Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што најчесто јадете...?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од smiley22, 16 април 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Долго време се мислев дали да ја отворам темава....а ако е глупа или има уште една ваква клуч.....
  Јас најчесто јадам салати и овошје!....а вие што јадете најчесто?? :) :D
   
  На Angela12345 и anichka94 им се допаѓа ова.
 2. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Па сега е времето на салати така да сега јадам и салати и овошје и нешто нездраво :D Јадам од се по малку.
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.923
  Пол:
  Женски
  ^ Исто и јас како тебе. ;)
   
 4. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  4.840
  Пол:
  Женски
  Тоа што нетребат. :worried:
  Тестеинини. :lol:
   
 5. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  попара со бисквити и млеко со какао секој ден за доручек последниве 16 години хухуух :inlove: :inlove:
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  39.688
  Се’.

  Дури и претерувам во сештојадачницата. Треба да бидам поумерена со месо и грицки, ама пустото толку ми се сладат, уф уф!
  Ме вади тоа што јадам многу зеленчук, пијам многу вода и избегнувам благо. Освен во ПМС.
   
 7. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Месо. :tmi:
  Позната сум на долго и широко низ фамилијава дека јас без месо не можам да живеам. Дури се чудам, си мислам хипотетички ситуации, да ми понуди некој милиони богатство, куќи, чуда и врагови по острови, не би се лишала од месо, и не би станала вегетаријанец ни под точка разно.
  Месни и сувомесни производи, освен џигер и чварки (не сум пробала,нит ќе пробам).
  И салати јадам редовно, секој ден. Си сакам чипсови многу, обожавам солено, и би требало да намалам со нив, ама целосно не можам да се откажам. :|
   
 8. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.465
  Ух, тешко прашање :D Од се сакам да си пробам, ама денот не можам да го поминам без пар овошје (минимум). Знам ручек да прескокнам, ама овошје-во никој случај. За салати исто така сум мањак, само што знам да прескокнам ден два. :D
   
 9. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.032
  смоки и јогурт
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Пржени јајца. Порано буквално секој ден со кашкавалче ама последнава недела не јадев и сека кога му ја седнав. Мммммм! Најголем дар од бога :)
   
 11. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
 12. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  540
  Пол:
  Женски
  Зависи од период до период. Некогаш овошје, некогаш благо, некогаш јајце варено. :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.978
  Пол:
  Женски
  Најчесто јадам пудинг :lol:
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.841
  Допаѓања:
  2.138
  Тестенини и сувомеснато, алал да ви е на сите што најмногу јадете овошје и зеленчук :)
   
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  Ѓеврек,секое утро, веќе пола година и повеќе.
  Пуканки, неможам да им одолеам
  Ориз и пилешко често јадење кај нас дома :)
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  Кекс и банана, компир и чоколади :) Ептен здраво :D
   
 17. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.032
  салатааааа ммммм обожавам значи најмногу
   
 18. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  хаха,ме изнасмеа...не дека многу го сакам овошјето,а и зеленчукот ама ако јадам тестенини (што ги обожавам) нема крај на моето јадење,и пак ке се здебелам :)
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  Kога не сум на диета највеќе јадам благи работи, чоколадииии сладоледиии :inlove: :inlove: мх мх...
  Mакарони со еден тонннн сирење, јуфќи, тарана :)
  ајвар и леб со многу сирење, готвена храна ко полнети пиперки највеќе, тиквички, летни манџи турли тави,
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Flower20

  Flower20 Нов член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  тестенини,тост,благо,овошје :)