D
     
  18. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Кога сум втора смена станувам, одам во WC, се мијам... стандард уклучувам телевизор и седнувам на лап-топ. Читнувам нешто ако имам за учење, јадам ама на компјутер, тоа сигурно и се спремам за нашколо.

    Кога сум прва смена станувам крај 6.. какам или мочкам ама стандард со затворени очи, вртам еден круг така мижејќи, дур се освестам... каснувам нешто (јаболко, круша, банана, плазма, бискивти) колку да не одам гладна, а не дека ми се јаде. Мијам заби, се облакам, ја врзувам косата или и ставам пена да не ми биде многу разлетана, ги обувам чизмите... патот под ноѕе и нашколо.

    Кога станувам за викенд сакам да си се излежувам в кревет :wasntme: , да си седнам на компјутер, да си испијам една шолја млеко, да си пуштам музиче, да гледам некој филм... ако имам нешто за пишување ќе напишам, ако не ќе дремам така и ќе кукам дека ми е досадно. |(

    :)
     
  19. anuvcheto

    anuvcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    352
    Diffrent day, diffrent story. ( се извинувам што е на латиница, но на англиски е :/ )
    За викенди обично си спијам до крај 11-12, станувам се тегалам, ТВ па јадам.. после може да си ја потсуредам собата и да читнам неш од школо, излагам надвор со другарки.. после одмарам, пишувам домашно и така... И нормално најважното седам на компјутер, обврска ми е тоа :lol: :*
    А инаку ко ќе сум втора смена, се обидувам да станам што порано но просек ми е 9:00, кај ќе најдам време за се? Јадам еден саат, ТВ, компјутер, набрзина обврски за нашколо, се спремам.. Иии кога гледаш денот заминал на школо :o
    А ко ќе сум прва смена се чувствувам послободно, како да имам време за се!! Се враќам ТВ мора да е пуштен гледам малку, на компјутер, па јадам па пак на компјутер.. читкам нешто за нашколо пишувам домашни и блаблабла, после пак цело време на ком и пред ТВ.. А понекој пат и со обврски понадвор или со другарки....
    лелелелелле ја заборавив пицата, се запекла сигурно!!! Одам да ја извадам па се враќам, :@
     
  20. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    И да сум дома и да треба да излегувам, сеедно, прво одам на прозор, гледам времето .
    Ако имам обврски наутро, прво во вц, се средувам (евентуално бањам/туширам, ако ме мрзело ноќта), средувам коса, се шминкам, местам ташна, облакам и излегувам.
    Ако сум дома, тогаш одам во вц, отварам балкони/прозори во секоја просторија да се проветрее, си местам соба, одам во кујна да доручкувам, па после кафе-мафе договарам некое или учам дома.