Што најчесто јадете...?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од smiley22, 16 април 2012.

 1. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Салата, било каква. :)
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Павлака,сирење и благо :tmi:
   
 3. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  Сирење, ако нема дома одма ги качувам на таван :rofl:
  Послее .. чоколадо, ориз, месо :D
   
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Павлака и смоки :D
   
 5. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Салати :)
   
 6. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Грав,ете признавам :lol:
   
 7. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Најмногу сирење :inlove:
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  најмногу....салати
   
 9. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  Најмногу грашок,леќа,јаболка,пуканки и секако благо :D битно леб никако :)
   
 10. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Стоби флипс, компири на сите можни начини, сирење, павлака, чоколади, грицки било какви, месо свинско на сите можни начини, чајна, кашкавал, пица, пастрмајлија, панцерота, крофни и мекици. Стандард, навика, потреба, уживање.
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.884
  Mаслинки,сирење,кисели краставици и салата каква била :)
   
 12. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  394
  Пол:
  Женски
  Пуканки!!! Неможам без нив ни еден ден :lol:
   
 13. Dreem.Girl

  Dreem.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  115
  Пица :pizza: помфрит сиренје итн...
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Бомбици од Палма и палачинки.
  Не сум некој огромен фан на палачинки. Ги јадам, но не ми се омилено јадење. Порано од време на време знаев да купам од Амати, или пак да си уживкам во палачинките на мама, ама сепак не ми се меѓу омилените.
  Откако отидов во Берово, кога ги начекав по 40 денари им се фрлив како нездрава. Тоа ми беше предјадење, главно јадење и десерт, два пати во денот. Оттогаш не можам да се одделам. Наједноставни ми се за вечера, не му ја мислам многу и секој ден трчав до палачинкара, Палма или ја мољакав мајка ми пак да прави. :D
   
 15. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Салата од трупки! Јадам секој ден, изрендана со оцет со билки и маслиново и сол. Скоро секој ден јадам супа, домашно подготвена со многу моркови и магдонос.
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Макарони. Маж ми ми вели - еден ден ќе ти нараснат во стомак. :D
   
 17. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  Јадам се,најчесто овошје.Свежо,суво,тврдо...
   
 18. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  843
  Тост, пица, макарони, стек, помфрит, чипс, чоколади, пуканки.. :D
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  сендвичи...
   
 20. tofi

  tofi Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  13
  Сладолед и пуканки