Што најчесто јадете...?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од smiley22, 16 април 2012.

 1. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  632
  Допаѓања:
  14.046
  Пол:
  Женски
  Пилешко или во кари или со мед и сенф.
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.285
  Допаѓања:
  2.445
  Пол:
  Машки
  И јас ја сакам таа комбинација. :inlove:
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.614
  Пол:
  Женски
  Пилешко со ориз.
   
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  12.962
  Пол:
  Женски
  Најчесто компири на различни начини.
   
  Последна измена: 20 април 2020
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WonderGuurl

  WonderGuurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  1.433
  Пол:
  Женски
 6. tatjanasakalieva

  tatjanasakalieva Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  773
  компири-рестован, пире, пржен со или без месо , јогурт обавезно секој ден со овесни снегулки и ленено семе.
   
 7. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  8.210
  Пол:
  Женски
  Овесна каша, јаболки, пржени јајца, кисело млеко
   
 8. flawless_

  flawless_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2020
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  2.005
  Пол:
  Женски
  Тестенини со сос.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.901
  Допаѓања:
  12.893
  Пол:
  Женски
  Грицки и благо
   
 10. PoisonGirl

  PoisonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  859
  Пол:
  Женски
  Пржени компири, пире, ориз со доматен сос
   
 11. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.218
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  Салата зелка или краставици, компири пржени, сирење, макарони.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  12.962
  Пол:
  Женски
  Компирите ги обожавам било какви, пржени, варени или печени, разни видови на салати, нудли, пиперки исто така печени или пржени, домати, сирење, месо ама тоа не толку често. Исто така и благо многу јадам.
   
 13. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  4.209
  Пол:
  Женски
  Благо од секаков вид
   
 14. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  9.006
  Пол:
  Женски
  Тестенини, овесна каша, благо
   
 15. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  4.930
  Пол:
  Женски
  Тестенини, риба, паштета, благо.
  Овошје зеленчук чат-пат некад ако ми текне.
   
 16. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.598
  Пол:
  Машки
  Протеин, јаткасти плодови, јајца (дневно минимум 10), печурки, хељда.. Овошје било какво обавезно секој ден.
   
 17. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  8.210
  Пол:
  Женски
  Минимум 10 јајца дневно??
   
 18. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.598
  Пол:
  Машки
  Да да.
   
 19. MissChievous

  MissChievous Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.328
  Допаѓања:
  8.195
  Пол:
  Женски
  Ориз, пилешко, грав, грашок, свеж зеленчук, овошје, супа, овес, јогурт, чиа, лен, јаткасти, јајца, паста, компир, џипс, благо.
   
 20. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.055
  Допаѓања:
  56.048
  Најчесто месо приготвено на различни начини, присутно ми е во речиси секој оброк.
  Секакви сувомеснати
  Млечни производи (особено сирење, кашкавал, павлака, кисело млеко)
  Јајца (најчесто кајгана или омлет)
   
  На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.