Што најчесто јадете...?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од smiley22, 16 април 2012.

 1. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.976
  Тестенини, Пица,овошје,зеленчук,благичко кога не сум на диета :lol: ,некое кифле меснато домашно м мх убавини :rofl:
   
 2. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.777
  Во последно време, се, само благо не. Не знам како се одвикнав, веројатно телово нема побарувачка по благо.
  Ме убива монотона исхрана, така да се обидувам да внесувам се.

  Само од едно никако да се откажам. Аргета за доручек и свежи зелени салати за вечера. И секако тестенини на секаков начин.

  Кога и да не знам што да јадам, измислувам нешто набрзинка за да смучкам со тестенини и тоа е тоа.

  Еднаш, два пати неделно ме фаќа стрвност за фаст фуд и за нешто мрсничко. У суштина имам некоја теорија, дека телото само ќе си побара она што му е потребно. И фала богу моево го слушам со сите увца отворени па внесувам од секоја боја по нешто.
  Само ова благово, со сила некогаш ептен ако сум на гости па не сакам да ги навредам.

  Чоколада и бонбоњери веќе не ми носат, знаат дека нема да ги изедам :lol:
   
 3. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  нај многу јадам брза храна :$
   
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.880
  Допаѓања:
  63.652
  нај многу брза храна
  не е до мене само тоа има в училиште
   
 5. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.163
  Тостови. Колку се штетни, толку се слатки. :D
   
 6. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Се‘ што е солено, зачинето, пржено или печено. :tmi:
   
 7. sweetgirz

  sweetgirz Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  5
  najjjjjjmnogu jadam vo prolet JAGODI , a inace najjjmnogu sakam spanakjjjjjjj i orizz
   
 8. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.037
  Јадам се голем обожавател сум на храна !
  но во последно време гледам да внимавам
  почесто јадам гризини со јогурт корнфлекс
  мусли,и шопска ммм малце претерав последниов месец со шопскава ама не можам да и одолеам :)
   
 9. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
  Најчесто јадам тестенини, пица , ориз, пилешко месо и свинско месо.
  Од благите работи најчесто јадам палачинки и бисквитна торта .
  Од брза храна најчесто јадам тост со печеница и вегетаријански тост. :)
   
 10. kristina123456

  kristina123456 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  смоки стоби флипс со јагурт... се заедно измесано ..... ммммммм прсти да излижеш
   
 11. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Ммм тестенини дефинитивно. Сега во лето ќе си јадам и летна манџичка доста често, исто често јадам и торти и мафини, зависи дали сум во расположение да си направам нешто такво :?:
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.125
  Допаѓања:
  8.886
  Пол:
  Женски
  Сега е сезоната на салатите, овошјето. Така да, најчесто тоа. :)
   
 13. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Паа..овошје, салати и по нешто нездраво. :D
   
 14. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Најчесто овошје и зеленчук. Јаболка, јагоди, праски, кајсии и такви ствари, краставици, домати.
   
 15. l..o..v..e

  l..o..v..e Активен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  3
  Благо и тестенини. :)
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Љубеница скоро секој ден јадам,зелена салата,суви кајсии,пилешко на секаков начин,пуканки не можам без нив :D
  Mаслинки,сирење какво било :?:
  Hе ми текнува друго :wasntme:
   
 17. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  тестенини, салати зеленчук и овошје
   
 18. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  236
  Тестенини со најразлични сосови. Мајка ми е махер за тоа.
   
 19. Allthatglitters21

  Allthatglitters21 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Кинеска храна, салата.
   
 20. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Овоје..цреши,праски,кајси ... мм .. :D