1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто правите кога ќе станете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LOmikol, 11 ноември 2012.

 1. LOmikol

  LOmikol Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  20
  Што најчесто правите кога ќе станете?
   
 2. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Ммм имам чест да бидам прва :clap: Не најчесто туку секојдневно,веднаш штом ќе станам,се разбира ќе се измијам,си правам кафенце и си седнувам пред компјутер.Тоа ми е како ритуал :rofl:
   
 3. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.016
  Мочам , пијам вода 1 чаша , мијам заби и очи ...одам во кујна и ЈААДАААААААААААААМММ .. :D
   
 4. gabbylove

  gabbylove Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Се мијам, се облекувам седнуувам на Фемина за да си проверам хороскоп па на училиште! ;)
   
 5. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
 6. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.418
  Си се излежавам додека да се расонам :)
  Па ајде - одење во ВЦ, миење... Си се облекувам, си местам кревет, доручкувам, варам кафенце, компјутер... И после ако си учам, си гледам ТВ, итн. итн.

  ...за викенди ми е ова :!:
   
 7. Dona-Ares

  Dona-Ares Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  се мијам,шминкам,спремам за на работа...пијам таму кафенце и во луфта време пред да дојдат пензионерчињата се дружам со вас и уживам :lol:
   
 8. tipce22

  tipce22 Нов член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  16
  hejjj nemoze poraki da ti se isprakaat
   
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Па кога сум рано на факултет, на брзина се спремам, облекувам, шминкам и тргнувам со брзина на светлина кон вратата.
  А кога не сум па денот ми почнува со капучино, без тоа во последно време не можам. Потоа седење малку на интернет, и така натаму...
   
 10. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
  Го исклучувам алармот,и си велам до кога јас вака секогаш ли ке мора да одам на работа,си варам кафе се спремам и поспано заминувам накај работа :(
   
 11. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  Го исклучувам алармот,одам во WC,влегувам на фемина да го видам хороскопт и тргам од дома :)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Borjana

  Borjana Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  9
  си го мијам лицето
   
 13. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.601
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  Си го мијам лицето,мочкам,се пресоблекувам и ставам да се вари кафе или чај.
   
 14. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  120
  Епа вака, тоалет, па кафе, па храна, па книги, па школо :D
   
 15. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  Тоа што ми се прави во моментов :P :rofl:
   
 16. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Се будам,се лепам за ѕидот(го гушкам :lol: ),се мијам,мочам,се облекувам...
   
  На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Caliopea

  Caliopea Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  61
  Седам најмалку 3 минути во кревет додека се расонам, после одам во вц , мијам лице,заби се облекувам , јадам итн..итн.. :D
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.195
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Кога сум втора смена станувам, одам во WC, се мијам... стандард уклучувам телевизор и седнувам на лап-топ. Читнувам нешто ако имам за учење, јадам ама на компјутер, тоа сигурно и се спремам за нашколо.

  Кога сум прва смена станувам крај 6.. какам или мочкам ама стандард со затворени очи, вртам еден круг така мижејќи, дур се освестам... каснувам нешто (јаболко, круша, банана, плазма, бискивти) колку да не одам гладна, а не дека ми се јаде. Мијам заби, се облакам, ја врзувам косата или и ставам пена да не ми биде многу разлетана, ги обувам чизмите... патот под ноѕе и нашколо.

  Кога станувам за викенд сакам да си се излежувам в кревет :wasntme: , да си седнам на компјутер, да си испијам една шолја млеко, да си пуштам музиче, да гледам некој филм... ако имам нешто за пишување ќе напишам, ако не ќе дремам така и ќе кукам дека ми е досадно. |(

  :)
   
 19. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Diffrent day, diffrent story. ( се извинувам што е на латиница, но на англиски е :/ )
  За викенди обично си спијам до крај 11-12, станувам се тегалам, ТВ па јадам.. после може да си ја потсуредам собата и да читнам неш од школо, излагам надвор со другарки.. после одмарам, пишувам домашно и така... И нормално најважното седам на компјутер, обврска ми е тоа :lol: :*
  А инаку ко ќе сум втора смена, се обидувам да станам што порано но просек ми е 9:00, кај ќе најдам време за се? Јадам еден саат, ТВ, компјутер, набрзина обврски за нашколо, се спремам.. Иии кога гледаш денот заминал на школо :o
  А ко ќе сум прва смена се чувствувам послободно, како да имам време за се!! Се враќам ТВ мора да е пуштен гледам малку, на компјутер, па јадам па пак на компјутер.. читкам нешто за нашколо пишувам домашни и блаблабла, после пак цело време на ком и пред ТВ.. А понекој пат и со обврски понадвор или со другарки....
  лелелелелле ја заборавив пицата, се запекла сигурно!!! Одам да ја извадам па се враќам, :@
   
 20. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.415
  Пол:
  Женски
  И да сум дома и да треба да излегувам, сеедно, прво одам на прозор, гледам времето .
  Ако имам обврски наутро, прво во вц, се средувам (евентуално бањам/туширам, ако ме мрзело ноќта), средувам коса, се шминкам, местам ташна, облакам и излегувам.
  Ако сум дома, тогаш одам во вц, отварам балкони/прозори во секоја просторија да се проветрее, си местам соба, одам во кујна да доручкувам, па после кафе-мафе договарам некое или учам дома.